/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Nallıhancancel

Ankara Nallıhan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Nallıhan Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Nallıhan kiralık konut arayışınızda yalnız değilsiniz. Semti daha yakından tanımanız için ilçeye dair birçok bilgi içeren bu yazıyı sizler için hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra, semt hakkında bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Ankara şehir merkezine 161 kilometre uzakta yer alan Nallıhan ilçesinin doğusunda Beypazarı, güneyinde Eskişehir, batısında ve kuzeyinde Bolu ili bulunmaktadır. İlçe, 1978 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Denizden yüksekliği ise 635 metredir. Oldukça engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçenin dört bir yanı dağlar ve tepeler ile çevrilidir. İlçenin can suyu, kendi adını taşıyan Nallıhan Çayı’ndan gelmektedir. Kuzeyinde Sarıçalı, doğusunda Karageriş ve güneyinde Sündiken dağları yer alan ilçe, Ankara’nın hızla gelişen semtlerinden biridir.

 

Nallıhan Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçenin Ekonomisi

Bir yerde yaşamaya karar vermeden önce, o bölgedeki ekonomik olanakları ve istihdam potansiyelini bilmek oldukça önemlidir. Nallıhan kiralık ev tercih edecekler de ilçedeki temel geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğundan haberdar olmalıdır. Zira bireylerin uğraştığı ekonomik faaliyetler, doğrudan hayat tarzı ile de ilgilidir. İlçede çok çeşitli hububat, bakliyat ve şekerpancarı yetiştirilmektedir. Bu ürünler, yerel pazarın ihtiyacını karşılamak üzere şehir merkezine gönderilmektedir. Ayrıca son yıllarda ilçede domastes, kavun ve fasulye de üretilmektedir. Makineli tarımın hakim olduğu semtte, toprak verimliliği bir hayli yüksektir. Bu durumun en temel nedeni bölgedeki sulama imkanlarının gelişmiş olmasıdır.  Eğer tarım veya hayvancılık ile uğraşıyorsanız, Nallıhan kiralık daire arayışınızın oldukça isabetli bir karar olduğunu söyleyebiliriz.

 

Nallıhan Kiralık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre, semtte 28.091 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %49.44’ü erkek, geriye kalan %50.56’sı ise kadındır. İlçede nüfus artışı -%1.58 civarındadır. Bir başka deyişle, semtin nüfusu son zamanlarda azalmaktadır. Nallıhan, merkez ilçesi de dahil olmak üzere 2 belde, 56 köy ve 9 mahalleden oluşmaktadır. Ankara Nallıhan kiralık ev fiyatları mahallelere ve konut tipine göre değişiklik göstermektedir. Bu bilgiyi dikkate aldıktan sonra Nallıhan kiralık ev arayışınızı, aşağıdaki mahallelerden birinde devam ettirebilirsiniz :

 

  • Çayırhan Mahallesi
  • 100. Yıl Mahallesi
  • Nasuhpaşa Mahallesi
  • Hacıbey Mahallesi
  • Atatürk Mahallesi
  • Fatih Mahallesi
  • Yazı Mahallesi
  • Aliağa Mahallesi
  • Sarıyar Mahallesi
  • Eymir Mahallesi

 

Nallıhan Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede toplam 22.604 adet konut, 1.694 adet ise iş yeri bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise, 3.71 olarak hesaplanmıştır. Semtteki evlerin ortalama kullanım alanı yaklaşık 120 metrekaredir. Nallıhan kiralık daire tercih edecek bir kişinin, metrekare başına ortalama 5 Türk Lirası ödemesi gerekmektedir. Bir başka deyişle, bölgede ortalama konut kirası 557 Türk Lirası’dır.  Ancak seçtiğiniz konut tipi ve bu konutun yer aldığı lokasyon kira bedelini arttırabilir veya azaltabilir. Eğer ilçe merkezinde büyük bir ev kiralamayı düşünüyorsanız, bütçenizi biraz esnek tutmalısınız. Tüm bunların dışında, Nallıhan’da emlak piyasasının oldukça canlı ve istikrarlı olduğunu aklınızda tutmanızda yarar olacaktır. Eğer Nallıhan kiralık konut arayışınızı mutlu sonla bitirmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan birine danışabilir veya Nallıhan Beltaş sitesi kiralık ev gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Nallıhan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.