/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akdağmadenicancel

Yozgat Akdağmadeni Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Akdağmadeni Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Akdağmadeni kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralayabilirsiniz.

Akdağmadeni Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat ilinin önde gelen ilçelerinden biri olan Akdağmadeni ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Akdağmadeni kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklim ve Karadeniz iklimi arasında bir geçiş iklimine sahiptir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak, kışlar ise ılık geçmektedir. İlçeye en fazla yağış kış aylarında düşmektedir. İlçenin doğu kesimlerinde Sivas iline bağlı Sarkışla ilçesi, güney kesimlerinde Çayıralan ilçesi, batı kesimlerinde Sarıkaya ilçesi ve Saraykent ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Kadışehri yer almaktadır. Akdağmadeni kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temelini tarım ve hayvancılık faaliyetleri oluşturmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Akdağmadeni Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 42 bin 919’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,84’ünü (21 bin 391) erkek, yüzde 50,16’sını (21 bin 528) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Akdağmadeni kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 16 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Çamlık Mahallesi, Emek Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Güneyli Mahallesi, İbrahim Ağa Mahallesi, İstanbulluoğlu Mahallesi, Kale Mahallesi, Karaçokrak Mahallesi, Konacı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Olucak Mahallesi, Seyrantepe Mahallesi, Umut Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşildere Mahallesi ve Yeşiltepe Mahallesi’dir.

Akdağmadeni Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayan çocuklu aileler en çok önem verdiği konulardan biri de kiralayacakları evin başarılı eğitim kurumlarına yakın olmasıdır. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının eğitim kadroları bakımından oldukça başarılıdır. Yozgat Akdağmadeni kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Namık Kemal İlkokulu: Yeni Mahallesi, Namık Kemal Caddesi Pk:66300, 66300 Akdağmadeni/Yozgat. Daha detaylı bilgiler için (0354) 314 12 92 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Atatürk İlköğretim Okulu: Emek, Hürriyet Caddesi, 66300 Akdağmadeni/Yozgat. Daha detaylı bilgiler için (0354) 314 12 92 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Akdağmadeni Anadolu Lisesi: Gültepe, 246. Sokak No:7 D:1, 66300 Akdağmadeni/Yozgat. Daha detaylı bilgiler için (0354) 314 12 05 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Yozgat ilinin Akdağmadeni ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Akdağmadeni uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Akdağmadeni Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.