/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ulubeycancel
Uşakcancel

Uşak Ulubey Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ulubey Kiralık Daire Bakanlara Bölge Hakkında Yol Gösterici Bilgiler 

Ulubey kiralık daire arayanlara özel hazırladığımız bu yazı aracılığıyla ilçe hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ulubey, Uşak iline 30 kilometre uzaklıkta yer alan ve Denizli iline sınırı olan ilçedir. Deniz seviyesinden 740 m yüksekte yer alır. 1953 yılında Uşak ilinin bir ilçesi haline gelen Ulubey'in 27 köyü bulunmaktadır. 794 km² yüzölçümüne sahip ilçe topraklarının yarıya yakın kısmı tarım arazisidir. Ulubey'in doğusunda Karahallı, batısında Eşme, kuzeyinde Uşak merkez, güneyinde Denizli'nin Çal, Bekilli ve Güney ilçeleri bulunmaktadır. İlçenin arazisi genel haliyle tipik bir yayla görünümündedir. Düzlükler azdır. Tarlalar çoğu kez eğimli arazi üzerine yayılmıştır. İlçe sınırlarında 24,842 hektar orman arazisi bulunmaktadır. Çam, ahlat ve palamut ağaçları bulunur. İlçenin sınırları içinden Dokuzsele ve Banaz Çayı geçmektedir. Dokuzsele çayı boyunca yaklaşık 75 kilometre uzunluğundaki Ulubey Kanyonu uzanmaktadır. İklim genellikle ılımandır. İç Anadolu ve Ege arasında bir geçiş iklimi hakimdir. Yıllık ortalama sıcaklık 13,7 C'dir.

Ulubey Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Kısa Tarihi

İlçe Hitit, Frig, Lidya, Pers, Makedon Krallığı, Bergama Krallığı, Roma, Bizans ve Selçuklular ile Germiyanoğullarının egemenliğinde bulunmuştur. İlçe toprakları 1429 yılında kesin olarak Osmanlı egemenliğine geçmiştir. İlçenin Sülümenli köyündeki Blaundos antik kenti M.Ö. 334’te Makedonyalılar tarafından kurulmuştur. Ulugöbek Köyü’nde 16. yüzyılda az sayıda gayrimüslim nüfus da vardı. Bunun dışında Uşak kazasında gayrimüslim nüfus yer almamaktaydı. 1867 yılında Uşak kazasına bağlı bir yer oldu. 1889-1890 yıllarında Göbek bölgesinde bağlı 9 köy bulunmakta olup, 1910 yılında belediye teşkilatı yeniden kuruldu. 1914 yılında Uşak kazasına bağlı Göbek’de 12 köy ve 5142 kişilik nüfus bulunmaktaydı. Bölgede yaşayanlardan bazılarının talebi üzerine 1914 yılında Göbek olan nahiyenin ismi Ulubey olarak değiştirilmiştir.1920 yılında Yunan güçlerince ele geçirilen Ulubey, 2 Eylül 1922'de yeni Türk devleti tarafından yeniden ele geçirildi. 1953 yılında Uşak’ın il olmasıyla Ulubey' de ilçe olarak Uşak’a bağlandı. İlçede günümüze gelebilen tarihi eserler arasında; Sülümenli Köyünde Helenistik çağdan kalan Blaundos, Karacaahmet Köyündeki Kübet, İnay Köyündeki Balçıklı dere, Kervansaray, Tarihi taş köprü, 7 oluklu çeşme, Mais, Çırpıcılar Köyündeki Clanuda, Aksaz Köyündeki Hamam, Banaz Çayı üzerindeki Hasköy Asarı bulunmaktadır. Siz de bu ilçeden ev sahibi olmayı düşünüyorsanız Ulubey kiralık evler için listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Ulubey Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Mahalleleri

İlçede toplam 7 mahalle bulunur. Ulubey kiralık daire bakabileceğiniz başlıca mahalleleri şu şekildedir; Aşağı Mahallesi, Avgan Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Emirler Mahallesi, Üyükbaşı Mahallesi ve Dilaver Mahallesidir.

EmlakJet ile istediğiniz yerden ev arayabilirsiniz. Dilediğiniz bölgedeki ev ilanları sitemiz aracılığı ile sizlerle buluşuyor. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Ulubey ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.