/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tonyacancel

Trabzon Tonya Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Tonya Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Tonya kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut kiralayabilirsiniz.

Tonya Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon iline bağlı Tonya ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Tonya kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Kış dönemlerinde ilçede kar yağışının görüldüğü gözlemlenmiştir. Tonya kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sulu tarım faaliyetleri içerisinde sebze ve meyve tarımı yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Tonya Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 592’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,33’ünü (7 bin 52) erkek, yüzde 51,67’sini (7 bin 540) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Tonya kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut kiralayabileceği 21 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Biçinlik Mahallesi, Büyük Mahallesi, Çamlı Mahallesi, Çayıriçi Mahallesi, Hoşarlı Mahallesi, İskenderli Mahallesi, Kalemli Mahallesi, Kaleönü Mahallesi, Kalınçam Mahallesi, Karaağaçlı Mahallesi, Karasu Mahallesi, Karşular Mahallesi, Kayacan Mahallesi, Kozluca Mahallesi, Kösecik Mahallesi, Melikşah Mahallesi, Orta Mahallesi, Sağrı Mahallesi, Sayraç Mahallesi, Yakçukur Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir.

Tonya Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Bilgileri

Kiralık daire tercihini Tonya ilçesinden yana kullanacak olan kişiler ilçenin eğitim imkanları ile yakından ilgilenmektedir. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının verdiği eğitim bakımından oldukça donanımlıdır. İlçe halkı bölge okullarından oldukça memnundur. Trabzon Tonya kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Tonya Meslek Yüksekokulu: Kaleönü, 61500 Tonya/Trabzon. Daha detaylı bilgiler için (0462) 377 19 93 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Tonya Çok Programlı Lisesi: Kaleönü, 61500 Tonya/Trabzon.
  • Şehit Ayhan Güner İlkokulu: Orta, Dr. Dilaver Yıldırım Caddesi, 61500 Tonya/Trabzon. Daha detaylı bilgiler için (0462) 881 30 86 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Trabzon ilinin Tonya ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Trabzon Tonya uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

18 Şubat 2021

Tonya Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.