/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Finikecancel

Antalya Finike Kiralık Ev

araması için 92 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Finike Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Finike kiralık konut düşünenler için, bir tercih rehberi hazırladık. Bu rehberde ilçenin coğrafi özelliklerine, ekonomik yapısına, demografik durumu ile emlak piyasasına değinmeye çalıştık. Yazıyı okuduktan sonra, ilçeyi daha yakından tanıyacak ve aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşmış olacaksınız. Finike, Türkiye’nin en gelişmiş beşinci şehri olan Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehrin batı hattında yer alan Finike semti, esasında bir turizm merkezidir. Güneyinden Akdeniz ile birleşen ilçe, parlak kumsalları ve sakin denizi ile hem yerli hem yabancı turistin ilgisini çekmektedir. Sahip olduğu stratejik konum nedeniyle de yüzyıllar boyunca çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Finike, çok köklü bir geçmişe sahiptir.

Finike Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafyası

Finike kiralık konut bakanlar semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Finike 655 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve 28 kilometrelik sahil kıyı şeridi ile birlikte tam bir turizm bölgesidir. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yalnızca yedi metredir. Teke Yarımadası üzerinde yer alan Finike’nin doğusunda Kumluca, kuzeyinde Elmalı, batısında Alacadağ yer almaktadır. Semt güney hattında Akdeniz’in berrak suları ile birleşmektedir. İlçede tipik bir Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir Bu nedenle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağmurlu geçmektedir. Kar yağışının nadir olarak görüldüğü ilçede, akarsu rejimleri düzensizdir. Özellikle yaz aylarında kururlar. Bu durum modern tarım yöntemlerini kullanmayı zorunlu kılmaktadır. Yumuşak bir iklime sahip olan ilçe dingin bir hayat isteyenlerin odak noktası olmaktadır. Eğer siz de böyle bir hayatı arzuluyorsanız . Finike kiralık ev tercihinde bulunabilirsiniz.

Finike Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Herhangi bir bölgenin ekonomisi, o bölgenin gelişmiş düzeyinden yerleşimine kadar birçok farklı konuyu etkilemektedir. Bu nedenle Finike kiralık daire arayışınızı başlatmadan önce, ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında fikir sahibi olmanız önemlidir. Finike’de en temel geçim kaynağı tarımdır. İlçede yer alan ticaret ve sanayi faaliyetleri de yine tarıma bağlı olarak gelişmiştir. Bölgede turfanda sebzecilik ve narenciye üretimi yapılmaktadır. Tüm bunlara ek olarak Akdeniz’e kıyısı olan ilçede, az da olsa balıkçılık yapılmaktadır. Mevsimlik turizm faaliyetlerinin olduğu ilçede, tarım ve turizm birbirlerini dengelemektedir. Yerel halkın önemli bir bölümü, her iki faaliyeti de birlikte yürütmektedir. Kent merkezinden 115 kilometre uzakta olması nedeniyle, ilçe kendi kendine yeten bir üretim profili çizmektedir.

Finike Kiralık Konut Düşünenlere Mahalle Bilgisi

Şubat 2019 Tarihli TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede ikamet edenlerin tam sayısı 48.131’dir. Bu kişilerin 24.263’ü erkek, geriye kalan 23.868’i kadındır. Finike, Antalya’nın en kalabalık on ikinci yerleşim birimidir ve kent nüfusunun %1.98’ine ev sahipliği yapmaktadır. Finike’de kiralık evler ortalama 140 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Bölgedeki evlerin kiraları 1140 ile 2760 Türk Lirası arasında değişmektedir. Değişimin nedeni konutun sahip olduğu özellikler ve yer aldığı konumdur. Semtin en gelişmiş mahalleleri aşağıda sıralanmıştır. Siz de Antalya Finike kiralık daire arayışınızı bu mahallelerden bir veya birkaçında sürdürebilirsiniz :

 • Turunçova Mahallesi

 • Yeni Mahalle

 • Hasyurt Mahallesi

 • Kum Mahallesi

 • Sahilkent Mahallesi

 • Yeşilyurt Mahallesi

 • Yuvalı Mahallesi

 • İskele Mahallesi

 • Eski Mahallesi

 • Kale Mahallesi

Eğer Finike kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Finike kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Finike Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.