/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şalpazarıcancel

Trabzon Şalpazarı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Şalpazarı Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Şalpazarı kiralık daire arayışınıza devam ederken ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Şalpazarı, Trabzon'un bir ilçesidir. Trabzon'a 69 kilometre uzaklıktadır. Halkının çok önemli bir bölümü Türkmen/Çepnilerden oluşur. Yörede yaşayan insanlar Oğuzların Üçoklar boyundan olan Çepni’lerdir. Çepni’lerin bu bölgeye Trabzon’un fethinden önce Akkoyunlu Hükümdarı ve Safavi Türkmen İmparatoru Şah İsmail'in Dayısı Uzun Hasan zamanında kafileler halinde geldikleri bilinmektedir. Çepni kelimesinin anlamı; Düşmana karşı gözü pek, Asi, mazlumlara karşı merhametli, mert, sınır bekçiliği yapan manasına gelmektedir. İlçede yaşayan çepniler; Horasan Orta Asya’dan göç ettikten sonra Doğu Anadolu’nun Doğu kesimleri ile İran’a yerleşmiş oldukları, buralarda yaşadıkları sırada yönetime karşı ayaklanma faaliyetlerine karıştıkları ve yönetim tarafından çıkarılan bir fermanla Anadolu’ya sürgün edildikleri bilinmektedir. Buradan sürgün edilen Çepni Türklerinden 100.000 kadarı Doğu Karadeniz’de Gürgentepe-Koyulhisar-Dereli Görele, Tirebolu, Şebinkarahisar, Torul, Kürtün ve Ağasar yörelerine yerleşmişlerdir. 

Şalpazarı Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomisi

İlçe halkı ekonomik ihtiyaçlarını geçmişten bugüne gurbet işçiliği, çiftçilik ve hayvancılıkla temin etmişlerdir. İlçede istihdam sağlayıcı herhangi bir yatırım yoktur. Tarıma elverişli toprakların az oluşu halkın başka geçim kaynakları aramasına neden olmaktadır. Bunların içerisinde gurbet işçiliği ve memuriyet başta gelmektedir. Mısır, fındık, patates, tereyağı ve diğer sebze çeşitleri tarımsal ürünleri teşkil eder, ancak bu mahsullerden fındık haricindekiler ticari bir gelir getirmekten çok aile içerisinde tüketilmektedir. Genel olarak 18.000 dekar alanda (-) ton fındık, 6.900 dekar alanda 1.890 ton mısır, 3.200 dekar alanda 5.600 ton patates üretilmekte olup, geriye kalan arazi çayır ve orman vasıflıdır. İlçede süt ve et bazında hayvancılık üretimi % 40 yerli ve % 60 jersey melezi unsurlardan ibarettir. İlçede (7.000) adet büyükbaş, (4.000) adet küçükbaş hayvan ile az miktarda taşımacılıkta kullanılan katır, at ve eşek bulunmaktadır. İlçe Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca geçen yıllarda Süt sığırcılığı ve arıcılık Projeleri uygulamaya konulmuş ve projeler gelecek yıllara sâri olarak devam etmektedir. Son yıllarda arıcılık büyük gelişme kat etmiş olup, 5.850 adet fenni ve ilkel arı kovanı mevcuttur. Şalpazarı kiralık ev arayışlarınızda sitemizden yararlanabilirsiniz.

Şalpazarı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri

İlçede toplam 30 mahalle bulunmaktadır. Şalpazarı kiralık daire bakabileceğiniz başlıca mahalleri şunlardır; Kireç Mahallesi, Üzümözü Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Simenli Mahallesi, Kabasakal Mahallesi, Gökçeköy Mahallesi, Kuzuluk Mahallesi, Turalıuşağı Mahallesi, Sugören Mahallesi, Düzköy Mahallesi, Doğancı Mahallesi, Sütpınar Mahallesi, Dorukkiriş Mahallesi, Kasımağzı Mah allesi, Güdün Mahallesi,  Sayvançatak Mahallesi, Sinlice Mahallesi, Ağırtaş Mahallesi, Fidanbaşı Mahallesi, Çamkiriş Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Pelitçik Mahallesi, Çetrik Mahallesi, Tepeağzı Mahallesi, Gölkiriş Mahallesi, Akçiriş Mahallesi, Kalecik Mahallesi ve Çarlaklı Mahallesidir.

Ev için bütçenizi hazırladıysanız EmlakJet sayesinde vakit kaybetmeden ilanlara göz atabilirsiniz. Şalpazarı kiralık evler sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle sitemizde.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Şalpazarı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.