/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Polatlıcancel

Ankara Polatlı Kiralık Ev

araması için 8 ilan bulundu

Polatlı Kiralık Konut Tercih Edecekler İçin İlçe Rehberi

Sevgili emlakjet okuyucuları için Polatlı kiralık konut arayışında dikkat edilmesi gereken noktaları bir araya getirdik. Polatlı, İç Anadolu Bölgesinde yer alan Ankara’nın batı tarafında bulunan ilçelerinden bir tanesidir. Eskişehir-Ankara devlet yolu üzerinde bulunur. Ankara’ya 76 kilometre uzaklığındadır. Bölge 1 Ağustos 1926 yılında çıkarılan bir kanunla ilçe konumuna getirilmiştir. 3.473 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur ve denizden yüksekliği ise 850 metredir. İlçenin nüfusu 124.464 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin %50.50’sini erkekler, %49.50’sini ise kadınlar oluşturur. Nüfusun yaşlara göre dağılımı incelediğimizde ise en çok %48.11 oranla orta yaşlı nüfus, ardından %40.38 ile genç nüfus ve son olarak da %11.51 ile yaşlı nüfusun ilçede yaşamını sürdürdüğünü görürüz.

 

Polatlı Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Göz Alıcı Tarihi

Polatlı’nın tarihinin elde edilen bulgularla beraber milattan önce 3000 yıllarına kadar dayandığı görülür. Hitit, Pers, Frigya, Lidya, Bizans ve Roma gibi uygarlıklar belli dönemlerde bölgede hüküm sürmüşlerdir. İlçede yapılan kazılar sonucunda Frigyalıların başkenti olan Gordion kenti burada ortaya çıkmıştır. Bölgede birçok kral mezarı, tümülüs ve şehir kalıntıları bulunmuştur ve ayrıca Kral Midas’ın mezarlığı da burada yer almaktadır. Ek olarak Bizans döneminden kalma bir hamamın kalıntıları da ilçe sınırları içerisinde bulunur. Selçuklu ve Osmanlı devletinin hakimiyetiyle ise bölge Türkleşmeye başlamıştır. Kurtuluş Savaşıyla beraber Sakarya Meydan Muharebesi bölge topraklarında yaşanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk muhabereyi ilçe sınırları içerinde yer alan Alagöz köyündeki bir karargahtan yönetmiştir. Karargah daha sonraları bir müze olarak açılmış ve halka sunulmuştur. İlçe bu tarihi dokusuyla çok fazla günübirlikçi turisti kendisine çekmektedir. Bundan dolayı Polatlı günlük kiralık daire arayışları bölgede yoğun bir taleple karşılaşmaktadır.

 

Polatlı Kiralık Konut Tercihinde Bulunacaklara İlçenin Mahalleleri

Polatlı’nın merkez mahalleleri; Cumhuriyet mahallesi, Gülveren mahallesi, Mehmet Akif Mahallesi, Zafer mahallesi, Esentepe mahallesi, İstiklal mahallesi, Şehitlik mahallesi, Şentepe mahallesi, Kurtuluş mahallesi, Fatih mahallesi, Gazi mahallesi, Yeni mahalle ve Basri mahallesidir. Bu mahaller arasında Polatlı İstiklal mahallesinde kiralık evler ve Gazi mahallesindeki kiralık evler talebin yoğun olduğu yerler arasında bulunur. Merkez mahalleleri dışında ilçede bulunan başlıca mahalleler ise şunlardır; Karakaya mahallesi, Sinanlı mahallesi, Güreş mahallesi, Beyceğiz mahallesi, Kuşçu mahallesi, Müslüm mahallesi, Karapınar mahallesi, Yağcıoğlu mahallesi, Taşpınar mahallesi, Hacıosmanoğlu mahallesi, Poyraz mahallesi, Sivri mahallesi, Gündoğan mahallesi, Gedikli mahallesi, Sazlar mahallesi, Yıldızlı mahallesi, Çekirdeksiz mahallesi, Oğuzlar mahallesi, Kargalı mahallesi, Gülpınar mahallesi, Yenice mahallesi, Üçpınar mahallesi, Beşköprü mahallesi ve Tüfekçioğlu mahallesi.

 

Polatlı kiralık Konut Arayanlara Fiyatlar Hakkında Merak Edilenler

Kiralık daire ararken bölgenin fiyat piyasasını öğrenmek bütçeyi ona göre ayarlamak büyük önem taşır. Bu taşınacağınız eve değerinden daha fazla para ödeminizi engeller. Biz de bu yüzden Polatlı kiralık konut fiyatlarını sizler için araştırdık. Emlakjet bölge raporunu incelediğimizde ilçede toplam 59.986 sayıda konut, 7.987 sayıda iş yeri yer almakta ve hane başına düşen kişi sayısı ise 3,62 olarak gözlemlenmektedir. İlçede binaların ortalama alan 125 metrekare olarak karşımıza çıkar. Kira fiyatları ise 656 TL olarak görülür bu da metrekare başına 5 TL olarak düşer. Konut tipine göre dağılıma baktığımızda ise;

 

  • 1+1 60 metrekarelik bir konut 584 TL,
  • 2+1 90 metrekarelik bir konut 529 TL,
  • 3+1 125 metrekarelik bir konut 632 TL ve
  • 4+1 160 metrekarelik bir konut 888 TL’dir.

 

Ev arayışınızı sürdürürken vakit kaybetmemek için istediğiniz konumda, bütçenize uygun ve diğer ihtiyaçlarınıza yönelik ilanlara ayrıca Polatlı kiralık villa ya da daire seçeneklerine kolayca emlakjet.com üzerinden ulaşabilirsiniz

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Polatlı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.