/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Buharkentcancel
Aydıncancel

Aydın Buharkent Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Buharkent Kiralık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Buharkent kiralık konut düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi konumu, ekonomisi, nüfusu ve mahallelerine değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan soru işaretlerinin birer birer silindiğine şahit olacaksınız. Buharkent, Ege Bölgesi’nde yer alan Aydın kentine bağlı bir ilçedir ve İzmir-Denizli karayolu üzerine kurulmuştur. Efeler ilçesinden 88 kilometre uzakta bulunan ilçe, 19 Haziran 1987 yılında çıkan 3392 sayılı kanun ile ilçe statüsüne kavuşmuştur. Semtin merkezi ise Kuyucak Mahallesi’dir. Menderes Vadisi üzerinde yer alan ilçe, Aydın’ın yüzölçümü bakımından en küçük yerleşim birimidir. Düz bir arazi üzerine kurulan semti Büyük Menderes Nehri doğu-batı yönünde kesmektedir.

Buharkent Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Konumu

Buharkent kiralık ev bakanlar ve özellikle çevre illerden ya da daha uzaklardan göç ederek buraya yerleşmeyi planlayanlar ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Buharkent Menderes Vadisi’nin en dar kısmında yer almaktadır. İlçe denizden 173 metre yukarıda kurulmuştur ve yaklaşık 243 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Akarsulara yakınlığı ve elverişli iklim koşulları, ilçenin çok eski çağlardan beri bir yerleşim birimi olarak işlev görmesini sağlamıştır. Ayrıca bölgede iklim koşullarına bağlı olarak çok çeşitli tarımsal ürün yetiştirilmektedir. Dağların kıyıya dik uzandığı Ege Bölgesi’nde deniz etkisi iç alanlara kadar sokulmakta ve iklimi yumuşatmaktadır.

Buharkent Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, o ilçedeki yerleşimden emlak piyasasına kadar birçok farklı alanı etkilemektedir. Buharkent ilçesinin ekonomisi ise tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. İklim koşullarının elverişli olması, alüvyonu bol tarım arazilerinin varlığı ilçenin tam bir tarım yerleşimi haline gelmesine neden olmuştur. İlçede özellikle pamuk, zeytin, buğday, incir ve üzüm üretilmektedir. Katma değeri yüksek bu ürünler, ilçe ekonomisine ciddi bir katkı sağlamaktadır. Tüm bunlara ek olarak, ilçede tarıma dayalı sanayi tesisleri varlık göstermektedir. Bölgede bulunan dokuma fabrikası yerel halkın önemli bir bölümünü istihdam etmektedir. Son olarak ilçede bir adet jeotermal enerji santrali bulunmaktadır ve 1984 yılından beri de işlemektedir. Buharkent kiralık daire tercih edecekler, bahsi geçen ekonomik faaliyetlerden birinde şansını deneyebilir.

Buharkent Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019’da yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 12.688’e ulaşmıştır. Bu kişilerin 6279’u erkek, geriye kalan 6409’u kadındır. Daha çık bir ifade ile ilçe popülasyonunun %49.49’u erkek, %50.51’i erkektir. Dolayısı ile nüfusun cinsiyetlere dengeli dağıldığını söyleyebiliriz. 2016 yılından itibaren artış gösteren ilçe nüfusu, %0.26 gibi küçük bir oranla büyümektedir. Semt, 14 mahalleden meydana gelmektedir ve köy ya da bucak yerleşimi bulunmamaktadır. Aydın Buharkent kiralık daire arayanlar aşağıda ismi verilen mahallelere göz atabilirler:

 • Savcılı Mahallesi

 • İstiklal Mahallesi

 • Kamilpaşa Mahallesi

 • Üç Eylül Mahallesi

 • Zafer Mahallesi

 • Ortakçı Mahallesi

 • Feslek Mahallesi

 • Kızıldere Mahallesi

 • Menderes Mahallesi

 • Kayaburnu Mahallesi

Eğer Buharkent kiralık konut arayışınızda ciddi iseniz ve hayallerinizdeki eve bir an önce kavuşmak isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Buharkent kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.