/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eleşkirtcancel
Ağrıcancel

Ağrı Eleşkirt Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Eleşkirt Kiralık Konut Arayanlara Yol Gösterici Bilgiler İçeren İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olanlara aradıkları kriterlere göre en uygun evi buldurmaya devam ediyor. Eleşkirt kiralık konut arayışında olanlara aradıkları evi bulmadan hemen önce ilçe hakkında genel bilgiler içeren rehberimiz yol gösteriyor. Eleşkirt ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, nüfusu, iklimi, mahalleleri, okulları, hastaneleri ve konut kira piyasası gibi aradığınız tüm bilgilere ulaşabileceksiniz.

 

Eleşkirt, Ağrı’nın il merkezine 34 kilometre batısında yer alan bir ilçesidir. Eleşkirt ismi Ermenice ‘’Alaşkert’’ olarak geçmektedir. Tarihi kaynaklarda Osmanlı dönemine ait Şemsettin Sami’nin Kamus’unda ilçe merkezine Aleşkerd ismi kullanıldığı görülmektedir. Aynı zamanda bölgede yaşayan kürtler ‘’Elajgir’’ olarak adlandırımaktadırlar. 1926 yılına kadar köy statüsüne olan ilçe merkezi daha sonra Trabzon-İran transit karayolu Eleşkirt’in günümüz ilçe merkezinden geçince buraya taşınmıştır. En ünlü yemeği keşkek, cılbır ve gırar olan Eleşkirt’in çiçal adındaki örgü peyniri çeşidi de meşhur ürünleridir. Binlerce yıl boyunca Türk, Kürt ve Ermeni halklarının birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığı ilçe önemli kültürlerin geliştiği bir yerleşim bölgesidir. 

 

Eleşkirt kiralık daire düşünenler için çevresinde komlu olduğu diğer yerleşim bölgeleri şunlardır;

 

  • Doğusunda Ağrı Merkez ilçesi,
  • Güneyinde Tutak İlçesi,
  • Batısında Erzurum ili,
  • Kuzeyinde Kars ili,
  • Güneydoğusunda Hamur ilçesi ile komşudur. 

 

Toplam yüzölçümü 1.559 kilometrekare olan ilçenin rakımı 1.840 metredir. 2018 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 34.180’dir. Bu nüfuusn yüzde 51,85’i erkek, yüzde 48,15’i kadından oluşmaktadır. Eleşkirt kiralık konut arayışında olanlar için ilçenin posta kodu 04000, il telefon alan kodu ise 0472’dir.

 

Eleşkirt Kiralık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleler

2018 TÜİK verilerine göre Eleşkirt ilçesi idari yapılanmasında; ilçe merkezine bağlı olan 3 belde, 61 köy ve 20 mahalleden oluşmaktadır. Eleşkirt kiralık konut arayışında olanlar için tercih edilebilecek mahalleleri şunlardır; Gökçayır Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Değirmengeçidi Mahallesi, Oklavalı Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Aydıntepe Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Aşağıcihanbey Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yeşil Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Lozan Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Şehit Engin Mahallesi ve en çok nüfusa sahip ilçe merkezi olan Eleşkirt Müftüselim Mahallesi kiralık daire ilanlarını inceleyebilmek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Eleşkirt Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Konut Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede bulunan toplam konut sayısı 6.228, ilçede bulunan toplam iş yeri sayısı ise 819’dur. Bu konutlarda yaşayan hane halkı sayısı 4,12 kişi olarak hesaplanmıştır. Nüfusu ve kentleşmenin az olduğu, ekonominin tarım ve hayvancılık ile gelişme gösterdiği Eleşkirt’te kiralık daire piyasası henüz çok fazla gelişme gösterememiştir. Devlet desteği ile gelişmeye devam etmekte olan ilçede genellikle az katlı bina tipleri ile bahçeli müstakil evler tercih edilmektedir. 

 

Eleşkirt Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin İlçedeki Eğitim ve Sağlık Kurumları

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren; ilkokul, ortaokul ve yaygın eğitim kurumları toplam sayısı 92’dir. Eleşkirt kiralık konut düşünenler için ilçede bulunan tek sağlık kurumu ise Eleşkirt Devlet Hastanesi’dir. Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için en çok tercih edilen ilanları bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Ağrı Eleşkirt kiralık apart fiyatları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Eleşkirt Kiralık Ev
Abdiköy KöyüAkyumak KöyüAlagün KöyüAlkuşak KöyüArifbey KöyüAşağıkopuz KöyüAydoğdu KöyüÇatalpınar KöyüÇatkösedağ KöyüÇetinsu KöyüÇiftepınar KöyüDalkılıç KöyüDeğirmenoluğu KöyüDolutaş KöyüDüzağıl KöyüDüzyayla KöyüErgözü KöyüEsentepe MahallesiFatih MahallesiGoncalı KöyüGözaydın KöyüGüneykaya KöyüGüvence KöyüHasanpınarı KöyüHaydaroğlu KöyüHayrangöl KöyüHürriyet KöyüHürriyet Mahallesiİkizgeçe Köyüİkizgöl Köyüİndere Köyüİstiklal MahallesiKanatgeren KöyüKarabacak KöyüKarşıyaka MahallesiKayayolu KöyüKazım Karabekir MahallesiKokulupınar KöyüKörpeçayır KöyüLozan MahallesiMollahüseyin KöyüMollasüleyman KöyüMüftüselim MahallesiÖztoprak KöyüPalakçayırı KöyüPirabat KöyüRamazan KöyüSadaklı KöyüSalkımlı KöyüSarıköy KöyüSöbetaş KöyüSultanabat KöyüSüzgeçli KöyüTahir Bld. (Aydıntepe Mahallesi)Tahir Bld. (Karşıyaka Mahallesi)Tahir Bld. (Yeşil Mahallesi)Toprakkale KöyüTürkeli KöyüUludal KöyüUzunyazı KöyüYağmurlu KöyüYanıkdere KöyüYayladüzü Bld. (Aşağıcihanbey Mahallesi)Yayladüzü Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Yayladüzü Bld. (Değirmengeçidi Mahallesi)Yayladüzü Bld. (Gökçayır Mahallesi)Yayladüzü Bld. (Karşıyaka Mahallesi)Yelkesen KöyüYeşilova KöyüYığıntaş KöyüYukarıkopuz KöyüYücekapı Bld. (Esentepe Mahallesi)Yücekapı Bld. (Oklavalı Mahallesi)Yücekapı Bld. (Şehit Engin Mahallesi)Yücekapı Bld. (Yeşilyurt Mahallesi)
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.