/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ceyhancancel

Adana Ceyhan Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Ceyhan Kiralık Konut Bakanlara Tercih Kılavuzu 

Ceyhan kiralık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, ilçe hakkında bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıyı okuduktan sonra, ilçenin coğrafi özelliklerinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuda bilgilenmiş ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Ceyhan, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Adana’nın bir ilçesidir ve kent merkezinden tam 47 kilometre uzakta yer almaktadır. Ceyhan ilçesi, 1426 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve denizden yüksekliği ise sadece 25 metredir. Yarsuat, Hamidiye, Urfiye  isimlerini taşıyan ilçe, 1929 yılında çıkan bir kanun ile Ceyhan ismini almıştır. İsmini, bölgeye de can suyunu getiren Ceyhan Irmağı’ndan alan ilçe, Adana’nın en kalabalık yerleşim merkezidir.  

 

Ceyhan Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

Çukurova Bölgesi’nde yer alması sebebiyle, ilçe çok verimli ve alüvyonu bol topraklara sahiptir. İklim koşullarının da elverişli olması ile, ilçede ikamet edenlerin çok büyük bir bölümü tarımla ilgilenmekte ve geçimini bu yol ile sağlamaktadır. Bölgede özellikle pamuk, buğday, mısır, karpuz yetiştirilmektedir. Son zamanlarda ekonomik getirisi yüksek olan soya ve yer fıstığı da üretilmeye başlanmıştır. İlçe merkezinde yoğunlaşan ticaret faaliyetleri ise oldukça sınırlı sayıda insanı istihdam etmektedir. Bölgedeki sanayi faaliyetleri, tarımsal üretime bağlı olarak gelişmiştir. Pamuk işleme ve mısır kurutma fabrikaları, Ceyhan’da yetiştirilen tarımsal ürünlerin ivedilikle işlenmesini ve iç pazarlara gönderilmesini sağlamaktadır. Fakat en nihayetinde Ceyhan kiralık daire tercihinde bulunacaklar, ilçedeki baskın ekonomik faaliyetin tarım olduğunu da unutmamalıdırlar. 

 

Ceyhan Kiralık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 Tarihli TÜİK Raporu’na göre ilçede ikamet edenlerin sayısı 160.474 kişidir. İlçe, 112 mahalleden oluşmaktadır ve bu mahallelerin yalnızca 31’i merkez bulunmaktadır. Buna karşın ilçe nüfusunun %70’inden fazlası merkez mahallelerde yaşamını sürdürmektedir. Ceyhan kiralık ev arayanlar, aşağıda yer alan merkez mahallelerden birinde araştırmalarını sürdürebilirler :

 

  • Namık Kemal Mahallesi 
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • İstiklal Mahallesi 
  • Şahin Özbilen Mahallesi 
  • Belediye Evleri Mahallesi 
  • Gazi Osman Paşa Mahallesi 
  • Burhaniye Mahallesi 
  • Ulus Mahallesi 
  • Fatih Sultan Mehmet Mahallesi 
  • Yarsuat Mahallesi 

 

Listenin üçüncü sırasında yer alan İstiklal Mahallesi 10.411 kişilik nüfusu ile, ilçenin en kalabalık yerleşim merkezlerinden biridir. Bu sebeple Ceyhan İstiklal Mahallesi kiralık evler tercih edenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. 

 

Ceyhan Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre ilçede toplam 61.177 adet konut bulunmakta ve bir konutta ortalama 4.07 kişi yaşamını sürdürmektedir. Ceyhan’da kiralık evler ortalama 140 metrekarelik kullanım alanına sahiptir ve metrekare başına düşen ortalama birim kira 5 Türk Lirası’dır. Dolayısı ile bu bilgiden hareketle, Adana Ceyhan kiralık daire  tercihinde bulunacak bir kişinin aylık ortalama 750 Türk Lirası kira bedeli ödemesi gerekecektir. Fakat bu ortalama rakam konut tipinden etkilenmektedir. Örneğin ilçedeki 2+1, ortalama 110 metrekarelik kullanım alanına sahip dairelerin kirası yaklaşık 657 Türk Lirası iken, 3+1, 150 metrekarelik evlerin kirası ortalama 774 Türk Lirası’dır. Bu nedenle bütçenizi, hayalinizdeki konut tipine göre belirlemenizde yarar vardır. Eğer Ceyhan kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden irtibata geçebilir veya Ceyhan günlük kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret ederek, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Ceyhan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.