/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Göynücekcancel

Amasya Göynücek Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Göynücek Kiralık Konut Tercih Edeceklere Bölge Hakkında Bilgiler 

Göynücek kiralık konut ilanlarına bakarken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Göynücek, Amasya’nın ilçelerinden biridir. İlin en güneyinde bulunur. 1954 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. 591 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 522 metre civarlarındadır. Bölgenin kuzeyinde Amasya Merkez ilçesi, batısında Çorum, doğusunda Tokat ve güneyinde Yozgat illeri yer alır. Yaz ayları kurak ve sıcak geçerken kış ayları çok sert geçmemektedir. Bölgenin bitki örtüsü genellikler bozkır ve fundalıklardan oluşur. Engebeli ve dağlık bir arazi yapısına sahiptir. Karadağ, Çekerek Irmağı, Tekke Dağı ve Çorum Irmağı bölgedeki doğal güzelliklerdendir. Bölgenin ekonomisi genellikle tarım ve hayvancılığa dayanır. İlçede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri soğan, arpa, kiraz, şeftali, Göynücek bamyası, şeker pancarı ve buğdaydır. 

Göynücek Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Demografik Bilgileri 

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre Göynücek ilçesinin nüfusu 10.703’tür. Bu nüfusun %50,05 erkekler ve %49,95 kadınlar oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım gösterir. Bölgenin 2017 yılına ait olan nüfusu ise 10.718’dir. Bir yıl içerisinde bölgenin nüfusu düşüş göstermiştir. Bu sebeple ilçenin yıllık nüfus artış oranı negatiftir. Bu ortan -%0,14’dür. Bu oranla Göynücek Amasya’nın nüfus artış oranı negatif olan tek ilçesidir. İlçenin nüfus yoğunluğu ise 18’dir. Yani kilometrekare başına düşen kişi sayısı 18’e denk gelir. Göynücek, Amasya’nın nüfus yoğunluğu en düşük olan ilçesidir. İlçedeki toplam konut sayısı 1.214’dür. Konut başına düşen kişi sayısı 2,16’dır. Toplam işyeri sayısı ise 260’tır. Siz de bu küçük ve sakin ilçede yaşamak istiyorsanız Amasya Göynücek kiralık daire ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. 

Göynücek Kiralık Konut Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyler

Göynücek ilçesinin 3 mahallesi ve 38 köyü vardır. İlçenin köyleri; Abacı Köyü, Çaykışla Köyü, Hasanbey Köyü, Karaşar Köyü, Gökçeli Köyü, Başpınar Köyü, Harmancık Köyü, Damlaçimen Köyü, Ayvalıpınar Köyü, Kışlabeyi Köyü, Sığırçayı Köyü, Asar Köyü, Davutevi Köyü, Kuyulu Kavaklı Köyü, Şıhlar Köyü, Konuralan Köyü, Çayan Köyü, Alan Köyü, İkizyaka Köyü, Kafarlı Köy Koyuncu Köyü. Şıhoğlu Köyü, Yeniköy Köyü, Ardıçpınar Köyü, Ilısu Köyü, Kervansaray Köyü, Penpeli Köyü, Beşiktepe Köyü, Terziköy Köyü, Karayakup Köyü, Bekdemir Köyü, Yassıkışla Köyü, Gediksaray Köyü, Tencirli Köyü, Çamurlu Köyü, Kertme Köyü, Şarklı Köyü ve Çulpara Köyüdür. Amasya Göynücek Cumhuriyet mahallesi kiralık ev arayışında en çok tercih edilen mahaller arasındadır. İlçenin ev bakabileceğiniz bütün mahalleleri ise; 

  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi ve 
  • Merkez Mahallesidir. 

Göynücek Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçeye Ulaşım 

Göynücek kiralık konut arayışında bölgenin ulaşımı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. İlçenin Amasya Merkeze olan uzaklığı yaklaşık 45 kilometredir. Bu mesafe karayoluyla 35 dakika sürer. İlçenin Tokat’a bağlı Zile ilçesine olan uzaklığı ise 50 kilometredir. Bu yolculuk ise 1 saat 5 dakika sürer. Havayoluyla ilçeye ulaşımda ise Amasya Merzifon ilçesinde bulunan Amasya Merzifon Havalimanı kullanılır. Bu havalimanının Göynücek ilçesine olan uzaklığı 64 kilometredir ve havalimanından ilçeye ulaşım yaklaşık 1 saat 25 dakika sürer. Sizin de ev arayışınız hala devam ediyorsa aradığınız kriterlere uyan evler EmlakJet’te sizleri bekliyor. İlgili ilanlara emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Amasya Göynücek seçenekleriyle listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz anda ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Göynücek Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.