/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Korkutelicancel

Antalya Korkuteli Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Korkuteli Kiralık Konut Seçeceklere Tercih Kılavuzu

Korkuteli kiralık konut düşünenler için arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda sırasıyla ilçenin tarihine, coğrafi özelliklerine ve iklim yapısına, ekonomik durumuna ve istihdam potansiyeline ve son olarak demografik yapısına odaklandık. Bu yazıyı okuduktan sonra yaşamayı düşündüğünüz ilçeyi daha yakından tanıma fırsatı yakalamış olacaksınız. Korkuteli, Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Antalya’ya bağlı bir ilçedir ve şehrin kuzeybatı hattında yer almaktadır. Şehir merkezinden uzaklığı ise tam 60 kilometredir. Bir başka deyişle Antalya merkezden Korkuteli’ne ulaşmanız için yaklaşık bir saatlik bir yolculuk yapmanız gerekecektir. İlçenin bilinen ilk ismi İsinda’dır ve bölgeye bilinen ilk yerleşim MÖ 189 yılında yapılmıştır. Friglerden Emevilere, Bizanslılar’dan Anadolu Selçukluları’na kadar birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan ilçe I. Murad döneminde Osmanlı’ya bağlanmıştır. Korkuteli kiralık daire tercihinde bulunacaklar, çok köklü geçmişe sahip olan bir yerleşim biriminde yaşama şansı elde edecektir.

Korkuteli Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafyası

Korkuteli kiralık daire arayanlar, özellikle de şehir dışından gelerek buraya yerleşenler ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Korkuteli, yaklaşık 2552 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve denizden yüksekliği, bir başka söylem ise yüksekliği 1480 metredir. Doğusunda Antalya merkezi, batısında Muğla’ya bağlı olan Fethiye ve Burdur, güneyde Kumluca ve Elmalı, kuzeyinde ise Bucak ve Tefenni ilçeleri bulunmaktadır. İlçenin önemli bir bölümünde karasal iklim hüküm sürmektedir. İç taraflarda kalması nedeniyle deniz etkisi hissedilememektedir. Bu nedenle Akdeniz iklimine nazaran kışlar burada daha sert geçmektedir. Sıcaklıklar -5 dereceye kadar düşebilmektedir. Toroslar’ın eteklerine kurulmuş olan ilçenin en yüksek noktası Bey Dağları’dır.

Korkuteli Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomik Durumu

Korkuteli ilçesinde yaşamını sürdürenler genellikle tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlamaktadır. 1960 yılından önce ciddi bir gelişim gösteremeyen ilçe, bu tarihten itibaren modern tarım yöntemlerinin kullanılmaya başlanması ile hızlı bir şekilde kalkınmıştır. İlçe yakınlarına yapılan baraj, sulu tarımı mümkün kılmıştır. Ayrıca bölgede seracılık faaliyetleri de oldukça yaygındır. Narenciyeye ek olarak, domates, biber ve patlıcan ekimi yapılmaktadır. Son dönemlerde, katma değeri yüksek olan kültür mantarı da yetiştirilmeye başlanmıştır. Ülkemizde yetiştirilen mantarın %70’i burada üretilmektedir. Bölgede hayvancılık ile uğraşanların sayısı da az değildir. Semtte bilhassa arıcılık yaygındır. Orman işçiliği ile uğraşan az sayıda kişi de bulunmaktadır. Eğer tarım ile uğraşıyorsanız Korkuteli kiralık ev tercihiniz çok isabetli olacaktır.

Korkuteli Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Nüfus Yapısı

Antalya’nın en kalabalık on birinci ilçesi olan ve kent nüfusunun %2.30’una ev sahipliği yapan ilçenin nüfusu 01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre 55.712’dir. Burada ikamet edenlerin %49.76’sı kadın, geriye kalan %50.24’ü erkektir. Nüfusun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığı ilçede popülasyon 2007 yılından beri sürekli olarak artmaktadır. İlçedeki nüfusun artış hızı ise %3.92’dir. Korkuteli, 58 mahalleden oluşan büyük bir ilçedir. Antalya Korkuteli kiralık ev tercih edecekler aşağıda sıralanan mahallelerden birinde arayışlarını sürdürebilirler :

  • Uzunoluk Mahallesi

  • Aşağıpazar Mahallesi

  • Yeni Mahalle

  • Kiremitli Mahallesi

  • Küçükköy Mahallesi

  • Karşıyaka Mahallesi

  • Yelten Mahallesi

  • İmrahor Mahallesi

  • Yazır Mahallesi

  • Yeşilyayla Mahallesi

Eğer Korkuteli kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile irtibata kurabilirler veya sahibinden Korkuteli kiralık daire fiyatları ve  ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Korkuteli Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.