/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pülümürcancel

Tunceli Pülümür Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Pülümür Kiralık Daire Bakanlara Bölge Hakkında Kilit Bilgiler

Pülümür kiralık daire düşünen takipçilerimiz için araştırdığımız bu yazıyı sizler için hazırladık. Pülümür, Tunceli ilinin bir ilçesidir. 1914 yılında I. Dünya Savaşına giren Osmanlı Devleti, Doğu cephesinde büyük sıkıntılarla karşılaştı ilçede Ermeni komitacıların hareketi ve ayrıca 1916 yılında Rus ordusu Erzincan önlerinde ve Pülümür’ün kuzeyine Pülümür Dağlarına kadar gelmişlerdir. Pülümür ve çevresinde oluşturulan milis güçleri ile düşük yoğunluklu çarpışmalar olduysa da Şubat 1917'de Rusya'da SSCB hükumetinin kurulması ile Erzincan’da anlaşma yapıldı ve 1917 de Rus ordusu Pülümür dağlarından çekildi. 17 Aralık günü ilçenin kurtuluş günü olarak kutlanmaktadır. Pülümür iklim bakımından karasal iklimin özelliklerini gösterir. Yazları sıcak ve kurak kışları bol kar yağışlı ve çok soğuktur. Karın yerde kalma süresi ortalama 5 aydır. Pülümür ekonomisi tarım, hayvancılık ve arıcılık üzerine kuruludur. İlçe organik arıcılıkta Türkiye ortalaması üstünde bal ve ürünlerini üretmektedir. İlçede Kooperatif bulunmamaktadır. Ayrıca ilçede büyükbaş hayvancılık gelişmiştir. Mustafa Efendi'nin torunu şair ve gazeteci Bülent Ecevit'in Pülümür’ün Yaşsız Kadını adlı bir şiirine de konu edinilmiştir. Ünlü edebiyatçı ve şair Cemal Süreya Pülümür doğumludur. İlçede, 1 adet ilköğretim okulu, 1 adet orta öğretim bir adet Lise ve Anaokulu vardır. İlçe merkezinde içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. PTT şubesi vardır. Sağlık ocağı vardır.

Pülümür Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Coğrafyası

Pülümür, Tunceli İlinin Kuzeydoğusunda yer alan 1650 rakımlı bir ilçedir. Tunceli İl merkezinin 67 kilometre Kuzeydoğusunda yer alan Pülümür'ün doğusunda Bingöl ve Kuzeyinde Erzincan ili ile Güneyinde Tunceli İl'inin Nazimiye ve Batısında Tunceli İl'inin Ovacık İlçesi bulunan İlçe Erzurum-Elâzığ Devlet karayolu üzerinde yer almaktadır. 1505 km2’lik yüzölçümüne sahiptir. İlçe Pülümür Vadisi ve Pülümür Çayı boyunca uzanan ve aynı zamanda doğuyu batıya güneyi kuzeye bağlayan önemli bir noktadır. İlçenin Tunceli ve Erzincan’a eşit uzaklıkta olması ayrıca bir özelliktir. Pülümür'ün, 49 köy, 5 bucak, 308 mezra düzeyinde yerleşim alanları vardır ancak bu köylerden 9'u ve mezralardan 18'i terör, ekonomik, sosyal ve doğal afetler sonucunda boşalmıştır. Günümüzde 30 köyünde ve bunların bağlısı olan 27 mezra da yaşam sürmektedir. İlçeye bağlı bucak bulunmamaktadır. Siz de bu ilçeden ev kiralamayı düşünüyor iseniz Pülümür kiralık evler arayışınız için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterlidir.

Pülümür Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Mahalleleri

İlçede toplam 5 mahalle bulunur. Pülümür kiralık daire bakabileceğiniz başlıca mahallerle şunlardır; Merkez mahallesi, Atatürk Mahallesi, Meydanlar Mahallesi, Ecevit Mahallesi ve Hiver Mahallesidir.

Yukarıdaki verilerden faydalanarak ilçedeki ev fiyatları hakkında genel bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Hayallerinizdeki eve en kısa sürede sahip olmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Pülümür ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Pülümür Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.