/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akçaabatcancel

Trabzon Akçaabat Kiralık Daire

araması için 40 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Akçaabat Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Akçaabat kiralık daire bakanlar için hazırladığımız bu yazıda ilçenin kiralık daire fiyatlarından turizmine kadar birçok noktaya değindik. Akçaabat, Trabzon’un bir ilçesidir. Vakfıkebir ve Çarşıbaşı'nın doğusunda, Trabzon'un 13 kilometre batısında, Düzköy ve Maçka'nın kuzeyinde yer almaktadır. Trabzon ilinin nüfusu ile en büyük ilçesi olan Akçaabat, köftesiyle ve horonuyla meşhurdur. İlçede 90'lı yılların sonuna kadar, tütün oldukça önemli bir yere sahipti. Yöre halkı tarafından Akçaabat, il içinde il olarak görülür. Akçaabat'ın futbol takımı, Türk futbolunda 1. Lig'e çıkan ilk ilçe takımıdır. Kentin bilinen en eski adı Platana olup Yunanca çınar ağacı anlamına gelmektedir. Kentin adının ticaretin gelişmesi ve paranın bolluğundan dolayı, beyaz evlerinden dolayı veya eski Türkçede batıdaki şehir anlamına geldiği de iddia edilmiştir. Türkler ilçeye 12. yüzyıldan itibaren Selçuklu döneminde Türkmen beylerinin bölgeyi fethetmesiyle yerleşmeye başlamışlardır. Cumhuriyet döneminde büyük bölümü Yunanca olan Akçaabat köy adları da değiştirilerek yerlerine Türkçe isimler konulmuştur. Osmanlı ülkesine sığınan Gürcü prensesi Sopio Gurieli'nin mezarı burada bulunmaktadır. Balıkçılık, fındık, zeytincilik, turizm ve hayvancılık ilçenin başlıca gelir kaynağıdır.

Akçaabat Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Turizmi

Akçaabat Trabzon’un en büyük ilçesi olma özelliğine sahiptir. Karadeniz kıyısında yer alan doğal güzelliğe sahiptir. Akçakale, Selçuklu Devletinden korunmak amacıyla 1297-1330 yılları arasında İmparator Aleksisos tarafından yaptırılmıştır. Moloz ve kesme taştan inşa edilmiştir. Orta Mahalle, Akçaabat ilçesinin tarihi mahallerindendir. Bu mahallede Osmanlı Dönemine ait sivil mimariye ait birçok yapı bulunmaktadır. Hıdırnebi Yaylası, Akçaabat ilçe merkezine yaklaşık 30 dakikalık bir mesafede yer almaktadır. Burada çok sayıda turistlik tesisler bulunmaktadır. Sera Gölü, 1950 yıllarında oluşan bir set gölüdür. Çalköy Mağarası, Türkiye’nin en büyük mağarası olma özelliğine sahiptir. Mağara yaklaşık bin metre uzunluğa sahiptir. Mağaranın yaklaşık 550 metrelik bölümü geziye açıktır. Mağara içinde bulunan sarkıtlar, dikitler ve su şelaleleri muhteşem bir güzellik oluşturmaktadır. Mağara içinde ışıklandırma ve yürüyüş parkurları bulunmaktadır. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Akçaabat kiralık ev ilanları sitemizde sizleri bekliyor.

Akçaabat Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 140 metrekare olarak karşımız çıkar. Akçaabat kiralık daire fiyatları 841Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 6 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama alan ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

 • 1+1, 78 metrekare bir daire 895 Türk Lirası,
 • 2+1, 105 metrekare bir daire 655 Türk Lirası,
 • 3+1, 150 metrekare bir daire 882 Türk Lirası ve 
 • 4+1, 196 metrekare bir daire 1.294 Türk Lirasıdır.

Ev kiraları evin konumuna ya da sahip olduğu çeşitli özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Siz de Akçaabat sahibinden kiralık evler ya da emlakçıdan satılık müstakil evlerin ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Trabzon Akçaabat Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Trabzon Ortahisar 1 Nolu Beşirli Mahallesi Kiralık Daire
 • Trabzon Ortahisar Çukurçayır Mahallesi Kiralık Daire
 • Trabzon Ortahisar Pelitli Mahallesi Kiralık Ev
 • Trabzon Ortahisar Kiralık Ev
 • Trabzon Yomra Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.