/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenifakılıcancel

Yozgat Yenifakılı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Yenifakılı Kiralık Daire Tercih Edeceklere Bölge Rehberi

Yenifakılı kiralık daire bakan EmlakJet ziyaretçilerinin ilçe hakkında bilgi sahibi olmaları için bu yazıyı derledik. Yenifakılı Yozgat ilinin bir ilçesidir. 378 km² yüzölçümüne sahip ilçenin Bektaşlı isminde bir belde belediyesi 6 köyü vardır. Karasal iklimin görüldüğü ilçenin büyük bir kısmı bozkırdır. İlçe halkının büyük bir kısmı geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlar. Büyük ve küçükbaş hayvancılığın yapıldığı ilçede beslenen hayvanlar; sığır, koyun, kıl keçisi ve tiftik keçisidir. İlçede sanayi tesisi olarak un fabrikaları bulunmaktadır. 1190  yılında ilçe olmuştur. Yenifakılı, il topraklarının güneyinde yer almaktadır. Doğuda; Boğazlıyan, güney ve batıda Kırşehir, Kozaklı, kuzeyde; Şefaatli ve Boğazlıyan ile çevrilidir. Ayrıca 3,400 kişide Kayseri şehrine göç etmiştir. Yenifakılı'da birinci sınıf işçilik azdır. Tarım işçiliği, fabrika işçiliği, hayvancılık ve genellikle çiftçilikle uğraşılmaktadır. Büyük çapta şekerpancarı üreticiliği yapılmaktadır. Geçim kaynaklarının bir kısmı da yurt dışında çalışan işçilerce karşılanmaktadır. Milattan önce 2000’lerden itibaren Hititlerin hüküm sürdüğü bölgede 1200’lerden sonra Frigler, VI-IV yüzyıllar arasında da Kimmerler hakimiyet kurmuşlardır. Daha sora kısa bir süre için Lidyalıların elinde kalan bölge daha sonra Persler ve Galatların hakimiyeti sahasına dahil olmuştur. Bölge miladi yılların başlarından itibaren Romalıların eline geçmiş milattan sonra VI.yüzyılın sonlarına doğru Büyük Roma İmparatorluğu’nun ikiye ayrılması sonucu Bizans(Doğu Roma),toprakları içerisinde kalmıştır. 1071 Malazgirt Savaşından sora kitleler halinde Anadolu’ya giren Türkler bölgenin Türkleştirilmesi sürecini başlatmıştır. 1514 yılında da Yavuz Sultan Selim’in Dulkadiroğullarını ortadan kaldırmasıyla da bölge tekrar Osmanlı toprakları içerisinde yer almaya başlar.

Yenifakılı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası

Yenifakılı 415 kilometre²'lik geniş bir vadiden oluşmaktadır. Güneydoğudan gelen Fehimli deresi ve Kuzeybatıdan gelen Kozan çayının birleştikleri noktada bu çayın vadi tabanında bulunur. Rakımı 1036 metredir. Yenifakılı'nın il merkezine uzaklığı Boğazlıyan-Sarıkaya-Sorgun üzeri 132 kilometre, Boğazlıyan Atatürk yolu üzeri 116 kilometre, Kozaklı-Şefaatli yolu üzeri 105 kilometre ve Yamaçlı Kasabası Atatürk yolu üzeri 85 kilometre uzaklıkta olup il merkezinin Güneydoğusunda bulunmaktadır. Nevşehir ve Kayseri ile sınır teşkil etmektedir. Doğusunda; Boğazlıyan, güney ve batısında Kırşehir ili, Kozaklı ilçesi, kuzeyinde; Şefaatli ve Boğazlıyan ilçeleri ile çevrilidir. Siz de bu bölgede yaşamak istiyorsanız kiralık ev Yenifakılı ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yenifakılı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Demografik Bilgileri

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 5.538 kişiden oluşur. Bu kişilerin %51,30’unu kadınlar ve %48,70’ini erkekler oluşturur. Bu nüfus, 2.697’si erkek ve 2.841’i kadından oluşmaktadır. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 5.332’dur. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış gözlenmiştir. Siz de Yenifakılı kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Ev arayışınızda bütçenizi ayarladıysanız ilanları emlakjet.com üzerinden inceleyebilirsiniz. İstediğiniz kriterlere uyan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Yenifakılı ilanlarına listeleme sayfalarımızdan bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Yenifakılı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.