/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ercişcancel

Van Erciş Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Erciş Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Erciş kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Erciş Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Van iline bağlı Erciş ilçesi Van Gölü’ne 5 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Denizden yüksekliği 25 metre olan ilçe, Van il merkezine ise 100 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Erciş kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Erciş kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin sanayi, tarım, madencilik ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede madencilik faaliyetleri kapsamında kükürt çıkartılmakta olup sanayi faaliyetleri kapsamında ise şeker fabrikası faaliyet göstermektedir.

Erciş Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 173 bin 313’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,77’sini (89 bin 717) erkek, yüzde 48,23’ünü (83 bin 596) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Erciş kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 101 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Aksakal Mahallesi, Alkanat Mahallesi, Aşağıakçagedik Mahallesi, Aşağıçökek Mahalles,i Aşağıgöze Mahallesi, Aşağıışıklı Mahallesi Aşağıkozluca Mahallesi, Bayramlı Mahallesi, Beyazıt Mahallesi, Bozyaka Mahallesi, Bucakönü Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Çakırbey Mahallesi, Çatakdibi Mahallesi, Çataltepe Mahallesi, Çelebibağı Mahallesi, Çetintaş Mahallesi, Çınarlı Mahallesi, Çimen Mahallesi, Çobandüzü Mahallesi, Çubuklu Mahallesi, Deliçay Mahallesi, Derekent Mahallesi, Derimevi Mahallesi, Dinlence Mahallesi, Doğancı Mahallesi, Doluca Mahallesi, Duracak Mahallesi, Düvenci Mahallesi, Ekiciler Mahallesi, Ergücü Mahallesi, Evbeyli Mahallesi, Gedikdibi Mahallesi, Kardoğan Mahallesi, Karlıyayla Mahallesi, Kasımbağı Mahallesi, Kayaboyun Mahallesi, Kekiksırtı Mahallesi, Keklikova Mahallesi, Kırkdeğirmen Mahallesi, Kırkpınar Mahallesi, Kışla Mahallesi, Kızılören Mahallesi ve Kocapınar Mahallesi’dir.

Erciş Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayan kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumlarının sayısı ve kadroları bakımından bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Van Erciş kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Sezai Karakoç Ortaokulu: Sahil Kent, 65400 Erciş/Van.
  • Reşit Çelik İlkokulu: Tekevler Mahallesi Toki Pk:65400 Erciş/Van. Daha detaylı bilgiler için (0432) 388 33 33 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Erciş Fen Lisesi: Kışla, Tatvan Erciş Yolu, 65400 Erciş/Van. Daha detaylı bilgiler için (0432) 351 11 50 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Van ilinin Erciş ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Erciş uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Erciş Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.