/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güneyce Mahallesicancel
Güdülcancel
Ankaracancel

Güdül Güneyce Mahallesi Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun sonuç bulunamadı. Farklı bir arama yapabilir veya benzer ilanları inceleyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle
Benzer İlanlar
TÜM FİYATLAR

Güneyce Mahallesi Kiralık Konut Düşünenler İçin Yardımcı Olabilecek Bölge Bilgileri

Güneyce Mahallesi kiralık konut arayışında olan ziyaretçilerimiz için hazırladığımız bu yazımızda; bölgenin konumu, nüfusu, tarihi, sosyal yaşam alanları, konut kira piyasası güncel bilgileri, okulları ve muhtarlık adresini bulabilirsiniz. 

Güdül’e bağlı Güneyce Mahallesi 2019 yılı güncel TÜİK mahalle nüfus bilgilerine göre 870 kişilik nüfusa sahip bir kırsal mahallesidir. Güdül ilçesinin en güneyinde Ayaş ilçe sınırında konumlanmıştır. Bulunduğu coğrafyanın iklim şartlarını taşır. Karasal iklimin sert olarak hissedildiği bölgede yazlar sıcak ve kurak, kış mevsimi ise soğuk ve yağışlı geçer. Mahalle halkı geçimini tarımla sağlamaktadır. Meyve ve sebzecilikte gelişmiştir. Ankara-Beypazarı Yolu üzerinde olması sebebiyle ticaret faaliyetleri de fazladır. Ulaşım için 548 Sincan – Beypazarı EGO otobüs hattı buradan geçer.  

Güdül ilçesi, İç Anadolu Bölgesi’nde konumlanmış olan Ankara il merkezinin 90 kilometre kuzeybatısında bulunur. Toplam güncel nüfusu 8.438 kişidir. Bu nüfusun yüzde 49,91’i erkek, yüzde 50,09’u kadından oluşmaktadır. Bölgenin tarihi Hititler dönemine kadar uzanmaktadır. Sırsıyla Hitit, Frig, Pers, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmış olan kıymetli topraklara sahiptir. Kirmir Çayı kenarında Bizans döneminden kalma mağaralar bulunmaktadır. 1957 yılında ilçe statüsü almıştır. Beypazarı, Çamlıdere, Ayaş, Kıbrıscık ve Kızılcahamam ilçeleriyle komşudur. İklim şartları kışları soğuk ve sert geçmekte olan karasal iklim özelliklerini taşır. Bölge coğrafyasının yüksek dağlarla çevrili olmasından kaynaklı olarak gündüz gece ve yaz kış sıcaklık farklılıkları yüksek olur. Arazi yapısı oldukça dağlık olan ilçede az miktarda tarıma elverişli topraklar vardır. Kirmir Çayı, İlhan Çayı ve Süvari Çayı ilçenin önemli su kaynakları olarak sayılabilir. 

Güneyce Mahallesi Kiralık Konut Düşünenler İçin Bölgedeki Kurumlar Bilgisi

Mahalle Muhtarlığının adresi;

-Güneyce Mahallesi Muhtarlığı; Güneyce, 06840 Güdül/Ankara.

Mahalle yakınında bulunan sağlık kurumunun adresi;

-Güdül Aile Sağlığı Merkezi; Emirler, 06840 Güdül/Ankara.

Ev kiralamayı düşünen çocuklu aileler için bölgedeki okulların bilgileri oldukça önem taşımaktadır. Güneyce Mahallesinin yakın çevresinde bulunan eğitim kurumları;

-Güneyce İlkokulu,

-Güdül Ortaokulu,

-Çağa Ortaokulu,

-Hacı Mehmet Uçar İlkokulu,

-Çağa İlkokulu,

-Hacı Mehmet Uçar Ortaokulu,

-Güdül İmam Hatip Ortaokulu.

Güdül Güneyce kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Güneyce Mahallesi Kiralık Konut Piyasası Güncel Raporu

Ankara’nın kiralık daire piyasası her geçen gün daha da gelişim göstermektedir. İl genelindeki konut tipine bakıldığında ilçe merkezleri gibi yoğun nüfuslu bölgelerde; genellikle yüksek katlı siteler, geniş metrekareli ve kış bahçeli daireler ön plandadır. Kırsal kesimlerdeki az nüfusa sahip mahallelerde ise bir ya da iki katlı müstakil yapılar bulunmaktadır. Bahçeli evler tercih edilmektedir. Güneyce Mahallesi kiralık daire arayışında olanlar için ilçe genelindeki kiralık daire fiyatları 2021 yılı mayıs ayı Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre şu şekildedir;

-Ortalama daire metrekare alanı; 85 metrekare,

-Ortalama daire kira ücreti; 1.447 TL,

-Ortalama birim kira ücreti; 17 TL/metrekare,

-Ortalama daire amortisman süresi; belirtilmemiştir. 

Tercih edeceğiniz dairenin bulunduğu muhite, sahip olduğu iç ve dış özelliklere, manzara, otopark, çocuk parkı, güvenlik, havuz gibi imkanları ile içinde bulunduğu sitenin avantajlarına göre kiralama fiyatlarında değişiklikler görülebilmektedir. Ev kiralamadan önce evin durumu, kiralamaya uygunluğu gibi tüm mevcut durumlarını kontrol etmeniz önerilmektedir. 

Güdül Güneyce Mahallesi sahibinden uygun kiralık ev arayışında olanlar için bölgedeki en güncel ilanları sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Konut Finansman Destek Paketlerine Y...

“Konut Finansman Destek Paketlerine Y...

25 Mayıs 2022

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.