/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Fekecancel
Adanacancel

Adana Feke Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Feke Kiralık Konut Düşünenlere Yardımcı Olacak Rehber

Emlakjet.com olarak yeni ev düşünen herkese özel olarak hazırlanmış rehberiyle hizmet vermeye devam ediyoruz. Aradığı evi kolayca bulmalarını sağlayacak birçok ayrıntı ve özellikleri ilçe, mahalle ve konut piyasası odaklı olarak sizin için araştırıyoruz. Feke kiralık konut hakkında en önemli bilgileri bu rehberde bulacaksınız.

 

Adana'ya bağlı olan ilçenin bu zamana kadar çoğu egemenliği yaşamış olmasıyla beraber tarihi yaşayabileceğiniz en güzel yerleşim yerlerinden biridir. Torosların eteklerinde kurulu olan bu ilçenin yüz ölçümü 1335 kilometrekaredir. Çoğunlukla dağlık ve ormanlık alanlara sahip olan bu ilçe doğa ile iç içe atmosferiyle Feke kiralık ev tercihiniz eminiz ki sizi büyüleyecek. 2018 nüfus verilerine göre güncel toplam nüfus 17.555 kişidir. Kadın erkek olarak incelediğimizde nüfus dağılımı kadın oranları %47.87 iken erkek oranı %52.13'dür. Akdeniz Bölgesinin doğusunda yer alan bu ilçenin;

 

  • Doğusu Saimbeyli ve Sumbas ilçeleri,
  • Kuzeyi Develli ve Saimbeyli,
  • Batısı Yahyalı İlçesi
  • Güneyi Kozan ilçesi ile çevirilidir.

 

Feke Kiralık Konut Düşünenler İçin Mahalle Rehberi

Akkaya Mahallesi,  Yeşil Düşmüş Mahallesi,  Akoluk Mahallesi,  Yerebakan Mahallesi,  Bağdatlı Mahallesi,  Yaylapınar Mahallesi,  Bahçecik Mahallesi, Uğurlubağ Mahallesi,  Belenköy Mahallesi,  Tortulu Mahallesi,  Çandırlar Mahallesi,  Tokmanaklı Mahallesi,  Çondu Mahallesi,  Tenkerli Mahallesi,  Çürükler Mahallesi,  Şahmuratlı Mahallesi,  Değirmenciuşağı Mahallesi,  Süphandere Mahallesi,  Gaffaruşağı Mahallesi,  Sülemişli Mahallesi,  Gedikli Mahallesi,  Paşalı Mahallesi,  Göbelli Mahallesi,  Oruçlu Mahallesi,  Gökçeli Mahallesi, Ortaköy Mahallesi,  Gürümze Mahallesi, Ormancık Mahallesi,  Güzpınarı Mahallesi,  Olucak Mahallesi,  Hıdıruşağı Mahallesi, Musalar Mahallesi, İncirci Mahallesi,  Mansurlu Mahallesi,  İslam Mahallesi,  Kaleyüzü Mahallesi,  Karacaoğlan Mahallesi,  Karacauşağı Mahallesi,  Kaşaltı Mahallesi,  Kayadibi Mahallesi,  Kazancı Mahallesi,  Keklikçi Mahallesi,  Kırıkuşağı Mahallesi,  Kısacıklı Mahallesi,  Kızılyer Mahallesi,  Koçyazı Mahallesi, Konakkuran mahallesi olarak bir çok mahalleden ve Kovuçpınar Mahallesi kiralık evler hakkında  ve Feke kiralık konut İlanlarına listeleme sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Feke Kiralık Konut Tercih Etmek İsteyenlerin Görülmesi Gereken Tarihi Yerler

Çeşitli medeniyetlerin bıraktığı izler olan Feke görülmeden gidilmemesi gereken güzellikleriyle dolu bir ilçedir. Bir çok kalesi ve tarihi kalıntılarıyla turizme açık kalabalık olmayan ve tarihin güzel yaşandığı bir ilçedir. Feke'nin birçok halk ozanı bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüsü Karacaoğlan'dır. Merkezde anıtı bulunan Karacaoğlan'ın ve diğer ozanların geleneklerini devam ettirilmektedir. Feke'de bulunan kaleler;

 

  • Feke Kalesi: Feke'den kilometre ileride 12. Yüzyılda geçen kervanları kontrol etmek için yapılmıştır. Bizanslıların yapmış olduğu bu kale sonradan Selçukluların eline geçmiştir. Gözetleme kulesi ve burçları olan dikdörtgen planla tasarlanan bu kale tek bir girişe sahiptir. Bu giriş güney yönündedir.
  • Kızılyer Kilisesi: Feke'ye ait olan Kızılyer Köyü'nde kilise kalıntıları vardır.
  • Feke Kara Kalesi: Feke Kalesi'nin alt kısımında bulunan bu yapı 5. ve 6. yüzyılda yapılmış ve Bizanslılara aittir.
  • Maran Kalesi: Feke'ye yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklıktaki kale Maran Yaylası üzerine yapılmıştır ve dört bir tarafı yemyeşil ormanlarla kaplıdır.
  • Uğurlubağ Kalesi: Feke'nin güneydoğusunda bulunan Uğurlubağ köyünde yer alan bir kaledir. Kapısı güney taraftadır ve küçük bir kaledir. Taş örgülü duvarlara sahip olan bu kalenin 9 adet mazgal açığı bulunmaktadır. Kalenin uçurum tarafında olan duvarlarında duvar izi harabeleri bulunmaktadır.

 

Feke gezilecek ve tarihi yerleriyle dolu olan bir ilçedir bu ilçenin en göze çarpan tarafının bu olduğunu ve yaşayacağınız yerdeki bu tarihi dokuları ve görülmesi gereken yerleri görmek, Yalçın Dağları'nda yamaç paraşütü yaparak bu güzellikleri eşsiz bir manzarayla görebilir. Birçok tura katılarak kültürel bir etkinlik de yapabilirsiniz. Siz de bu rehber ile Feke ilçesinde hayalinizdeki eve sahip olmak için en güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Akkaya mahallesi kiralık evler ilanları gibi ilanlar için listeleme sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.