/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dernekpazarıcancel

Trabzon Dernekpazarı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Dernekpazarı Kiralık Daire Bakanlara Bölge Hakkında Bilgiler

Dernekpazarı kiralık daire ilanları arasında dolaşmadan önce ilçe hakkında aklınızda soru işaretleri varsa bu yazıyı okumalısınız. Dernekpazarı, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir. 1990 yılında Dernekpazarı ilçe oldu. Fatih Sultan Mehmet'in Trabzon ve yöresini 1461'de ele geçirmesiyle, Osmanlı Topraklarına katılmıştır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Maraş'tan gelenlerin buraya yerleştiği söylenirse de bu iddia kesinlik kazanamamıştır. I. Dünya Savaşı sırasında Trabzon ile birlikte burası da Rus işgaline uğramış, burada yaşayanların bir kısmı batıya göç etmiş, yörenin kurtuluşundan sonra da geri dönmüşlerdir. Bu bakımdan her yıl 27 Şubat günü Mahalli Kurtuluş Günü olarak kutlanmaktadır. Dernekpazarı, Solaklı vadisinin batısında eğimli arazinin Solaklı Çayı kıyısındaki dar düzlüğünde kurulmuştur. 1980’lerde yeni yapılan Of-Çaykara karayolunun doğu tarafında oluşan önemli yerleşim alanları, ilçenin genişlemesine olanak sağlamıştır. 1929 yılında yaşanan sel felaketi Dernekpazarı’nı da etkilemiştir. Ulucami’den kayan toprak kütlesiyle önü kapanan Solaklı Çayı’nın oluşturduğu birikim, önündeki engeli yıkınca her şeyi yok etmiştir. 1959 yılında da daha az etkili olan bir sel felaketi yaşanmıştır. İlçe merkezine yakın, Holo deresinin Solaklı Çayı’na birleştiği yerde kurulu olan Süt Fabrikası bu bölgede üretilen sütü işlemektedir. Çay, fındık üretimi ve arıcılık önemli gelir kaynaklarıdır. Cumhuriyetten önce medreselerin bulunduğu Dernekpazarı’nda eğitime her dönemde çok büyük önem verilmiştir. 

Dernekpazarı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Turizmi

Dernekpazarı ilçesi doğal güzelliğe sahip yaylaları ile ön plana çıkmaktadır. Barma Yaylası, Dernekpazarı ilçesine bağlı Holo Köyü ve Köprübaşı Köyleri arasında yer almaktadır. Ladin ormanları ile kaplı Barma Yaylası doğal güzelliği ile ön plana çıkmaktadır. Barma yaylası içinde iki adet lokanta bulunmaktadır. Serin havaya sahip Barma Yaylası özellikle yaz aylarında tercih edilmektedir. Limonsuyu Yaylası, Dernekpazarı ilçesinde yer alan Limonsuyu Yaylası güzel tabiatı ile ön plana çıkmaktadır. Her yıl çok sayıda ziyaretçi alan Limonsuyu Yaylasında otel ve konaklama yerleri bulunmaktadır. Dernekpazarı ev kiraları için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

Dernekpazarı Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Demografisi

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 4.204 kişiden oluşur. Bu kişilerin %50,93’ünü kadınlar ve %49,07’sini erkekler oluşturur. Bu nüfus, 2.063’ü erkek ve 2.141’i kadından oluşmaktadır. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 3.462’dir. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %21,43’dür. Nüfus yoğunluğu 742’dir. Siz de Dernekpazarı kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

EmlakJet ile ev arayışları çok kolay. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Dernekpazarı sahibinden kiralık evler ya da emlakçıdan kiralık daire ilanlarına sitemizden göz atmalısınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

18 Şubat 2021

Dernekpazarı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.