/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çarşıbaşıcancel

Trabzon Çarşıbaşı Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Çarşıbaşı Kiralık Daire Arayanlara İlçe Kılavuzu

Çarşıbaşı kiralık daire ilanları arasında dolaşırken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Çarşıbaşı, Trabzon ilinin bir ilçesidir. Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Trabzon-Giresun sahil yolu üzerinde, Trabzon'un 34 kilometre batısında bulunur. Çarşıbaşı'nın eski adı İskefiye olup 1962 yılında değiştirilmiştir. Vakfıkebir 'de kurulan pazara gidecek olan insanların konaklama yeri olduğu için Çarşıbaşı'na Pazarönü de denilmekteydi. Miletlilerin Trabzon çevresine yerleşmelerinden çok önceleri bu yörede yerli toplulukların yaşadıkları ve Türk oldukları bilim adamlarınca kabul edilen İskitlerin buraya yerleştikleri ileri sürülmektedir. Miletliler ekonomik amaçlarla Karadeniz’e açılmış önce Sinop'ta koloni kurup sonra Doğu Karadeniz'e doğru gelişmelerini sürdürmüşler Trabzon ve çevresine hakim olmuşlardır. Miletliler Trabzon'da koloni kurup etrafını da kontrol altına almışlardır. Trabzon'da Milet egemenliği 700 yıl devam etmiştir. Bu süre içerisinde Sinop’tan gönderdikleri valiler aracılığı ile Trabzon ve çevresini yönetmişlerdir.

Çarşıbaşı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası

Çarşıbaşı İlçesinin arazi yapısı genellikle dağınık ve eğimlidir. Dağlar bazı bölümlerde denize dik, bazılarında ise paralel olarak uzanırlar. Bu dağlar bazı kısımlarında güney-kuzey doğrultusunda denize akan akarsularla bölünmüş ve vadiler meydana gelmiştir. Akarsular içerisinde en önemlisi İskefiye Deresi olup, birçok akarsuyun birleşmesi ile meydana gelmiştir ve Karadeniz'e dökülmektedir. Çarşıbaşı'nın dağları denizden iç kesimlere doğru ilerledikçe yükselmektedir. İlçenin en yüksek yeri 2150 metre yüksekliğindeki Karadağ Tepesi'dir. Bu yer hem Akçaabat hem de Vakfıkebir İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu bölge aynı zamanda Çarşıbaşı köylülerin yaylası ve dinlenme yeridir. Çarşıbaşı İlçesi, Karadeniz ikliminin tipik bir örneğini gösterir. Genellikle yazlar orta sıcaklıkta, kışlar ise ılık geçmektedir. Bunun yanında bütün mevsimler düzenli ve yağışlıdır. Çarşıbaşı ile Trabzon yakın olmasına rağmen iklim farklılığı görülebilir. İç tarafta kalan Çarşıbaşı Yoroz'dan sonra iklimde farklılık gösterir. En sıcak ay Ağustos olup ortalama 23,2 derece, en soğuk ay ise Şubat olup ortalama 7 derecedir. Bölgeden ekilen ve dikilen kültür bitkileri; kıyıda ve içeride mısır , fındık , patates , fasulye , çay ve çeşitli hububat cinsleridir . Kıyı bölgesi çay ve turunçgillerle sebze tarımına, vadiler ise meyveciliğe elverişlidir. Vadilerde herkesin ihtiyacına yetecek kadar her türlü meyve yetiştirilmektedir. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Çarşıbaşı kiralık konut ilanlarına sitemizden göz atmalısınız.

Çarşıbaşı Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 120 metrekare olarak karşımız çıkar. Trabzon Çarşıbaşı kiralık daire fiyatları 506 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 4 Türk Lirasına denk gelir.

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ilgili ilanlara sitemizde sizleri bekliyor. İlçede yaşamak istiyorsanız ya da kısa süreliğine burayı ziyarete gelecekseniz Çarşıbaşı günlük kiralık ev ilanlarına sitemiz üzerinden istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Çarşıbaşı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.