/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kahramankazancancel

Ankara Kahramankazan Kiralık Ev

araması için 5 ilan bulundu

Ankara Kahramankazan Kiralık Konut Arayışındakiler İçin İlçe Rehberi

Ankara Kahramankazan kiralık konut tercih edecekler için hazırladığımız ilçe rehberinde, semtin tarihinden emlak piyasasına değin çok çeşitli bilgilere yer verdik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, aklınızdaki tüm soruların cevaplarına ulaşabileceksiniz. Ankara’nın kuzeybatısında yer alan Kahramankazan ilçesi, daha çok Kazan ismi ile bilinir. İlçe, 560 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur ve deniz seviyesinden yaklaşık olarak 780 metre yüksekte yer almaktadır. Ankara’nın 24 ilçesinden biri olan Kahramankazan, 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. 23 Temmuz 2004 yılında yürürlüğe giren yasa ile Kahramankazan ilçe sınırları, büyükşehir belediye sınırları olarak tespit edilmiştir. İlçede bulunan 23 köy, mahalleye dönüştürülmüştür. İlçe, tarihi, ekonomik olanakları ve coğrafi konumu bakımından birçok vatandaşın ilgisini çekmektedir.

 

Kahramankazan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Tarihi Hakkında Genel Bilgi

Ankara Kahramankazan kiralık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. İlçe ismini, 1402 yılında yapılan Ankara Savaşı’ndan almıştır. Yıldırım Beyazıt’ın orduları ile Timur’un askerleri arasında geçen savaş, Osmanlı Devleti’nin büyük bir yenilgiye uğraması ile son bulmuştur. Osmanlı orduları çekilirken ağırlıklarını bölgede bırakmışlardır ve burada kalan dev kazanlar ilçeye ismini vermiştir. Fetret Dönemi’nden sonra Ankara yeniden fethedilmiş ve ilçe yıllar boyunca aşevi olarak kullanılmıştır. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar, ilçe tarihinin çok eskilere dayandığını göstermektedir. Hitiler, Frigler, Romalılar bölgede hakimiyet kurmuş ve uzun yıllar ilçede yaşamışlardır. Kahraman eklemesi ise 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası yapılmıştır. O gece sokağa çıkan Kazanlılar’dan 9’u hayatını kaybetmiştir. Bu sebeple de 25 Ekim 2016 tarihinde ilçenin adı “Kahramankazan” olarak değiştirilmiştir. Tüm bu bilgilerden hareketle, Ankara Kazan kiralık daire tercihinde bulunacakların, tarihi oldukça eskiye dayanan bir semte yerleşeceklerini söylemek mümkündür.

 

Ankara Kahramankazan Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçenin Ekonomik Durumu

Ankara Kazan kiralık daire tercih edenler, ilçenin geniş ekonomik olanaklarından faydalanma şansı elde edeceklerdir. Zira Kahramankazan ilçesi, Ankara’ya yakınlığı ve planlı kentleşmesi ile önemli bir ticaret merkezi olma yolunda ilerlemektedir. Özellikle Ankara-İstanbul karayolu üzerinde yer alması bu durumu hızlandıran bir etmen olarak göze çarpmaktadır. Sahip olduğu tarihi birikim, ilçenin turizm potansiyelini de arttırmıştır. Köylerde bulunan tarihi eserler, haftasonu turizmi için önemli bir yere sahip olan göletler ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır.

Hayvancılık ve tarım da ilçe de oldukça gelişmiştir. Şekerpancarı, fasulye, kavun ve buğday gibi tarımsal ürünler bölgede yetiştirilmektedir. Ayrıca seracılık, yerel halkın en temel geçim kaynaklarından biridir. Şehirden uzak, sakin bir hayat yaşamak isteyen kişilerin Ankara Kahramankazan Kiralık Konut arayışı oldukça isabetli olarak görülmektedir. Yerel ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan ilçede sanayi oldukça gelişmiştir. İlçede petrol ürünleri, zirai ilaç, gıda ürünleri, inşaat malzemeleri üreten 250’ye yakın fabrika bulunmaktadır. Sanayi kuruluşlarının yoğunlaştığı bölgelerde, konut talebi de artış göstermektedir. Bu sebeple, Ankara Kazan Atatürk Mahallesi Kiralık Daireler arayanların sayısı bir hayli yükselmiştir.

 

Ankara Kahramankazan Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre, ilçede toplam 24.838 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı, 3.82 olarak hesaplanmıştır. Bir başka deyişle, her hanede en az üç kişi yaşamını sürdürmektedir.  Emlak piyasasının oldukça istikrarlı ve canlı olduğu bölgedeki evlerin kullanım alanları ortalama 130 metrekaredir. Metrekare başına düşen birim kira ise 5 Türk Lirası’dır. Bu, Ankara Kazan kiralık daire tercih edeceklerin kiralayacakları evin metrekaresine en az 5 Türk Lirası ödeyecekleri anlamına gelmektedir. Bölgedeki konutların kirası ise ortalama 588 Türk Lirası’dır.  Aşağıda konut tipine göre kira bedellerine yer verilmiştir:

 

  • 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 612 Türk Lirası
  • 4+1, 165 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 687 Türk lirası

 

Ankara Kahramankazan Kiralık Konut arayışında kararlı iseniz, en yakınınızda yer alan emlakçıya danışabilir veya Kahramankazan sahibinden kiralık daireler gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Kahramankazan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.