/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ardanuçcancel

Artvin Ardanuç Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ardanuç Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Bilgiler

Ev ilanları EmlakJet sayesinde sadece bir tık uzaklıkta. Ayrıca Ardanuç kiralık konut arayışınızda ilçe hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Ardanuç, Artvin 9 ilçesinden bir tanesidir. Bölgenin kuruluş tarihi oldukça eskilere dayanır. Bu tarih Milattan Önce 8. yüzyıla kadar dayanır. Bölgeye Urartular, Saka ve İskitler gibi uygarlıklar hüküm sürmüşlerdir. Anadolu’nun Türkleşmeye başlamasından itibaren bölge Türk hakimiyetine girmeye başlamıştır. Önceleri bölge Ardanuç Sancağı ismi ile anılıdı. Ardanuç Artvin iline bağlı sancak iken 1945 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. İlçede bulunan tarihi mekanlar arasında Ferhatlı Kalesi, Ardanuç Kalesi, Yeni Rabat Kilisesi, Gevhernik Kalesi ilçede mutlaka gezip görmeniz gereken yerlerdendir. Ayrıca muhteşem doğası ile kendine hayran bıraktıran Cehennem Deresi Kanyonunu da ilçedeki doğal güzellikler arasındadır.

Ardanuç Kiralık Konut Arayanlara Bölgenin Coğrafi Yapısı

İlçenin yüzölçümü 958 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 490 metre civarlarındadır. İlçe, kuzey ve kuzeybatıdan Artvin Merkez ilçesi, batıdan Şavşat ilçesi ve Ardahan, güneyden Erzurum ili ile çevrelenmiştir. Artvin-Göle Ardahan yolu Ardanuç merkezinden geçer. İlçenin il merkezine olan uzaklığı 40 kilometredir. Bölgenin bitki örtüsü bodur ağaçlardan ve yüksek kesimlerde çam ile köknar ağaçlarından oluşur. İlçe Karadeniz Bölgesinde olmasına rağmen Karadeniz’in iç kesimlerinde yer alması sebebiyle ilçede Karadeniz ikliminden daha çok tipik karasal iklim tipi hakimdir. İlçede hayvancılık ve tarım yapılır. Tarımda tahıl ve tütün tarımı ön plandadır. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Ardanuç kiralık ev arayışlarında listeleme sayfalarımızdan yararlanabilirsiniz.

Ardanuç Kiralık Konut Bakabileceğiniz Mahalle Ve Köyleri

Ardanuç ilçesinin 1 belediyesi, 1 mahallesi ve 49 köyü vardır. İlçenin mahallesi Merkez Mahallesidir. Köyler ise; Cevizlik Köyü, Bereket Köyü, Aydınköy Köyü, Geçitli Köyü, Ballı Köyü, Hamurlu Köyü, Çıralar Köyü, Akarsu Köyü, Gümüşhane Köyü, Çakıllar Köyü, Anaçlı Köyü, Kutlu Köyü, Gökçe Köyü, Bulanık Köyü, Harmanlı Köyü, Aşağıırmaklar Köyü, Soğanlı Köyü, Meşeköy Köyü, İncilli Köyü, Bağlıca Köyü, Aşıklar Köyü, Ustalar Köyü, Tepedüzü Köyü, Konaklı Köyü, Ferhatlı Köyü, Avcılar Köyü, Yukarıırmaklar Köyü, Müezzinler Köyü, Güleş Köyü, Beratlı Köyü, Zekeriyaköy Köyü, Tütünlü Köyü, Ovacık Köyü, Boyalı Köyü, Yolüstü Köyü, Torbalı Köyü, Kaşıkçı Köyü, Ekşinar Köyü, Yolağzı Köyü, Örtülü Köyü, Sakarya Köyü, Hisarlı Köyü, Yaylacık Köyü, Kapıköy Köyü, Peynirli Köyü, Karlı Köyü, Tosunlu Köyü, Naldöken Köyü ve Kızılcık Köyüdür. Siz de bu köylerden birinde ev sahibi olmak istiyorsanız Artvin Ardanuç kiralık ev arayışlarında sitemizden yararlanabilirsiniz.

Ardanuç Kiralık Konut Bakanlara Bölgenin Nüfus Bilgileri

02 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin 2018 yılına ait nüfusu 12.056 kişiden oluşur. Bu kişilerin %50,41’ini erkekler ve %49,59 kadınlar oluşturur. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu 166.143’tür. İlçenin yıllık nüfus artış oranı 13,75’tir. Bu oran ilçeyi Artvin’in nüfus artış oranı en yüksek olan 2. İlçesi yapar. İlçedeki nüfus yoğunluğu ise 13’tür. Yani ilçede kilometrekare başına düşen kişi sayısı 13 kişidir. İlçedeki toplam konut sayısı 10.476’dır. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı 0,66’dır. İşyeri sayısı 729’dur.

EmlakJet kiralık evler ile ev arayanları buluşturuyor. Hayalinizdeki eve bir an önce kavuşmak için ev ilanlarına sitemizden bakmalısınız. Artvin Ardanuç sahibinden müstakil ev ya da emlakçıdan kiralık müstakil ev ilanları için sitemize göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Ardanuç Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.