/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güdülcancel
Ankaracancel

Ankara Güdül Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Güdül Kiralık Konut Arayanlara Tercih Kılavuzu 

Güdül kiralık konut tercih edecekler için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bu yazıyı hazırladık. Güdül’ün coğrafi konumundan, emlak piyasasına birçok farklı konuya değindiğimiz yazımızı okuduktan sonra, aklınıza takılan tüm soru işaretlerinin silindiğini görecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Güdül ilçesi, başkent Ankara’nın kuzey batısında yer almaktadır. Yapılan arkeolojik kazılardan edinilen bilgilere göre, ilçede yerleşim M.Ö. 8 yüzyılda başlamıştır. Önce Hititler, daha sonrasında da Frigler bölgeye hakim olmuş ve ilçede gelişmiş bir medeniyet kurmuşlardır. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile Türkler bölgeye gelmiş ve ilçe Anadolu Selçuklu Devleti’nin sınırlarına dahil olmuştur.  Bu tarihten sonra, ilçenin demografisi hızla değişmiştir. Güdül ilçesi, Kınık, Kayı ve Afşar boylarına ev sahipliği yapmıştır. 

 

Güdül Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Güdül ilçesi, Ankara merkezden 89 kilometre uzakta yer almaktadır ve Beypazarı ile Ayaş ilçeleri ile komşu durumdadır. Güdül’ün yüzölçümü, 383 kilometrekaredir. İlçe denizden 1100 metre yüksekte kurulmuştur. Karasal iklimin görüldüğü ilçede, kışlar çok soğuk, yazları ise sıcak ve az yağışlıdır. En çok yağış, ilkbahar ve sonbahar aylarında yağmur biçiminde düşmektedir. İlçede görülen en düşük sıcaklık -21 derecedir.  Oldukça dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer aldığından, tarım arazilerinin sayısı az ve verimi düşüktür. İlçe can suyunu veren ise Sakarya Irmağı’nın kollarının Kirmir, Suvari ve İlhan Çayları’dır. İklim ve coğrafi özellikler, bir yerleşim bölgesinin ekonomisini ve kentleşmesini belirleyen faktörlerdendir. Bu sebeple Güdül kiralık ev tercih edeceklerin, ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. 

 

Güdül Kiralık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 Tarihli TÜİK Raporu’na göre, ilçede yaşayanların sayısı 10.074’dir. Bu kişilerin %50.58’i kadın, geriye kalan %49.42’si ise erkektir. Güdül’ün nüfusu bir yılda 2356 kişi artmıştır. İlçedeki nüfus artış hızı %25.14 olarak hesaplanmıştır. Güdül 31 mahalleden oluşmaktadır. Bu mahallelerin yalnızca beşi merkezde yer almaktadır. İlçe merkezine en uzak mahalle olan Güneyce Mahallesi ise, ilçenin en kalabalık yerleşimidir. Güdül kiralık daire arayanlar, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birini tercih edebilirler:

 

 • Yukarı Mahalle
 • Güneyce Mahallesi 
 • Garipçe Mahallesi
 • Sorgun Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Çağa Mahallesi
 • Karacaören Mahallesi
 • Yeşilöz Mahallesi
 • Emirler Mahallesi
 • Aşağı Mahallesi
 • Salihler Mahallesi

 

Güdül Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’ndan edinilen bilgilere göre, ilçedeki konut sayısı 8232’dir. Konut başına düşen kişi sayısı, bir diğer deyişle hane halkı sayısı 3.45’dir. Güdül’de kiralık evler ortalama 75 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim kira ise 19 Türk Lirası’dır. Çok daha açık ve net bir ifade ile, Ankara Güdül kiralık daire düşünenlerin her ay ortalama 1.440 Türk Lirası kira bedeli ödemesi gerekecektir. Ancak bu rakam, konut tipinden ve konutun yer aldığı lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin, hayalinizdeki ev 75 metrekareden büyükse ve arayışınızı kent merkezinde sürdürüyorsanız, bu rakamın üstüne çıkmanız oldukça muhtemeldir. Dolayısı ile, bütçenizi tercih etmeyi düşündüğünüz konut tipine göre belirlemeniz sizin için daha yararlı olacaktır. Eğer Güdül kiralık konut düşüncenizi bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla iletişime geçebilir veya sahibinden Güdül kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.