/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Besnicancel
Adıyamancancel

Adıyaman Besni Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Besni Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 Nisan verilerine göre, ilçe içerisinde 20 bin 533 adet konut ve 3 bin 204 adet iş yeri bulunmaktadır. İlçede hane başına düşen kişi sayısı 2,95’tir. Adıyaman Besni kiralık konut arayanların karşısına çıkan konutların ortalama alanları 130 metrekaredir. İlçede konutların ortalama birim kiraları 3 TL olarak tespit edilirken, ortalama konut kiralarının da 448 TL olduğu bilgisine ulaşıldı.

 

Besni ilçesinin ilk yerleşim yeri bugünkü yerleşim yerinin 5 kilometre güneyinde yer almaktadır. Eski Besni olarak bilinen bölgede Besni Kalesi yer almaktaydı ve yerleşim kalenin etrafında idi. 1950 sonrasında yaşanan su baskını ve heyelan olayı nedeniyle, 1950-1965 yılları arasında günümüzdeki yerine taşınmıştır. Cumhuriyet tarihinin ilk dönemlerinde Malatya iline bağlı bir ilçe olan Besni, 1926 yılında Malatya ilinden ayrılarak Gaziantep iline bağlanmıştır. 1933 yılında tekrardan çıkarılan yasa ile birlikte tekrardan Malatya iline bağlanmıştır. 1954 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde alınan bir karar ile birlikte Adıyaman, Malatya ilinden ayrılarak il statüsüne kavuşmuştur. Aynı yıl içerisinde Besni ilçe olarak Adıyaman iline bağlanmıştır. Besni ilçesi kiralık konut arayan vatandaşların yoğun olarak tercih ettiği bir ilçe olarak dikkat çekmektedir.

 

Besni Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan araştırmaya göre Besni ilçesinin 2018 yılı nüfusunun 77 bin 301 olduğu tespit edildi. Toplam nüfusun yüzde 50,50’sini (39 bin 35) erkek nüfusu, yüzde 49,50’sini (38 bin 266) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Besni kiralık konut tercihinde bulunulabilecek 35 adet mahalle vardır: 15 Temmuz Şehitler Mahallesi, Abımıstık Mahallesi, Adalet Mahallesi, Bayat Mahallesi, Ali Erdemoğlu Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Aşağısarhan Mahallesi, Aşağısöğütlü Mahallesi, Fatih Mahallesi, Boybeypınarı Mahallesi, Cirit Meydanı Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çat Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Levzin Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, İnce Mahallesi, Korupınar Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kaymakam Hasan Tütün Mahallesi, Yukarı Sarhan Mahallesi, Menderes Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Yeni Besni Mahallesi, Tetirli Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Besni Erdem Mahallesi kiralık konut arayışındaysanız listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Besni Kiralık Konut Arayanlar İçin Coğrafi Bilgiler

