/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yozgatcancel

Yozgat Kiralık Daire

araması için 77 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yozgat Kiralık Daire Tercih Edeceklere İl Rehberi

Yozgat kiralık daire düşünenlerin, kente dair tüm sorularına cevap verecek bir yazı hazırladık. Yozgat, Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Kentin, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan üç ilçesi de bulunmaktadır. Şehir 14.123 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuş durumdadır. Yozgat’ın denizden yüksekliği 1.317 metredir. Bu rakam, Türkiye ortalamasının oldukça üzerindedir. Çorum, Amasya, Tokat, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Kırıkkale illeri ile komşudur. Ankara’ya yakınlığı sebebiyle, İç Anadolu Bölgesi’nin hızla gelişen yerleşim noktalarından biridir. Yozgat ismini, 1927 yılında alan şehir Bozok ismi ile de anılmaktadır. Bu durumun en temel nedeni, Oğuzların book koluna mensup olan Türkmenlerin çok uzun yıllar burada yaşamasıdır. Yaklaşık 5000 yıllık geçmişi ile Yozgat, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biridir. 

 

Yozgat Kiralık Daire Arayanlara Kentin Ekonomik Yapısı 

Yozgat kiralık konut düşünenler, bilhassa da başka bir şehirden gelerek buraya yerleşmeyi planlayanlar kentin ekonomik yapısı hakkında çeşitli soru işaretlerine sahip olabilirler. Yozgat ilinde temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık faaliyetleridir. Yerel halkın neredeyse %80’ini tarım sektöründe çalışmaktadır.  Türkiye’nin tahıl ambarlarından biri olan Yozgat’ta çokça arpa ve çavdar yetiştirilir. Mercimek, şekerpancarı, fasulye, patates ve soğan, ilde yetiştirilen diğer tarım ürünlerindendir. Bölgede sebze ve meyve de üretilmektedir. Yozgat’ta kiralık müstakil evler tarımla ilgilenenler için doğru bir tercih olabilir. Kentte, hayvancılık da yapılmaktadır. Besi hayvancılığından ziyade, mera hayvancılığının yapıldığı ilde, arıcılık gelişmiştir. İldeki sanayi tesislerinin sayısı ise gün geçtikçe artmaktadır. 600’e yakın sanayi tesisinin bulunduğu Yozgat’ın istihdam potansiyeli sürekli olarak artmaktadır. 

 

Yozgat Kiralık Daire Bakanlara İlçe Bilgisi

01 Şubat 2019 TÜİK Verilerine göre, kentte hayatını sürdürenlerin sayısı 424.981’e ulaşmıştır. Nüfus artış hızı %1.51 olan Yozgat’ın popülasyonu, bir önceki yıla göre 6331 kişi artmıştır. Yaş ortalaması oldukça düşük olan ilde kilometrekareye düşen kişi sayısı ise yalnızca 30’dur. Bu sayı merkez ilçede bir hayli yükselmektedir.  Yozgat, 14 ilçe, 36 belediye ve bu belediyelere bağlı 234 mahalle ile 558 köyden oluşmaktadır. Yozgat kiralık ev düşünenler, arayışlarını Yozgat’ın en gelişmiş on ilçesinde devam ettirmek isteyebilirler:

 

 • Merkez
 • Sorgun
 • Akdağmadeni
 • Yerköy
 • Boğazlıyan
 • Sarıkaya
 • Çekerek
 • Şefaatli
 • Saraykent
 • Çayıralan 

 

Yozgat Kiralık Daire Fiyatları 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, kentte toplam 214.515 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3.11 olarak hesaplanmıştır. Bölgedeki evlerin ortalama kullanım alanı ise 125 metrekaredir. Metrekare başına düşen ortalama birim kira 6 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Çok daha açık bir ifade ile, Yozgat kiralık ev arayan bir kişinin her ay yaklaşık 706 Türk Lirası kira bedeli ödemeye hazırlıklı olması gerekmektedir. Kira bedeli üzerinde, seçilen konut tipinin ve lokasyonun önemli bir değişken olduğunu belirtmekte yarar vardır. Seçtiğiniz ev, kira bedeli arttırabilir veya azaltabilir. Örneğin, Yozgat Bahçeşehir kiralık daire arayışında olan birinin 665 Türk Lirası kira bedeline sahip bir ev bulması oldukça mümkündür. Konut tipine göre kira bedelleri aşağıdaki gibidir: 

 

 • 1+1, 50 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 668 Türk Lirası 
 • 2+1, 85 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 643  Türk Lirası
 • 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 637 Türk Lirası 

 

Eğer Yozgat Kiralık Daire arayışınızı mutlu sonla bitirmek isterseniz, bir emlakçıya danışabilir veya Yozgat günlük kiralık daire  gibi ilanların dahi yer aldığı EmlakJet Listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

12 Ocak 2022

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

12 Ocak 2022

Yozgat Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Yalova Kiralık Ev
 • Yalova Çınarcık Kiralık Ev
 • Van Kiralık Ev
 • Van İpekyolu Kiralık Ev
 • Uşak Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.