/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Boğazlıyancancel

Yozgat Boğazlıyan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Boğazlıyan Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Boğazlıyan kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Boğazlıyan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Yozgat ilinin güney kesimlerinde yer alan Boğazlıyan ilçesi Yozgat-Kayseri karayolu üzerinde yer almaktadır. Boğazlıyan kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Yozgat il merkezine 125 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin doğu kesimlerinde Çandır ilçesi, kuzey kesimlerinde Sarıkaya ve Yozgat, batı kesimlerinde Nevşehir iline bağlı Fakılı ve Kozaklı ilçeleri, güney kesimlerinde ise Kayseri iline bağlı Felehiye ilçesi ile çevrilidir. Toplam yüzölçümü 2 bin 129 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 1050 metredir. Boğazlıyan kiralık ev arayan kişiler ilçenin ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ürünlerin yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Boğazlıyan Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 34 bin 121’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,99’unu (17 bin 398) erkek, yüzde 49,01’ini (16 bin 723) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Boğazlıyan kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 27 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Aşağı Mahallesi, Aşağı Karakoç Mahallesi, Aşağıhasinli Mahallesi, Aşağısarıkaya Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Bahçeler Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Camii Kebir Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Erdal İnönü Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fatih Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kaymakam Kemal Bey Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Koç Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Ömerli Mahallesi, Selanik Mahallesi, Yaraş Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yeşil Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Yukarı Karakoç Mahallesi ve Zafer Mahallesi’dir.

Boğazlıyan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut kiralamayı düşünen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. Özellikle çocuklu aileler için kiraladıkları evin kaliteli eğitim kurumlarına yakın olması oldukça önemlidir. Yozgat Boğazlıyan kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Boğazlıyan Anadolu Lisesi: Çarşı, Hürriyet Caddesi, 66400 Boğazlıyan/Yozgat. Daha detaylı bilgiler için (0354) 645 51 34 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Karakoç İlköğretim Okulu: Karakoç Mahallesi, Boğazlıyan Merkez, Boğazlıyan, Yozgat. Daha detaylı bilgiler için (0354) 645 59 32 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Cumhuriyet İlkokulu: Bahçeler Mahallesi, Gediz Sokak Pk:66400, 66400 Boğazlıyan/Yozgat. Daha detaylı bilgiler için (0354) 645 15 90 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Yozgat ilinin Boğazlıyan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Boğazlıyan uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Boğazlıyan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.