/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gürpınarcancel

Van Gürpınar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gürpınar Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Gürpınar kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Gürpınar Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Van ilinin Gürpınar ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bölge 1036 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Gürpınar kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğu kesimlerinde Başkale ilçesi, bat kesimlerinde Gevaş ilçesi, kuzey kesimlerinde Van il merkezi ve Özalp ilçesi, güney kesimlerinde ise Hakkari ili yer almaktadır. Van il merkezine 22 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin toplam yüzölçümü 4 bin 63 kilometrekaredir. Gürpınar kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır.

Gürpınar Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 35 bin 663’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,47’sini (18 bin 355) erkek, yüzde 48,53’ünü (17 bin 308) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gürpınar kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 79 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Akbulut Mahallesi, Akdoğu Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Alnıak Mahallesi, Arındı Mahallesi, Aşağıkaymaz Mahallesi, Bağrıyanık Mahallesi, Beşbudak Mahallesi, Bozyiğit Mahallesi, Bölmeçalı Mahallesi, Bükeç Mahallesi, Cevizalan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakınlı Mahallesi, Çatakdibi Mahallesi, Çavuştepe Mahallesi, Çepkenli Mahallesi, Çörekli Mahallesi, Dağseven Mahallesi, Değirmendüzü Mahalles,i Dikbıyık Mahallesi, Dolaylı Mahallesi, Doluçıkın Mahallesi, Elaçmaz Mahallesi, Erkaldı Mahallesi, Geçerli Mahallesi, Geziyurt Mahallesi, Giyimli Mahallesi, Gölardı Mahallesi, Güleçler Mahallesi, Günbaşı Mahallesi, Güzelsu Mahallesi, Hacıköy Mahallesi, Hamurkesen Mahallesi, Işıkpınar Mahallesi, Kalkanlı Mahallesi, Kapçık Mahallesi, Karakoç Mahallesi, Kılıçtutan Mahallesi, Kırkgeçit Mahallesi, Koçgüden Mahallesi, Koyunyatağı Mahallesi, Kuşdağı Mahallesi, Mollahüseyin Mahallesi, Murataldı Mahallesi, Oğuldamı Mahallesi, Ongun Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Otbiçer Mahallesi, Örmeli Mahallesi ve Öveçli Mahallesi’dir.

Gürpınar Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. Özellikle çocuk sahibi aileler için kiralayacakları evin başarılı eğitim kurumlarına yakın olması oldukça önemlidir. Bölge halkından edinilen bilgilere göre ilçede yer alan okullar eğitim kalitesi anlamında oldukça iyi bir seviyededir. Van Gürpınar kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Atatürk İlkokulu: Akpınar Mahallesi Mecit Donat Caddes Pk:65900 Gürpınar/Van. Daha detaylı bilgiler için (0432) 551 20 36 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Burhan Öner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi: Koyunyatağı, 65900 Gürpınar/Van.

Sizler de kiralık daire tercihini Van ilinin Gürpınar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Gürpınar uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

5 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

28 Temmuz 2020

Gürpınar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.