1.130 kilometrekare olan Adıyaman Besni kiralık konut arayan vatandaşların da tercihleri arasında yer almaktadır. Adıyaman’a bağlı bir ilçe olan Besni ilçesi, Malatya Dağları’nın güney eteğinde yer almaktadır. Fırat Nehri’ne ve Samsat’ın aşağısında Göksu’ya karışan bir çayın yakınında yer alan ilçe, Kahramanmaraş iline 90 kilometre, Gaziantep iline 105 kilometre, Malatya iline ise 100 kilometre, Adıyaman’ın merkezine ise 44 kilometrelik bir mesafe yer alan ilçeye en yakın demiryolu 27 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Yüzölçümü Kuzey kısımlarında dağlık ve engebeli alanların yoğun olduğu ilçe yayla özelliği taşımasının yanı sıra, güneye doğru uzanan verimli ovalarda tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Deniz seviyesinden 930 metre yükseklikte yer alan ilçede Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin iklimleri hakimdir. Karışık iklim tipine sahip olan bölgede hayata geçirilen Atatürk Barajı ile birlikte bölge ikliminde değişiklikler gerçekleşmiş ve bölgede görülen yağış oranında büyük bir artış olmuştur. Sizler de bu bölgeden konut kiralamak istiyorsanız sahibinden Besni’de uygun fiyatlı evler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Besni Kiralık Ev
15 Temmuz Şehitler MahallesiAkdurak KöyüAkkuyu KöyüAkpınar KöyüAktepe KöyüAkyazı KöyüAlıçlı KöyüAli Erdemoğlu MahallesiAlişar KöyüAşağıçöplü KöyüAşağısarhan MahallesiAtmalı KöyüAtmalı Köyü (Akkuyu Mahallesi)Atmalı Köyü (Özbağlar Mahallesi)Bahri KöyüBaşlı KöyüBaşlı Köyü (Karahalil Mahallesi)Başlı Köyü (Kızılcamustafa Mahallesi)Bereketli KöyüBerete KöyüBeşkoz KöyüBeşyol KöyüBeşyol Köyü (Balka Mahallesi)Beşyol Köyü (Karageçi Mahallesi)Boncuk KöyüBurunçayır KöyüCamuşçu KöyüCirit Meydanı MahallesiÇakırhüyük Bld. (Abımıstık Mahallesi)Çakırhüyük Bld. (Boybeypınarı Mahallesi)Çakırhüyük Bld. (Köprübaşı Mahallesi)Çakırhüyük Bld. (Levzin Mahallesi)Çakırhüyük Bld. (Yeşilova Mahallesi)Çamlıca KöyüÇat MahallesiÇaykaya KöyüÇilboğaz KöyüÇomak KöyüÇorak KöyüDikilitaş KöyüDoğankaya KöyüDörtyol KöyüDumlupınar MahallesiEğerli KöyüEğerli Köyü (Kocapirli Mahallesi)Erdemoğlu MahallesiGeçitli KöyüGümüşlü KöyüGüneykaş KöyüHacıhalil KöyüHarmanardı KöyüHasanlı Köyüİzollu KöyüKaragüveç KöyüKaralar KöyüKargalı KöyüKaymakam Hasan Tütün MahallesiKesecik KöyüKesecik Köyü (Yemlice Mahallesi)Kesmetepe Bld. (Atatürk Mahallesi)Kesmetepe Bld. (Çakmak Mahallesi)Kesmetepe Bld. (Fatih Mahallesi)Kesmetepe Bld. (İnce Mahallesi)Kesmetepe Bld. (İnönü Mahallesi)Kesmetepe Bld. (Turgut Özal Mahallesi)Kızılhisar KöyüKızılin KöyüKızılkaya KöyüKızılpınar KöyüKonuklu KöyüKorupınar MahallesiKöseceli Bld. (Aşağısöğütlü Mahallesi)Köseceli Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Köseceli Bld. (Hürriyet Mahallesi)Köseceli Bld. (Tetirli Mahallesi)Kurugöl KöyüKutluca KöyüKuzevleri KöyüOyalı MahallesiOyratlı KöyüOyratlı Köyü (Satıluşağı Mahallesi)Ören KöyüPınarbaşı KöyüPınarbaşı MahallesiPınarbaşı OSB MahallesiSarıkaya KöyüSarıyaprak KöyüSayören KöyüSugözü Köyü (Atatürk Mahallesi)Sugözü Köyü (İnönü Mahallesi)Suvarlı Bld. (Adalet Mahallesi)Suvarlı Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Suvarlı Bld. (Hürriyet Mahallesi)Şambayat Bld. (Bayat Mahallesi)Şambayat Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Şambayat Bld. (Fatih Mahallesi)Şambayat Bld. (İnönü Mahallesi)Şambayat Bld. (Menderes Mahallesi)Şambayat Bld. (Yeni Mahallesi)Taşlıyazı KöyüTekağaç KöyüTekağaç Köyü (Beşir Mahallesi)Tekağaç Köyü (Bostancık Mahallesi)Tekağaç Köyü (Yazıyalangoz Mahallesi)Tokar KöyüToklu KöyüTopkapı KöyüUzunkuyu KöyüÜçgöz KöyüYayıklı KöyüYazıbeydili KöyüYazıkarakuyu KöyüYazıkarakuyu Köyü (Kepirce Mahallesi)Yazıkarakuyu Köyü (Yazıbademce Mahallesi)Yelbastı KöyüYelbastı Köyü (Karaağaç Mahallesi)Yelbastı Köyü (Ürecik Mahallesi)Yeni Besni MahallesiYeniköy KöyüYeniköy Köyü (Zormağara Mahallesi)Yoldüzü KöyüYukarı Sarhan MahallesiYukarısöğütlü Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.