/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bozdoğancancel

Aydın Bozdoğan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Bozdoğan Kiralık Konut Arayanlara Yardımcı Olacak Bilgiler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Bozdoğan kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası, okulları, hastaneleri hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz.

Bozdoğan, Aydın ilinin 76 kilometre güneybatısında bulunan bir ilçesidir. Büyük Menderes havzasının güneyinde Akçay’ın suladığı ovanın yanında yükselen Madran dağı eteklerindeki iki tepe üzerinde kurulmuş bir şehirdir. Tarihi ilk yerleşim zamanı kimilerine göre 13.yy sonlarına doğru uzandığı düşünülmektedir. Ancak yörede bulunan tarihi kalıntılara göre çok daha öncesine dayanan bir yerleşim bölgesi olduğunu gösteren örnekler mevcuttur. Roma, Bizans ve Selçuklu gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ilçede tarihi eserler mevcuttur. Koyuncular köyünün yakınındaki Neopolis, Kavaklı köyünün yakınlarındaki Bargasa ile Körteke kalesi başlıca eserlerdendir. Bozdoğan kiralık konut arayışında olanlar için ilçenin çevresindeki diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Nazilli, Yenipazar ve Sultanhisar ilçeleri,

  • Güneyinde Muğla ili,

  • Batısında Çine ilçesi,

  • Doğusunda Karacasu ilçesi,

  • Güneydoğusunda Denizli ili ile komşudur.

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 33.843 kişidir. Bu nüfusun yüzde 49,87’si kadın, yüzde 50,13’ü erkekten oluşmaktadır. İlçenin yüzölçümü 860 kilometrekaredir. Bozdoğan’ın en meşhur ürünleri Bozdoğan pidesi, Tandır kebabı ve Madran Memba Suyudur. Madran Memba suyunun özelliği kayalık bir bölgeden çıkıp kaya yarıklarından geçerek süzülerek elde edilmektedir ve diğer Madran sularına oranla çok daha kalitelidir. Avrupa’dan ABD’ye kadar dünyanın pek çok bölgesine ihraç edilmektedir.

Bozdoğan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Haziran ayı verilerine göre Bozdoğan kiralık konut piyasasındaki genel bilgiler şöyledir;

  • Ortalama konutun brüt yaşam alanı 115 metrekare,

  • Ortalama metrekare birim kira fiyatı 6 Türk Lirası,

  • Konutun amortisman süresi 29 yıl,

  • 3+1 115 metrekarelik daire kira fiyatı ortalama 667 Türk Lirası olarak hesaplanmaktadır.

Tercih edeceğiniz dairenin iç ve dış özellikleri, bulunduğu mevkii ve site özelliklerine göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. En uygun fiyatlı kiralık ilanlar için Bozdoğan Toki evleri kiralık gibi en fazla tercih edilen bölgeleri araştırabilmek için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bozdoğan Kiralık Konut Arayışında Olanların Tercih Edebileceği Mahalleler

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde kiralık daire arayışında olanların tercih edebileceği 53 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerin en fazla nüfusa sahip olan gelişmişlik düzeyleri yüksek olanlarını sizler için araştırdık. Bunlar; Çarşı Mahallesi, Haydere Mahallesi, Alamut Mahallesi, Sırma Mahallesi, Çamlıdere Mahallesi, Hisar Mahallesi, Altıntaş Mahallesi, Yazıkent Mahallesi, Akçay Mahallesi, Başalan Mahallesi, Madran Mahallesi, Eymir Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kızılca Mahallesi, Örentaht Mahallesi, Olukbaşı Mahallesi, Başalan Mahallesi ve en fazla nüfusa sahip olan Yeni Mahallesidir.

Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Aydın Bozdoğan’da müstakil ev kiralık ilanlar için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Bozdoğan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.