/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gündoğmuşcancel
Antalyacancel

Antalya Gündoğmuş Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Gündoğmuş Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Gündoğmuş kiralık konut düşünenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri içeren bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi konumu, tarihi, ekonomik yapısı ve nüfusu hakkında çok çeşitli bilgilere yer verdik. Yazıyı okuduktan sonra kafanıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşmış olacaksınız. Gündoğmuş, Türkiye’nin en gelişmiş beşinci ili olan Antalya kentine bağlı bir ilçedir. Akdeniz Bölgesi’nde yer alan ilçenin geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar, ilçede ilk yerleşimin Antik Çağlar’da başladığı anlaşılmıştır. Daha sonra Romalılar tarafından ele geçirilen bölgede o dönemden kalma tarihi eserler bulunmaktadır. Taşahır mevkiindeki Kaseyir Harabeleri ile Kese mevkiindeki Roma Harabeleri bu dönemin izlerini taşımaktadır. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı’ndan sonra ilçe Selçuklular’ın egemenliğine girmiştir ve II. Beyazıd döneminde Osmanlı İmparatorluğu’na katılmıştır.

Gündoğmuş Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Doğası

Gündoğmuş kiralık daire tercih etmeyi düşünenler, ilçenin coğrafi konumu, iklim yapısı ve doğası hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Zira bir bölgenin coğrafi özellikleri, o yörenin ekonomisi ve yerleşmesi üzerinde etkilidir. Gündoğmuş ilçesi, 1323 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Bu hali ile Antalya’nın yüzölçümü bakımından ikinci büyük ilçesidir. Semt, denizden 890 metre yukarıya kurulmuştur. Bir başka deyişle, rakımı 890 metredir. Batı Toroslar’ın eteklerine kurulan ilçenin önemli bir bölümü dağlıktır ve ormanlarla kaplıdır. İlçeye can suyunu ise Alara Çayı getirmektedir. Dağın eteklerine kurulmasını nedeniyle Akdeniz ikliminden ziyade karasal iklim özellikleri görülür ve kış sert geçer. Kent merkezinden 150 kilometre uzakta yer alan ilçede kar yağışı görülebilmektedir.

Gündoğmuş Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Ekonomik Durumu

Gündoğmuş ilçesinde iki ekonomik sektör gelişim göstermiştir. Bunlardan ilki tarım, ikincisi ise hayvancılıktır. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer alması nedeniyle ilçede hayvancılık yapılmaktadır. Çayır ve meraların bolluğu da bu durumun önemli nedenlerinden biridir. Yerel halkın önemli bir bölümü geçimini arıcılık yaparak sağlamaktadır. İhtiyaca yönelik olarak meyve ve sebze yetiştirilmektedir. Ancak üretilenler iç pazarın ihtiyacını karşılamaya yetmediğinden çoğunlukla çevre illerden getirilmektedir. Engebeli arazi koşulları nedeniyle ilçede sanayi tesisleri gelişememiştir. Birkaç ufak sanayi tesisi dışında büyük bir kuruluştan bahsetmek mümkün değildir. Gündoğmuş kiralık ev düşünenlerin tüm bu belirtilenleri hesaba katmasında yarar olacaktır.

Gündoğmuş Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre ilçede ikamet edenlerin sayısı 8.726’dır. Bahsi geçen kişilerin 4.300’ü erkek, geriye kalan 4.426’sı kadındır. Daha net bir şekilde ifade edecek olursak %50.72’si kadın, %49.28’i erkektir. 2009 yılından itibaren düşen nüfus, ilk defa 2018-2019 yılında artış göstermiştir. Bölgede popülasyonun artış hızı %14.32 olarak hesaplanmıştır. İlçe 29 mahalleden meydana gelmektedir. Antalya Gündoğmuş kiralık daire arayanlar aşağıda listelenen yerleşim birimlerinden birinde veya birkaçında araştırma yapabilirler :

 • Fatih Mahallesi

 • Ortaköy Mahallesi

 • Akyar Mahallesi

 • Köprülü Mahallesi

 • Özügür Mahallesi

 • Umutlu Mahallesi

 • Bedan Mahallesi

 • Balkaya Mahallesi

 • Nar Ağacı Mahallesi

 • Çamlıalan Mahallesi

Eğer Gündoğmuş kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden uygun fiyatlı Gündoğmuş kiralık ev ilanlarının yer aldığı Emlakjet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.