/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tuncelicancel

Tunceli Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Tunceli Kiralık Daire Arayanlara İl Rehberi

Tunceli kiralık daire arayışında olan okuyucularımızın kafasında oluşan soru işaretlerini gidermek amacıyla hazırladığımız bu yazımızda ilin ekonomisinden emlak piyasasına kadar birçok noktaya değindik. Tunceli, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan illerinden bir tanesidir. İlin kuzey ve kuzeybatısında Erzincan, güneyinde Elazığ ve doğusunda Bingöl bulunmaktadır. Toplam nüfusu 88.198 kişi olan ilin nüfusunun %55.49’unu erkekler ve %44.51’ini kadınlar oluşturur. Eski adı Dersim olan şehir 1935 yılında il konumuna getirilmiştir ve adı Tunceli olarak değiştirilmiştir. 7.774 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuş olan bölgeye karasal iklim tipi hüküm sürmektedir. Yaz ayları sıcak ve yağışsız geçerken kış ayları serin ve yağışlı geçmektedir. Yıllık ortalama yağış miktarı ise 940 mm’dir. İlin Plaka kodu 62 ve alan kodu 0428’dir. 

 

Tunceli Kiralık Daire Bakanlara Şehrin Ekonomisi

Bölge halkının genel geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktan oluşmaktadır. Hayvancılıkta özellikle küçükbaş hayvancılık ön plandadır. Küçük ve büyükbaş hayvancılığın yanı sıra bölgede balıkçılık ve arıcılık da yapılmaktadır. Tarımda ise üretilen başlıca ürünler fasulye ve cevizdir. Bölgedeki elverişsiz iklim ve doğa şartları nedeniyle tarıma elverişli arazi sayısı azdır. İl arazisinin büyük çoğunluğunu ise dağlar oluşturur. Bölgede dağlardan sonra platolar ve ovalar bulunmaktadır. Munzur Dağları, Karasu Nehri, Bingöl Dağları bölgede yer alan önemli doğal güzellikler arasındadır. Ayrıca Munzur Vadisi Milli Parkı ve Pertek Kalesi bölgeye gelen ziyaretçilerin uğrak yerlerindendir. Siz de eğer buraya bir iş için gelecekseniz ya da kısa süreliğine şehri ziyarete gelmek istiyorsanız Tunceli günlük kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden hızlıca ulaşabilirsiniz. 

 

Tunceli Kiralık Daire Arayanlara İlin İlçeleri

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre ilçenin Merkeziyle beraber toplamda 8 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler ve ilçelerin şehrin merkezine olan uzaklıkları ise aşağıdaki gibidir. 

 

  • Ovacık İlçesi 58 km,
  • Çemişgezek İlçesi 123 km,
  • Pülümür İlçesi 67 km
  • Mazgirt İlçesi 33 km,
  • Hozat İlçesi 96 km,
  • Pertek İlçesi 52 km ve
  • Nazımiye İlçesi 37 km.

 

Tunceli Merkez: İlçenin nüfusu 38.504 kişiden oluşmaktadır ve yıllık nüfus artış oranı %3,4 civarlarındadır. Tunceli kiralık daire arayışlarının büyük çoğunluğu burada toplanmaktadır. Diğer ilçeler arasındaki en kalabalık olan ilçe olan Merkezin toplamda 8 mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleler arasından Atatürk Mahallesi kiralık ev arayışlarında yoğun taleple karşılaşmaktadır. Bu mahallenin dışında Moğultay Mahallesi, Esentepe mahallesi ve Yeni mahallesi kiralık daire arayışında ön plana çıkmaktadır. Ayrıca 2008 yılında kurulan Tunceli Munzur Üniversitesi de Merkezin nüfusunu arttırmaktadır. Eğer siz de bu üniversitede öğrenim görüyorsanız öğrenciler tarafından genellikle daha çok aranan Tunceli kiralık eşyalı daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

 

Tunceli Kiralık Daire Fiyat Piyasası

Kiralık daire bakmadan önce ilin emlak piyasası hakkında araştırma yapmak büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple ilin emlak piyasasını sizler için araştırdık. Şehirde bulunan toplam konut sayısı 44.205 ve Toplam iş yeri sayısı ise 3.395’dir. Hane başına düşen kişi sayısı da 1,86’dır. 2019 emlakjet bölge raporu verilerine göre Tunceli’de evler ortalama 144 metrekareden oluşmaktadır ve Tunceli kiralık daire fiyatları ortalama 783 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Metrekare başına düşen ortalama kira bedeli ise 5 TL’dir. Bu kira fiyatları ilin ortalamasıdır. Daire fiyatları bölgeden bölgeye veya dönemden döneme değişiklik gösterebilir. Sizin de ev arayışınız hala aktifse ve bütçenizi ayarladıysanız aradığınız o evi bulmak için Tunceli satılık müstakil ev ya da daire ilanlarına emlakjet.com üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

30 Temmuz 2021

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

30 Temmuz 2021

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

30 Temmuz 2021

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

29 Temmuz 2021

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

29 Temmuz 2021

Tunceli Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.