/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kuyucakcancel

Aydın Kuyucak Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Kuyucak Kiralık Konut Arayanlara Özel Rehber

Kuyucak kiralık konut ilanları arasında dolaşırken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Bu yazıda ilçenin nüfus bilgilerinden kira fiyatlarına kadar birçok konuya yer verdik. Kuyucak, Aydın ilinin bir ilçesidir. İlçe 1953 yılında kurulmuştur. Bölgede çok kuyu bulunmasından dolayı ilçe adı Kuyuçok konulmuştur. İsim zamanla Kuyucak haline gelmiştir. İlçenin kuzeyinde Manisa ile İzmir illeri, batısında Nazilli, güneyinde Karacasu, doğusunda Buharkent ilçesi ve Denizli ili yer alır. İlçenin yüzölçümü 544 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 124 metre civarlarındadır. Bölge ekonomisi hayvancılık ve tarıma dayalıdır. Yetiştirilen tarım ürünlerinin başında portakal, iğlek, pamuk, incir ve zeytin gelir. Bölgedeki yüksek kısımlarda ise ceviz, elma, kestane ve kiraz yetiştirilir. İlçeye tipik Akdeniz iklim tipi hakimdir. Yazlar kurak ve sıcak iken kışlar ılık ve yağışlıdır.

Kuyucak Kiralık Konut Arayanlara Eğitim Kurumları

İlçedeki anaokulları; Pamukören Anaokulu, Horsunlu Anaokulu, Kuyucak Merkez Anaokuludur. İlkokullar; Şehit Polis Ali İnceoğlu İlkokulu, Cengiz Topel İlkokulu, Kayran İlkokulu, Başaran İlkokulu, Şehit Tekin Durmaz İlkokulu, Horsunlu İlkokulu, Ertuğrul Gazi İlkokulu, Taşoluk İlkokulu, Yamalak İlkokulu ve Pamukören İlkokuludur. İlçedeki ortaokulları; Çanakkale Şehidi Kocayusufoğlu Hasan Ortaokulu, Pamukören Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Taşoluk Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Başaran Ortaokulu, Kayran Ortaokulu, Gencelli Ortaokulu, Kurtuluş Ortaokuludur. İlçedeki liseler; Kuyucak Anadolu Lisesi, Pamukören Anadolu Lisesi, Şehit Bahri Uçuş Çok Programlı Anadolu Lisesidir. İlçede Adnan Menderes Üniversitesi Meslek Yüksekokulu vardır. Eğer okul çağında bir çocuğunuz varsa bu okulların yakınlarından bir ev kiralamayı tercih edebilirsiniz. Aydın Kuyucak kiralık ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Kuyucak Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun raporuna göre ilçenin 2018 yılı nüfusu 26.975 kişiden oluşur. Bu nüfusun %49,59’u erkek iken %50,41’i kadındır. İlçedeki nüfus cinsiyete göre eşit dağılım gösterir. Kuyucak’ın 2017 yılına ait nüfusu ise 26.898’dir. İlçenin nüfusu bir yıl içerisinde küçük bir artış göstermiştir. Bölgenin yıllık nüfus artış oranı %0,29’dur. Nüfus yoğunluğu 50’dir. Yani ilçede kilometrekare başına düşen insan sayısı 50 kişiye denk gelir. İlçenin en kalabalık mahalleleri Pamukören Mahallesi, Horsunlu Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yamalak Mahallesidir. İlçenin nüfusu en düşük mahalleleri ise Dereköy Mahallesi, İğdecik Mahallesi, Ören Mahallesi ve Pamucak Mahallesidir. Siz de bu küçük ama şirin ilçede yaşamak istiyorsanız Kuyucak kiralık daire ilanları listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor.

Kuyucak Kiralık Konut Fiyatları

Ev arayacağınız bölgedeki emlak piyasasını iyi analiz etmek önemlidir. Bir eve değerinden fazla kira vermemek için ilçenin kira piyasasını bir uzmana danışabilir ya da sitemizdeki ilanları karşılaştırarak bir varsayımda bulunabilirsiniz. Biz EmlakJet ailesi olarak ilçenin kira piyasasını sizler için araştırdık. İlçedeki toplam konut sayısı 16.676’dır. Bu konutlarda yaşayan ortalama kişi sayısı 2,83’tür. İlçedeki iş yeri sayısı 1.731’dir. Haziran 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin alanları 126 metrekareden oluşur. Kuyucak kiralık konut fiyatları 638 Türk Lirasına denk gelir. Metrekare başına düşen birim kira 5 Türk Lirasıdır.

Yukarıda yer alan Aydın Kuyucak kiralık ev fiyatları ilçedeki kiralık evlerin ortalaması olduğunu unutmamalısınız. Aradığınız ilanlara en kısa sürede ulaşmak için doğru adrestesiniz. EmlakJet sayesinde aradığınız evler istediğiniz anda sizlerin yanında.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Kuyucak Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.