/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şavşatcancel
Artvincancel

Artvin Şavşat Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Şavşat Kiralık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet konut arayan vatandaşlara yardımcı olmaya devam ediyor. Şavşat kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili olarak merak ettikleri soruların cevaplarını bulabilirler.

Türkiye’nin kuzeydoğusunda yer alan Şavşat ilçesi 2015 yılında Türkiye’nin en sakin 10’uncu şehri ünvanını kazanmıştır. Yeşil doğası ile ünlü olan Şavşat kiralık konut arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Nüfusunun büyük kısmını Ahıska kökenli Kıpçak Türkleri oluşturmaktadır. İlçe Milattan Önce Urartu, Kolhis ve Kimmerler egemenliğine girmiş olup sonrasında ise sırasıyla Romalılar ve Sasanilerin egemenliği altına girmiştir. 1118 yılında bölgeye gelen Kıpçak Türkleri bölgenin Türkleşmesinde önemli rol oynamıştır. İlçe 1479 yılında Osmanlı Devleti hakimiyetine girmiştir. 1878'de imzalanan Berlin Antlaşması ile Rusların hakimiyetine giren Batum, Kars ve Ardahan ile birlikte Çarlık Rusya’ya bırakılan ilçe, 1879 tarihinde resmen kesinleşen Osmanlı - Rus sınırı ile de Artvin, Ardanuç ve Borçka ile birlikte anavatandan koparılmıştır. Daha sonra 1921 yılında tekrardan Türk topraklarına katılmıştır.

Şavşat Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Coğrafyası

Şavşat ilçesinin doğusunda Ardahan merkezi ile Hanak ilçesi, batısında Ardanuç, Borçka, kuzeyinde Gürcistan Devleti ile çevrilidir. Dört tarafı dağlarla çevrili olan Şavşat kiralık konut arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Türkiye’deki önemli ilçelerden biri olan Şavşat’ın ilçe merkezinin rakımı 1.100 metredir. Akarsu bakımından zengin olan ilçede çok sayıda buzul gölü yer almaktadır. Bu buzul göllerinin en büyüğü Karagöl’dür. Şavşat kiralık ev arayışında olan vatandaşlar bölgenin alabalık bakımından da oldukça zengin rezervlere sahip olduğunu bilmelidirler. İlçe içerisinde yer alan ikinci bir Karagöl olup bu gölün etrafı da piknik ve mesire yeri olarak kullanılmaktadır. İlçede yer alan Pınarlı Köyü yakınlarında Balık Gölü, Kız Gölü, Boğa Gölü ve Koyun Gölü isimlerinde göller yer almaktadır. İlçede Türkiye’nin en yüksek şelalerinden biri olan Suatılan Şelalesi bulunur.

Şavşat Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin Ekonomi Bilgisi

Artvin’in diğer bölgeleri gibi engebeli bir araziye sahip olan Şavşat ilçesinde tarımsal arazilerin sınırlı oluşu ve sanayi tesislerinin olmayışı sebebi ile bölgede istidam olanakları azdır. Günümüzde artan bir değere sahip olan bölgedeki turizm sektörü ilçe ekonomisinin geleceği için umut vaad etmektedir. Sahibinden Artvin Şavşat kiralık konut arayan vatandaşlar bölgede sınırlı ölçüde tarımsal faaliyetlerde bulunabilirler. İlçe ikliminin seracılık faaliyetlerine uygun oluşu sebebi ile ilçede seracılık faaliyetleri yoğunlaştırılmıştır. İlçede yetiştirilen başlıca ürünleri arasında fındık, mısır, patates, armut, elma, ayva, erik, kiraz, vişne ,dut ,ahududu , kızılcık ve ceviz yer almaktadır. 61 adet köyün yer aldığı ilçede tarımsal faaliyetlerin yanı sıra büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.