/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sökecancel

Aydın Söke Kiralık Ev

araması için 146 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Söke Kiralık Konut Arayanlara Tercih Rehberi

Söke kiralık konut düşünenler için, ilçe hakkında işlerine yarayacak hemen her şeyi bir arada topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra semti daha yakından tanımış olacaksınız. Söke, Ege Bölgesi’nde yer alan Aydın iline bağlı bir ilçedir. Aydın kent merkezinden 54, İzmir şehir merkezinden 120 kilometre uzakta yer almaktadır. Semtin doğusunda Koçarlı, kuzeydoğusunda Germencik, kuzeybatısında Kuşadası, batısında ise Milas ilçeleri yer almaktadır. Bafa Gölü’ne ev sahipliği yapan Söke’nin kuzeyinde Samson Dağları, Gümüş ve Kemer Dağları, güneyinde ise Beşparmak Dağları yer almaktadır. Büyük Menderes Irmağı’nın yarattığı havza içine kurulmuş olan ilçe, çok verimli topraklar üzerine kurulmuştur. Bu sebeple, ilçede en çok tarımsal faaliyetler yapılmaktadır.

Söke Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Söke kiralık daire arayanlar için, yazının bu kısmında semtin coğrafi özelliklerinden bahsedeceğiz. Söke, kuzeyinde İzmir, güneyinde Didim ve Muğla, batısında ise Kuşadası ile çevrilidir. Büyük Menderes havzası üzerine kurulmuş olan semt, 1064 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve bu hali ile Aydın’ın yüzölçümü bakımından en büyük ilçesidir. Söke, denizden tam 38 metre yukarıya kurulmuştur. Şehir merkezinden ortalama uzaklığı ise 50 metredir. Bölgede tipik bir Akdeniz iklimi görülmektedir. Bu sebeple, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağmurlu geçer. Yaz aylarında neredeyse hiç yağış almayan ilçede Aralık, Ocak ve Şubat ayları bol yağmurlu geçer. Kar yağışı ise çok nadir görülen bir doğa olayıdır.

Söke Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi ve sahip olduğu istihdam potansiyeli, birçok farklı konuyu etkilemektedir. Etkilediği konulardan biri de emlak piyasasıdır. Ekonomisi güçlü bir ilçede, emlak piyasası daha hareketli olacağından şansınız daha yüksek olacaktır. Türkiye’nin en önemli pamuk üretim alanlarından biri olan ilçede yerel halkın çok büyük bir bölümü tarım ile ilgilenmektedir. Pamuk dışında, semtte buğday, portakal, limon, mandalina, incir ve zeytin gibi bitkilerde yetiştirilmektedir. İlçede tarıma dayalı sanayi tesisleri faaliyet göstermektedir. Bu tesisler büyük bir istihdam olanağı yaratmıştır. Söke Un, semtin yarattığı en önemli markadır ve ülke ekonomisine ciddi bir katkıda bulunmaktadır. Eğer tarım ile uğraşırsanız ve Söke kiralık ev tercih etmeyi düşünüyorsanız, kararınız son derece isabetli olacaktır.

Söke Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK raporuna göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 120.217’dir. Bu kişilerin %49.90’ı kadın, geriye kalan %50.10’u ise erkektir. Bölge nüfusu 2007 yılı yılından itibaren düzenli olarak artmıştır ve bugünkü seviyesine ulaşmıştır. İlçede nüfusun artış hızı %1.15’tir. Bu hali ile Söke, Aydın’ın en kalabalık üçüncü ilçesidir. Semt kırk dokuz mahalleden meydana gelmiştir ve köy ya da bucak yerleşimi bulunmamaktadır. Aydın Söke kiralık daire tercih etmeyi düşünenler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan mahallelerden birinde veya birkaçında araştırmalarını sürdürmek isteyebilirler :

 • Yenicamii Mahallesi

 • Çeltikçi Mahallesi

 • Atatürk Mahallesİ

 • Konak Mahallesi

 • Yenikent Mahallesi

 • Cumhuriyet Mahallesi

 • Savuca Mahallesi

 • Fevzipaşa Mahallesi

 • Bağarası Mahallesi

 • Sazı Mahallesi

Eğer Söke kiralık konut arayışınızda ciddi iseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Söke kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Söke Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.