/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Besnicancel

Adıyaman Besni Kiralık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Besni Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 Nisan verilerine göre, ilçe içerisinde 20 bin 533 adet konut ve 3 bin 204 adet iş yeri bulunmaktadır. İlçede hane başına düşen kişi sayısı 2,95’tir. Adıyaman Besni kiralık konut arayanların karşısına çıkan konutların ortalama alanları 130 metrekaredir. İlçede konutların ortalama birim kiraları 3 TL olarak tespit edilirken, ortalama konut kiralarının da 448 TL olduğu bilgisine ulaşıldı.

 

Besni ilçesinin ilk yerleşim yeri bugünkü yerleşim yerinin 5 kilometre güneyinde yer almaktadır. Eski Besni olarak bilinen bölgede Besni Kalesi yer almaktaydı ve yerleşim kalenin etrafında idi. 1950 sonrasında yaşanan su baskını ve heyelan olayı nedeniyle, 1950-1965 yılları arasında günümüzdeki yerine taşınmıştır. Cumhuriyet tarihinin ilk dönemlerinde Malatya iline bağlı bir ilçe olan Besni, 1926 yılında Malatya ilinden ayrılarak Gaziantep iline bağlanmıştır. 1933 yılında tekrardan çıkarılan yasa ile birlikte tekrardan Malatya iline bağlanmıştır. 1954 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınan bir karar ile birlikte Adıyaman, Malatya ilinden ayrılarak il statüsüne kavuşmuştur. Aynı yıl içerisinde Besni ilçe olarak Adıyaman iline bağlanmıştır. Besni ilçesi kiralık konut arayan vatandaşların yoğun olarak tercih ettiği bir ilçe olarak dikkat çekmektedir.

 

Besni Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan araştırmaya göre Besni ilçesinin 2018 yılı nüfusunun 77 bin 301 olduğu tespit edildi. Toplam nüfusun yüzde 50,50’sini (39 bin 35) erkek nüfusu, yüzde 49,50’sini (38 bin 266) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Besni kiralık konut tercihinde bulunulabilecek 35 adet mahalle vardır: 15 Temmuz Şehitler Mahallesi, Abımıstık Mahallesi, Adalet Mahallesi, Bayat Mahallesi, Ali Erdemoğlu Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Aşağısarhan Mahallesi, Aşağısöğütlü Mahallesi, Fatih Mahallesi, Boybeypınarı Mahallesi, Cirit Meydanı Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çat Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Levzin Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, İnce Mahallesi, Korupınar Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kaymakam Hasan Tütün Mahallesi, Yukarı Sarhan Mahallesi, Menderes Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Yeni Besni Mahallesi, Tetirli Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Besni Erdem Mahallesi kiralık konut arayışındaysanız listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Besni Kiralık Konut Arayanlar İçin Coğrafi Bilgiler

1.130 kilometrekare olan Adıyaman Besni kiralık konut arayan vatandaşların da tercihleri arasında yer almaktadır. Adıyaman’a bağlı bir ilçe olan Besni ilçesi, Malatya Dağları’nın güney eteğinde yer almaktadır. Fırat Nehri’ne ve Samsat’ın aşağısında Göksu’ya karışan bir çayın yakınında yer alan ilçe, Kahramanmaraş iline 90 kilometre, Gaziantep iline 105 kilometre, Malatya iline ise 100 kilometre, Adıyaman’ın merkezine ise 44 kilometrelik bir mesafe yer alan ilçeye en yakın demiryolu 27 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Yüzölçümü Kuzey kısımlarında dağlık ve engebeli alanların yoğun olduğu ilçe yayla özelliği taşımasının yanı sıra, güneye doğru uzanan verimli ovalarda tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Deniz seviyesinden 930 metre yükseklikte yer alan ilçede Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin iklimleri hakimdir. Karışık iklim tipine sahip olan bölgede hayata geçirilen Atatürk Barajı ile birlikte bölge ikliminde değişiklikler gerçekleşmiş ve bölgede görülen yağış oranında büyük bir artış olmuştur. Sizler de bu bölgeden konut kiralamak istiyorsanız sahibinden Besni’de uygun fiyatlı evler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Besni Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.