/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Demrecancel
Antalyacancel

Antalya Demre Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Demre Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olan binlerce kişiye aradığı kriterlere göre en pratik ve en hızlı sonuçlara ulaşmasına yardımcı olmaya devam ediyor. Demre kiralık konut düşünenler için ilçenin genel bilgilerini içeren rehberimiz ile birlikte; ilçenin tarihi, nüfusu, mahalleleri, sosyal alanları, iklimi, coğrafyası, turistik mekanları ve sahip olduğu kamu kurumları hakkında bilgi sahibi olabilecek ve kiralık ev seçiminize kolaylık sağlayacak.

Demre Antalya körfezinin batısında Toros Dağları güneyinde Akdeniz’in bulunduğu küçük bir ilçedir. Turistik öneme sahip olan ilçelerinden olan Demre eski adı ile Kale ilçesi, Likya Medeniyetinin bilinen değerli şehirlerinden birisi olarak tanınmaktadır. Tarih boyunca pekçok büyük uygarlıklara ev sahipliği yapmasından ötürü çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Bizans İmparatorluğu zamanında Myra adıyla anılan bölge önemli bir idari ve dini merkez haline dönüşmüştür. Günümüzde de her yıl 6 Aralık’ta Noel Baba etkinliklerini gelenekselleştirerek tarihi özelliklerini sürdürebilmektedir. Likya’nın en büyük tiyatrosundan kalanlar ve daha nice antik tarihi kalıntıları ile Antalya’nın en fazla turist çeken ilçelerindendir.

Demre kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde yakın olan diğer şehir merkezleri ise şunlardır;

  • Kuzeyinde Teke Yarımadası,

  • Batısında Kaş İlçesi,

  • Doğusunda Finike İlçesi,

  • Güneyinde ise Akdeniz ile çevrilidir.

Üç tarafı dağlarla çevrili olan Demre’nin kurulduğu Demre Ovası, Demre Çayısının getirdiği verimli alüvyonlu toprakları sayesinde oldukça verimlidir. Akdeniz ikliminin tipik karakteristik özellikleri yaşanan Demre kiralık konut arayışında olanlar için yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ise ılık ve yağmurludur. 2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 25.893 kişidir. Bu nüfusun yüzde 51,21’i erkek, yüzde 48,69’u kadından oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 365 kilometrekare ile Antalya’nın diğer ilçelerine göre daha küçük ölçekli ve az nüfusa sahiptir.

Demre Kiralık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleler

Demre’de kiralık daire seçimi yapabileceğiniz 17 tane mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Gürses Mahallesi, Yavu Mahallesi, Davazlar Mahallesi, Alakent Mahallesi, Yaylakaya Mahallesi, Kayaaltı Mahallesi, Kaleüçağız Mahallesi, Karabucak Mahallesi, Çağman Mahallesi, Kapaklı Mahallesi, Belören Mahallesi, Küçükkum Mahallesi, Büyükkum Mahallesi, Beymelek Mahallesi ve en fazla nüfusa sahip Gökyazı Mahallesinin de bulunduğu Demre Merkez kiralık daire gibi alternatiflerinizi inceleyebilmek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

Demre Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Ekonomisi

Üç tarafı dağlarla kaplı bir ova görünümündeki Demre, Türkiye’de turfanda sebzeciliğin önemli merkezlerinden birisidir. Her mevsimde ilçeye gelen konuklar iki farklı renkle karşılanır. Beyaz ve yeşil renklerinden beyaz olanı 10.000 dekarlık plastik ve cam seralarının rengi, yeşil ise 4635 dekarlık portakal bahçelerine aittir. İlçe yerel halkının geçim kaynağı turfanda sebzecilik ve narenciye üretimine dayalıdır. Ticaretin küçük ölçekli yapıldığı Demre kiralık konut arayışında olanlar için ilçede sanayi tesisinin bulunmaması önemli bir detaydır. İlçenin önemli ekonomik faaliyetlerinden biri de turizm sektörüdür. Hem kültür hem de deniz tatili olmak üzere iki farklı alternatifle farklı hedef kitlelerin ilçeye gelişi sağlanabilmektedir. Antalya Demre kiralık ev fiyatları araştırması yapılırken bunların büyük çoğunluğunun sezonluk ya da günlük kiralık evler olduğu görülmektedir. Yaz mevsiminde tatilcilerin ya da kısa türlü kültür turlarının ilk tercihi olmaktadır.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.