/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Edremitcancel

Van Edremit Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Edremit Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Edremit kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için daire kiralamadan önce aklınızdaki soru işaretlerini gidermek için bu yazıyı hazırladık. Edremit, Van ilinin 13 ilçesinden birisidir. Geçmişi çok eski dönemlere dayanan Edremit isminin kaynağı bilinmemektedir. Ermenice kaynaklarda efsanelerde adı sıkça geçen Ara adlı kralla bağlantılı olduğu düşünülmektedir. Edremit'in tam içerisinden geçerek Van'a giden ve bir Urartu yapısı olan Şamran kanalı, ilçenin en önemli tarihi kalıntısıdır. Yine bu kanalın kuruluş yazıtlarının 3 tanesi ilçedeki bahçelerde bulunur. Kadembastı mevkiinde kanalın istinat duvarları ve iki yazıt mevcuttur. Üzüm bağı olarak inşa edilen bu alanda Devdamı diye adlandırılan mağaralar ve dirheler mevcuttur. Kızkalesi olarak adlandırılan kaya bloğunun güneyinde küçük bir şapel bulunur.

Edremit Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Turizmi

Birçok doğa güzelliği içerinde barındıran Edremit yerli ve yabancı turistlerin gözde yerlerindedir. Van Gölünün kıyı ilçesi olan Edremit’te göl kenarına kurulu birçok restoran, kafe, çay evi ve oteller bulunmaktadır. Ayrıca bu bölgede çok fazla sahil yolu ve plajlar bulunmaktadır. Yılın dört ayı yüzme imkanı olan Van gölünde yüzebilirsiniz.  Dilkaya Mezarlık Höyüğü, Edremit merkezine 17 kilometre uzaklıktaki Edremit ilçesine bağlı Dilkaya Köyünde bulunmaktadır. Urartu Döneminden kalma Dilkaya Mezarlık Höyüğünde yapılan kazılar sonucunda içerisinde birçok yerleşim yerini barındırdığı tespit edilmiştir. Höyük içerisinde birçok mezar bulunmaktadır. Şamran Su Kanalı, Edremit ilçe sınırları içerisinde yer alan tarihi su kanalı taşıdığı su ile Van’ın en büyük su kaynağıdır. Urartu Dönemine ait bu su kanalı Kral Manua tarafından kızı Tariria için yaptığı asma bahçelerini sulamak için yaptırılmıştır. Urartu döneminin ihtişamlı mimarisini gösteren bu su kanalı sağlam yapısı ile günümüze kadar ulaşmıştır.  Kız Damı, Kadenbastı mevkiinde bulunan tarihi kız damı yerden yaklaşık 12 metre yüksekliktedir. Bu damın bulunduğu mağara sütunlar ve ocaklar bulunmaktadır. Alniunu Kenti Ve Taş Atölyesi, Urartu döneminde taş atölyesi olarak kullanılmaktadır. Urartular tarafından yapılan birçok kalenin taşları bu atölyede yapılmıştır. Siz de bu ilçede yaşamak isterseniz Edremit kiralık evler ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Edremit Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 110 metrekare olarak karşımız çıkar. Edremit kiralık daire fiyatları 539 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 5 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama alan ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • 2+1, 90 metrekare bir 626 Türk Lirası ve 
  • 3+1, 110 metrekare bir daire 539 Türk Lirasıdır.

Yukarıda yer alan verilerin ilçe genelindeki kiralık dairelerin ortalamaları olduğunu unutmamalısınız. Siz de bütçenizi hazırladıysanız ilanlara EmlakJet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. İstediğiniz kriterlere uyan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Edremit ilanlarını ve daha fazlasını listeleme sayfalarımızdan inceleyebilir ve size ne uygun olanı seçebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Edremit Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.