/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yerköycancel

Yozgat Yerköy Kiralık Daire

araması için 4 ilan bulundu

Yerköy Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yerköy kiralık daire arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralayabilirsiniz.

Yerköy Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat ilinin güneybatısında yer alan Yerköy ilçesi, il merkezine 37 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Yerköy kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. Toplam yüzölçümü 1.245 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 774 metredir.  Yer yer dağlık yer yer ise düzlük arazilerden oluşan ilçede karasal iklim hakimdir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Ormanlık araziler bakımından da oldukça zengin olan ilçe akarsu kaynakları bakımından da zengindir. Yerköy kiralık ev arayan kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin ekonomik kaynaklarıdır. İlçe ekonomisinin temelini tarım ve hayvancılık faaliyetleri oluşturmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında sebze ve hububat ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Yerköy Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 35 bin 561’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,79’unu (17 bin 350) erkek, yüzde 51,21’ini (18 bin 211) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yerköy kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 14 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: 100.Yıl Mahallesi, Ali Galip Gençoğlu Mahallesi, Altmış Evler Mahallesi, Ayanoğlu Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Erzurum Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Haşim Kılıç Mahallesi, Hüyük Mahallesi, Kale Mahallesi, Karacaşar Mahallesi, Selçuk Mahallesi, Şentepe Mahallesi ve Vefi Pandır Mahallesi’dir.

Yerköy Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgilendirme

Yerköy ilçesinden konut tercihinde bulunmak isteyenlerin önem verdiği bir diğer konu da ilçenin eğitim kurumlarıdır. Özellikle çocuk sahibi aileler ilçenin eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının vermiş olduğu eğitimin kalitesi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe eğitim kurumları sayısı ve kalitesi bakımından bölge halkının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Yozgat Yerköy kiralık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullardan başlıcaları: 

  • 80. Yıl Yerköy İlköğretim Okulu: Haşim Kılıç, Hükümet Caddesi No:51, 66900 Yerköy/Yozgat. Daha detaylı bilgiler için (0354) 516 13 22 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Reşat Akyön İlköğretim Okulu: Hüyük, Mevlana Caddesi, 66900 Yerköy/Yozgat. Daha detaylı bilgiler için (0354) 516 17 32 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Yozgat ilinin Yerköy ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Yerköy uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Yerköy Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.