/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çandırcancel

Yozgat Çandır Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çandır Kiralık Daire Arayanlara İlçeyle İlgili Rehber Bilgiler

Çandır kiralık daire bakan EmlakJet ziyaretçilerine ilçe hakkındaki bilgilere yer verdiğimiz bir araştırma hazırladık. Çandır, Yozgat ilinin bir ilçesidir. İlçe, İç Anadolu Bölgesinin Orta Kızılırmak Kuzeyinde Sarıkaya ilçesi, güneyinde Felahiye ilçesi, doğusunda Çayıralan ilçesi, batısında da Boğazlıyan ilçesi bulunur. Denizden yüksekliği 1225 metredir. Toplam 173 km2 yüz ölçüme sahiptir. İlçe topraklarını sulayan iki önemli akarsu vardır. Bunlar, Çayıralan ilçesi Çokradan kasabasından gelen Mera Çayı ve Çayıralan ilçesinin orman köylerinden kaynağını alan Kozan Çayı'dır. Bu iki çay, ilçede birleşerek ilçenin batısında bulunan Uzunlu Barajına dökülmektedir. Yine ilçe sınırları içinde sulama amacına yönelik olarak İğdeli köyünde İğdeli Sulama göleti mevcuttur. Çayıralan ilçesine bağlı kasaba iken, 1990 yılında ilçe olmuştur. İlçede Türkiye'nin büyük bir bölümünü etkisi altında tutan, karasal iklim özellikleri görülür. Yazları sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçer. Bitki örtüsü bozkırdır. Sulanabilen vadi boylarında kavak ve söğüt ağaçları, üzüm bağları ve meyve ağaçları ilçenin diğer bitki örtüsünü oluşturmaktadır. Ekonomisi genellikle tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Tarım ürünlerinden; buğday, arpa, yulaf, çavdar, ayçiçeği, patates ve sebze üretiminin yanı sıra; fiğ, yonca ve korunga gibi yem bitkilerinin üretimine de önem verilmektedir. Vadilerdeki düzlüklerde ise, ceviz, badem, ayva, elma, kayısı ve vişne gibi meyveler bol miktarda yetiştirilmektedir. 

Çandır Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Tarihi

İlçenin tarihi, Hititler dönemine kadar uzanan bir yerleşim yeri olduğu bilinmektedir. Bizans döneminde de Çandır bir yerleşim yeridir. Daha sonra sırası ile Selçuklular ve Anadolu Beyliklerinden Dulkadiroğluları tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Çandır, 1930 yılında Belediye, 1948 yılında Bucak ve 1990 yılında da ilçe olmuştur. Çandır adı rivayete göre daha önceleri " can kadar güzel, can gibi değerli" anlamına gelen "Candır " kelimesinin değişmesi sonucunda oluşmuştur. Çandır, yerleşim yerinin uygunluğu nedeni ile tarihi boyunca hep yerleşim yeri olarak kaldığı gibi Cumhuriyet döneminde de çevreye göre kalabalık nüfuslu bir kasaba niteliğini korumuştur. Siz de bu bölgede yaşamak isterseniz Çandır kiralık ev ilanlarına sayfalarımız üzerinden istediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

Çandır Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Demografisi

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 4.597 kişiden oluşur. Bu kişilerin %51,36’sını kadınlar ve %48,64’ünü erkekler oluşturur. Bu nüfus, 2.236’sı erkek ve 2.361’i kadından oluşmaktadır. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 4.171’dir. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %10,21’dir. Nüfus yoğunluğu 426’dır. Siz de Çandır kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Kiralık daire arayışınızda bütçenizi ayarladıysanız ilgili ilanlar sitemizde sizleri bekliyor. İlçeden ev bakmak için Yozgat Çandır'da sahibinden kiralık evler ilanlarına listeleme sayfalarımızdan dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Çandır Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.