/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Borçkacancel

Artvin Borçka Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Borçka Kiralık Konut Arayanlara Yol Gösterici İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Borçka kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, okulları, hastaneleri hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz.

Artvin’in Borçka İlçesi denizden 36 kilometre iç kesimde bulunmaktadır. Merkezinden Çoruh Nehri geçer. Bölgenin tarihi olarak M.Ö. 2 bin yılından beri yerleşim yeri olarak kullanıldığı tahmin edilmektedir. Tarih boyunca farklı medeniyetlerin egemenliği altında kalmıştır. 7. yüzyılda Anadolu’nun fethine girişen Araplar Borçka’ya kadar ilerlemiştir. Daha sonrasında Gürcü Bagratlılar hanedanının hakimiyeti altına alınan ilçe 1461 Trabzon’un Fethi ile birlikte Osmanlı’nın egemenliğine katılmıştır. Osmanlı’nın son dönemlerine kadar Lazistan Sancağı sınırları içerisindeydi. 1918 yılındaki Mondros Mütarekesinin imzalanmasının hemen ardından sırayla İngilizler, Gürcüler, Demokratik Gürcistan Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere çok farklı devletin el koyduğu bir topraktır. 1921’de ilçe merkezi, 1926’da bucak merkezi ve 1928’de tekrar ilçe merkezi statüsüne yükseltilerek günümüzdeki idari teşkilat yapısını korumuştur. Borçka kiralık daire arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Doğusunda Şavşat ilçesi,

  • Batısında Hopa ilçesi,

  • Güneyinde Artvin Merkez ve Murgul ilçeleri,

  • Kuzeyinde Gürcistan Cumhuriyeti sınırları ile komşudur.

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 25.500 kişidir. Bu nüfusun yüzde 48,64’ü kadın, yüzde 51,36’sı erkekten oluşmaktadır. Rakımı 108 metre, ilçe posta kodu ise 08400’dür. İlin plaka kodu 08, il telefon alan kodu ise 466’dır.

Borçka Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Ekonomisi

İlçe genelinde Karadeniz ikliminin hakim olması sebebiyle Türkiye’nin en fazla yağış alan bölgesidir. Dünya’nın çok az yerinde görülen ılıman yağmur ormanlarını içerisinde barındırmaktadır. Bundan dolayı son yıllarda çay tarımı için arazi açma faaliyetleri ve kontrolsüz orman kesimi ormanları tehdit altına almaktadır. Borçka kiralık konut arayanlar için ilçede çay, mısır ve fındık başlıca tarım ürünleridir. Yaz mevsimi tarımsal faaliyetlerin toplama sezonu olmasından dolayı kısa süreli ziyaretçiler için Artvin Borçka günlük kiralık evler en fazla tercih edilenlerden biridir. Diğer yandan küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığı yapılmakta ancak büyük ekonomik faaliyetler olarak yürütülmemektedir.

Borçka Kiralık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

Borçka kiralık konut arayışında olanlar için ilçeye bağlı 1 belediye, 36 köy ve 5 mahallesi bulunmaktadır.

  • Merkez Mahallesi nüfusu 5.142,

  • Yeniyol Mahallesi nüfusu 562,

  • Küçükköy Mahallesi nüfusu 929,

  • Gündoğdu Mahallesi nüfusu 2.930,

  • Aksu Mahallesi nüfusu ise 1.893 kişidir.

Borçka Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçenin Görülmesi Gereken Turizm Alanları

Borçka ilçesinin doğusundaki Karçal Dağları’nın eşsiz manzarası, buzul gölleri, buzulları ve doğal dereleri ile tarihi kemer köprüleri, yaylaları eşsiz bir turizm potansiyeline sahiptir. Aralık Köyü sınırları içerisindeki ‘’Karagöl’’ ‘orman denizi’ özelliğinde kapkara deniz görünümlü, alabalığı, buz gibi suyu ve eşsiz manzarasıyla önemli bir kamp yeridir. Artvin Borçka eşyalı kiralık daire fiyatları için listeleme sayfamızı kontrol edebilir ve sizde bu doğa harikası ilçede konaklayarak eşsiz deneyimler kazanabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Borçka Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.