/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şereflikoçhisarcancel

Ankara Şereflikoçhisar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Şereflikoçhisar Kiralık Konut Alacaklara İlçe Rehberi

Şereflikoçhisar kiralık konut arayanlar için emlakjet.com güvencesiyle sizlere rehber olabilecek bilgileri derledik. Ankara güney sınırlarında yer alan Şereflikoçhisar Ankara’ya en uzak olan ilçe olarak dikkat çeker. Başkent’e yaklaşık 147 kilometre uzaklıkta yer alan ilçede 34 bin 202 kişi yaşıyor. Yüzölçümü 2,034 km2 olan ilçenin rakımı 975 metredir. İlçenin tarihine baktığımızda eski isminin Koçhisar olduğunu görüyoruz.

 

İlk olarak Konya’ya bağlanan ilçe daha sonra Aksaray’a son olarak da Ankara’ya bağlanmıştır. İlçeye bağlı olan çoğu köy de Aksaray’a geçmiştir. Tuz Gölü’nü kuzeydoğusuna alan ilçe Tuz Gölü ve Hirfanlı Barajı’nın ortasında yer alır. İlçenin doğusunda Evren ve Aksaray ili bulunurken kuzeyinde ise Anlara’nın ilçelerinden biri olan Bala bulunur. Şereflikoçhisar müstakil ev kiralık seçenekleri de ilçede yaşamak isteyenler için tercih edilen bir daire tipi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Şereflikoçhisar Kiralık Konut Arayanlara Coğrafi Konumu

İlçenin adı ise Cumhuriyet döneminde değişmiştir. İlçedekilerin Çanakkale’de verdiği mücadelelerden dolayı Mustafa Kemal Atatürk’ün isteğiyle ilçenin başına ‘şerefli’ kelimesi getirilmiştir. Köklü bir tarihe sahip olan Şereflikoçhisar vatan için verdiği mücadeleler ile de örnek olmuştur. Beş bin yıllık bir tarihe sahip olan ilçede en eski yerleşimin de kalıntıları mevcuttur. Hititler, Höyükler, Roma İmparatorluğu gibi devletlere yurt olmuştur.  Tarihi doku korunarak günümüze gelen eserler arasında ise Sultan Alaaddin Camii, Hurşid Hatun Türbesi yer alıyor. İlçede yaşayanlar için devlet katkılı toplu konut projesi devreye sokulmuştur. Siz de emlakjet.com’dan hemen Şereflikoçhisar toki evleri kiralık ilanlarını inceleyebilirsiniz.

 

Şereflikoçhisar Kiralık Konut Arayışı Olanlara Mahalle Bilgisi

Şereflikoçhisar’da istediğiniz bir mahalleden hemen emlakjet.com aracılığıyla Koçhisar kiralik evler ilanlarını inceleyebilirsiniz. 64 mahallesi bulunan ilçenin mahallelerinden bazıları ise şöyle;

 

  • Boğaziçi Mahallesi
  • Doğankaya Mahallesi
  • Kacarlı Mahallesi
  • Geçitli Mahallesi
  • Acıkuyu Mahallesi
  • Bağobası Mahallesi
  • Çavuşköy Mahallesi
  • Yeşilyurt Mahallesi
  • Hacıenbiya Mahallesi
  • Hürriyet Mahallesi
  • Fadıllı Mahallesi
  • Sanayi Mahallesi
  • Palazobası Mahallesi
  • Şereflidavutlu Mahallesi
  • Emek Mahallesi
  • Akarca Mahallesi

 

Şereflikoçhisar Kiralık Konut Alacaklara Ekonomi Rehberi

Konum olarak oldukça önemli olan Şereflikoçhisar ilçesinin geçim kaynağına baktığımızda tarım ve hayvancılığa dayalı olduğunu görüyoruz. Tuz Gölü’ne komşu olan ilçenin verimli topraklarında buğday, arpa, ayçiçeği, mercimek ve şeker pancarı yetiştiriliyor. Hayvancılık açısından da sektöre öncülük eden ilçede suni tohum yetiştiriciliği konusunda ivme kazandırılmıştır. Ayrıca ilçede kredili besicilik denilen bir sistem uygulanmaktadır. Şereflikoçhisar kiralık daire arayışınızda ilçenin ekonomi faaliyetleri de karar vermenizde etkili olacaktır. Tarım ve hayvancılık konusunda Başkent Ankara’ya büyük getirileri olan ilçeye yatırımlar da ardı ardına gerçekleştirilmekte, tarım ve hayvancılık konusunda son teknolojiler kullanılmaktadır.

 

Şereflikoçhisar’da Kiralık Konut Arayanlara Fiyat Rehberi

Şereflikoçhisar kiralık konut arayanlar için bölgenin kira piyasasını iyi bilmek gerekiyor. Bunun dışında size uygun bir daire tipinde oturmak ve dairenin kullanışlı olması da oldukça büyük önem arz ediyor. Kiralık daire bakarken tutacağınız daire sıfır ise teslim tarihini mutlaka öğrenmeli ve hazırlıkları ona göre planlamalısınız. Bunun yanında dairenizin oturma izni olup olmadığını da yine mutlaka öğrenmelisiniz. Kiralayacağınız dairenin daha önce oluşturduğu sorunları da öğrenmeniz herhangi bir kriz anında nasıl davranmanız gerektiğini ya da nasıl önlem alacağınızı size gösterecektir. Şereflikoçhisar kiralık konut genel ortalamasına bakacak olursak ortalama 108 m2 bir alanda ortalama birim fiyatı 5 TL iken ortalama konut kirası 520 TL’den başlıyor. Siz de hemen aradığınız kriterlere uygun emlakçıdan ya da sahibinden Şereflikoçhisar’da kiralık daireler ilanlarımızı hemen inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Şereflikoçhisar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.