/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mamakcancel

Ankara Mamak Kiralık Ev

araması için 580 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Mamak Kiralık Konut Tercihinde Bulunacaklara İlçe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mamak kiralık konut arayanlar için hazırladığımız bu yazıda Mamak’la hakkındaki genel bilgilere yer verdik. Ankara’nın doğusundaki ilçelerinden birisidir. İlçenin batısında Çankaya, doğusunda Elmadağ ve kuzeyinde de Altındağ ilçeleri yer alır. Eskiden Çankaya’nın semtleri arasında yer alırken 19 Kasım 1983 yılında koyulan kanunla ilçe konumuna getirilmiştir. Ankara merkeze 7 kilometre uzaklığındadır. Bölgede yer alan cezaevinin adıyla ilçenin adı bir bütün haline gelmiştir. Ankara’nın günden güne gelişme gösteren ilçelerindendir. 308 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Nüfusu 637.935 kişiden oluşan ilçede bu nüfusun %49.90’ını erkekler, %50.10’unu da kadınlar oluşturur. İlçede en çok %52.01’lik oranla orta yaşlı kişiler yaşamaktadır. Onları % 37.55’le genç nüfus takip eder. Yaşlı nüfus oranı ise %10.44’dır. Yaşlı nüfusu Ankara’nın diğer ilçelerine oranla Mamak’ta daha az bulunmaktadır.

 

Ankara Mamak Kiralık Konut Bakanlara Mahalle Bilgileri

Mamak ilçesinin toplamda 65 mahallesi bulunur. İlçenin başlıca mahalleleri ise şunlardır; Şirintepe Mahallesi, Demirlibahçe Mahallesi, Akdere Mahallesi, Balkiraz Mahallesi, Ege Mahallesi, Şehit Cengiz Topel Mahallesi, Küçük Kayaş Mahallesi, Kıbrıs Mahallesi, Ptt Evleri Mahallesi, Yukarı İmrohor Mahallesi, Abidinpaşa Mahallesi, Ekin Mahallesi, Gülveren Mahallesi, Fahri Korutürk Mahallesi, General Zeki Doğan Mahallesi, Şahintepe Mahallesi, Dutluk Mahallesi, Köstence Mahallesi, Akşemsettin Mahallesi, Şahap Gürler Mahallesi, Aşık Veysel Mahallesi, Peyami Sefa Mahallesi, Altıağaç Mahallesi, Kazım Orbay Mahallesi, Yeni Bayındır Mahallesi, Altınevler Mahallesi, Boğaziçi Mahallesi, Anayurt Mahallesi, Bahçeleriçi Mahallesi, Bostancık Mahallesi, Bahçelerüstü Mahallesi, Dostlar Mahallesi, Başak Mahallesi, Cengizhan Mahallesi, Gülseren Mahallesi ve Bayındır Mahallesidir. Bu mahalleler arasından birinde daire satın almak için istediğiniz mahalleyi Ankara Mamak Yeşilbayır kiralık daireler gibi seçenekleri emlakjet.com üzerinden kolayca bulabilirsiniz.

 

Ankara Mamak Kiralık Konut Düşünenler İçin Fiyat Bilgileri

Ankara Mamak kiralık daire arayışında olanlar için talebin yüksek olduğu yerler değer kazanmaktadır. Ayrıca Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi de Mamak’ta yer almaktadır. Hastanenin yakınları bu hastanede çalışanların ve öğrencilerin yanında birçok kişinin, kiralık ev arayışında en çok tercih ettiği bölgeler arasında yer alır. İlçenin konut fiyatlarında Emlakjet bölge raporunun gösterdiği değerlere göre Mamak’ta ortalama 110 metrekarelik bir konutun kirası 701 TL olarak incelenmektedir. Bu da metrekare başına 6 TL’ye denk gelir. Konut tipine göre daire fiyatlarına baktığımızda ise;

 

  • 1+1 65 m2 bir daire 584 TL,
  • 2+1 85 m2 bir daire 583 TL,
  • 3+1 115 m2 bir daire724 TL,
  • 4+1 161 m2 bir daire 953 TL,
  • 5+1 200 m2 bir daire 1.050 TL,
  • 5+2 220 m2 bir daire 1.137 TL ve
  • 6+1 220 m2 bir daire 1.133 TL olarak incelenmektedir.

 

Ankara Mamak’ta Yaşamak İsteyenler İçin Ulaşım Bilgileri

Mamak kiralık konut tercih edecekler için ilçenin ulaşım imkanlarının kolay olup olmadığını bilmek önemli kriterler arasında yer almaktadır. Bölgeye havaalanı, kara yolu ve demir yoluyla ulaşım mümkündür. Kara yoluyla ulaşımda İstanbul Esenler ile Ankara Mamak arası yaklaşık 470 kilometredir. İlçeye Ankara’dan otobüsle gitmek için 343, 221-3, 361, 220-3 gibi hatlar Mamak’ın yakınından geçen hatlardır. Trenle ulaşımda Başkentray kullanılan hatlar arasında yer alır. Havaalanından ulaşım da ise Ankara Esenboğa havaalanı kullanılır. Bu havaalanı Mamak’a 34 kilometre uzaklıktadır.  Buradan her saat başı Mamak merkeze otobüsler kalkmaktadır ve ulaşım yaklaşık yarım saat sürer. Eğer siz de hayallerinizdeki eve hemen ulaşmak istiyorsanız emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Ankara Mamak Saimekadın gibi çok tercih edilen seçeneklere ve daha fazlasına listeleme sayfalarımızdan hızlıca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Mamak Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.