/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Samsatcancel

Adıyaman Samsat Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Samsat Kiralık Konut Arayışında Olanlara Yol Gösterici İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak her yıl binlerce kişiye aradığı evi en hızlı ve en pratik şekilde buldurmaya devam ediyoruz. Samsat kiralık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında genel bilgiler; tarihii ,mahalleleri, iklim özellikleri, konut piyasasını sizler için araştırdık ve bir ilçe rehberi hazırladık. Aradığınız tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabileceğiniz ilçe rehberimiz sizlerle buluşuyor.

 

Samsat, Adıyaman’ın  güneydoğusunda bulunmaktadır. İl merkezine uzaklığı 47 kilometre uzaklıkta olan Samsat’ın batısında Atatürk Baraj Gölü bulunmaktadır. 1988 yılında eski yerleşim yeri Atatürk Baraj Gölü altında kalmasıyla bugünkü yerine taşınmıştır. Yeni Samsat ilçesi üç tarafı baraj gölü ile çevrili bir yarım ada şeklini almıştır. İlçenin genel görünümünde güneye doğru eğimleri alçalarak ova görünümü almaktadır. Tarihi kaynaklarda eski ismi ‘’Samosata-Sumaysat’’ olarak geçmektedir. Bulunduğu bölgedeki eski yerleşim yerlerinden biri olan Samsat M.Ö. 6000 yılında Orta Asya’dan gelen Prohitit Türkleri tarafından kurulduğu bilinmektedir. Samsat ilçesi pek çok medeniyete ev sahipliği yapan önemli coğrafyaya sahiptir. 

 

İlçenin toplam yüzölçümü 338 kilometrekare, rakımı 610 metredir. Samsat kiralık konut arayanlar için ilçenin posta kodu 02800’dür. 2018 yılı nüfus sayımlarına göre nüfusu 7.893 kişi ile Adıyaman’ın en az nüfuslu ilçesi konumundadır. Bu nüfus 4.044 erkek ve 3.849 kadından oluşmaktadır. Samsat kiralık daire arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Kuzeyinde Kahta İlçesi,
  • Güneyinde Atatürk Baraj Gölü ve karşısında Şanlıurfa İli,
  • Batısında ve Doğusunda Atatürk Baraj Gölü bulunmaktadır.

 

Samsat Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Mahalleleri

En fazla nüfusa sahip olan Samsat Yavuz Selim kiralık daire ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.1960 yılında ilçe statüsüne getirilen Samsat’ta 4 adet mahalle bulunmaktadır. Bunlar;

 

  • Yavuz Selim Mahallesi,
  • Kale Mahallesi,
  • Örentaş Mahallesi,
  • Baraj Mahallesi.

 

Samsat Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin İlçe Konut Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 1.151 konut ve 134 iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan hane halkı sayısı ortlama 2,61 kişi olarak hesaplanmıştır. Bölgede az sayıda bulunan konut sayısına bakıldığında kiralık ev fiyatları belirli bir aralıktadır. Tercih edeceğiniz dairenin tipi, size uygun lokasyon, bina yaşı, konut kira sözleşmesi, çevresinde bulunan okul, hastane gibi pek çok özelliğine dikkat edilmelidir. Adıyaman’ın gelişmeye devam eden küçük bir ilçesi olan Samsat’ta devletin  konu teşviki ile birlikte daha fazla konut projeleri gerçekleştirilebilmektedir. Samsat kiralık müstakil ev çeşitleri gibi aradığınız konut tipine yönelik ilanlar için listeleme sayfamızdaki filtreleme sisteminden faydalanabilirsiniz. 

 

Samsat Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçede Bulunan Eğitim Kurumları ve Hastaneler

Samsat kiralık konut arayanlar için ilçede, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren 23 adet ilkokul, ortakul ve lise kurumları bulunmaktadır. Her mahallede ilkokul ve ortaokul bulunmakta lise için İmam Hatip Lisesi, Çok Programlı Anadolu Lisesi olmak üzere iki tane alternatif bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Adıyaman Samsat llçe Devlet Hastanesi ise ilçede bulunan tek sağlık kurumudur. Sizde aradığınız evi bulmak için bölgedeki güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden Adıyaman Samsat kiralık müstakil ev fiyatları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Samsat Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.