/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Nazımiyecancel

Tunceli Nazımiye Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Nazimiye Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık ev arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Nazimiye kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek kiralama tercihinize karar verebilirsiniz.

Nazimiye Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Tunceli ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Nazmiye ilçesi il merkezine 37 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Toplam yüzölçümü 553 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 1550 metredir. Nazimiye kiralık daire arayan kişiler ilçe iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışı geçmektedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almakta olup birçok önemli dağı içerisinde barındırmaktadır. Bu dağlardan başlıcaları: Düzgün Baba Dağı, Hamik Baba Dağı ve Bedir Dağı’dır. Nazimiye kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır.

Nazimiye Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 3 bin 599’dur. İlçe nüfusunun yüzde 60,24’ünü (2 bin 168) erkek, yüzde 39,76’sını (1.431) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Nazimiye kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 1 adet mahalle ve 25 adet köy bulunmaktadır. Bu mahalle ve köyler:  Merkez Mahallesi, Aşağıdoluca Köyü, Ayranlı Köyü, Ballıca Köyü, Beytaşı Köyü, Bostanlı Köyü, Büyükyurt Köyü, Çevrecik Köyü, Dallıbahçe Köyü, Demirce Köyü, Dereova Köyü, Doğantaş Köyü, Geriş Köyü, Güneycik Köyü, Günlüce Köyü, Güzelpınar Köyü, Kapıbaşı Köyü, Kılköy Köyü, Ramazan Köyü, Sapköy Köyü, Sarıyayla Köyü, Turnayolu Köyü, Yayıkağıl Köyü, Yazgeldi Köyü, Yiğitler Köyü ve Yukarıdoluca Köyü’dür.

Nazimiye Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

Tunceli Nazimiye ilçesinden konut kiralamak isteyen kişiler ilçenin eğitim kurumları ve eğitim kadroları hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. Özellikle çocuklu aileler için tercih edilen evin eğitim kurumlarına yakınlığı ve bu eğitim kurumlarının kalitesi oldukça önemlidir. Tunceli Nazimiye kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Kurtuluş İlköğretim Okulu: Merkez, Okul Sokak No:9, 62950 Nazımiye/Tunceli. Daha detaylı bilgiler için (0428) 411 20 31 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Kurtuluş İlkokulu: Merkez, Mehmet Tekin Caddesi, 62950 Nazımiye/Tunceli.
  • Nazimiye Ortaokulu: Merkez, 62950 Nazımiye/Tunceli.

Sizler de kiralık daire tercihini Tunceli ilinin Nazimiye ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tunceli Nazimiye uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Nazımiye Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.