/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çinecancel

Aydın Çine Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çine Kiralık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Merak Edilenler

EmlakJet sayesinde Çine kiralık konut ilanları sadece bir tık uzağınızda. Bu yazıyı okuyarak ilçe hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Aydın’ın bir ilçesi olan Çine ilin iç kesimlerinde yer alır. Kuzeyinde Aydın Merkez ile Yenipazar, doğusunda Bozdoğan, batısında Koçarlı ve Karpuzlu ilçeleri, güneyinde Muğla ili yer alır. Bölgenin yüzey şeklini Çine Çayı tarafından beslenen Çine Ovası ve çevresinde yer alan dağlar oluşturur. Bu çay ilçede bulunan tek akarsu kaynağıdır. Bölgede ılıman Akdeniz iklimi görülür. Bitki örtüsü de bu iklim tipinin etkisi altındadır. Dağlık alanlarda kızılçam ile karaçam ağaçları bulunur. Çalılık ve makiler hemen hemen her yerde vardır. İlçede doğal göl bulunmamakla birlikte Topçam Barajına ait sular bir göl görevi görür.

Çine Kiralık Konut Tercih Edeceklere Gezi Rehberi

Çine çam ormanları ve zeytinlikleriyle doğal yaşamın tadına doyabileceğiniz harika bir yerleşim yeridir. Bölgede zeytin ve pamuk üretimi yapılır. Ayrıca son yıllarda madencilik alanında da gelişme göstermiştir. Kuvayı Milliye Müzesi’nin içinde bulunduğu bina 1906-1909 yılları arasında yapılmıştır. İçinde Yörük Ali Efe ve Albay Şefik Aker’in heykelleri bulunur. Ayrıca müzede etnografik eserler de sergilenmektedir. Kuvayı Milliye Müzesi eserleri ve milli mücadele tarihi ile etkileyici bir güzellik barındırmaktadır. Ahi Bayram Türbesi, Ahi İbrahim adıyla da anılır. Ahmet Gazi Camii’nin avlusunda bulunur. İki katlı olarak yapılan türbe dikdörtgen bir plana sahiptir. Üstünde bir kubbe bulunur. Aydın’da bilinen en eski cami bu yapıdır. Alabanda isminin nerden geldiğine dair iki görüş bulunur. Birincisine göre Karia dilinde “Ala” kelimesi “At” anlamına, “Banda” ise “Yarış” anlamına gelir. İkincisine göre ise kentin adı kar tanrısı Alabandos’tan gelir. Döneminde oldukça zengin ve görkemli bir yaşayışa sahne olmuştur. Kentin bulunduğu alanda 1280 tarihinden beri Türklerin egemenliği görülür. Alinda antik kenti, Aydın'ın güneyinde, Karpuzlu ilçesinin sınırları içindeki antik kenttir. Karpuzlu Ovası'na egemen bir geçitle birbirine bağlı iki tepe üzerinde kuruludur. Siz de ilçedeki bu güzellikleri görmek için gelecekseniz Çine eşyalı kiralık ev ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

Çine Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Çine halkının geçim kaynakları hayvancılık, tarım ve ormancılıktan oluşur. Bölge toprakları oldukça verimlidir. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında tütün, yer fıstığı, pamuk ve zeytin gelir. İlçedeki zeytinyağı fabrikaları, maden ocakları ve sabun atölyeleri vb. bölge sanayisini oluşturur. Hayvancılıkta bölgede besicilik ile süt inekçiliği yaygındır. Dünyadaki en kaliteli kuvars, feldspat ve sodyum rezervlerine sahip olan ilçede 10’a yakın maden şirketi vardır. Bölgede çıkarılan bu madenlerin büyük çoğunluğu yurt dışına satılarak ülke ekonomisine katkı sağlar. Siz de bu ilçeye çalışmak için gelecekseniz Aydın Çine satılık daire ilanlarını sitemizden incelemelisiniz.

Çine Kiralık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede yer alan konut sayısı 26.328’dir. Konut başına düşen kişi sayısı 3,05’tir. Toplam işyeri sayısı 3.215’tir. Bölgedeki kiralık evlerin ortalama alanları 120 metrekare olarak karşımıza çıkar. Çine kiralık konut fiyatları 539 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen konut kirası 4 Türk Lirasına denk gelir.

  • 3+1, 125 metrekare bir konutun kirası 502 Türk Lirasıdır.

Ev ilanları EmlakJet üzerinden sizlerle buluşuyor. Ardağınız kıstaslara en çok uyan evi bulmak için sitemiz sizin yanınızda. Aydın Çine’de müstakil ev kiralık ilanlarına emlakjet.com üzerinden göz atmalısınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Çine Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.