/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bandırmacancel

Balıkesir Bandırma Kiralık Ev

araması için 26 ilan bulundu

Bandırma Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmalarına yardımcı oluyoruz. Bandırma kiralık konut arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile, ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bandırma ilçesi Balıkesir ilinin en büyük üçüncü ilçesidir. Marmara Denizi’nin kıyısında Balıkesir iline bağlı bir ilçe olan Bandırma, Türkiye’nin en büyük limanlarından birine sahiptir. Kıyı bölgelerdeki toprakları oldukça engebesiz olan ilçede hafif yüksekliklere sahip engebeler bulunmaktadır. Su kaynakları bakımından zengin olan Bandırma kiralık konut arayan vatandaşların sayısında son dönemlerde artış görülmektedir. İlçede yer alan Kocaavşa Deresi Kuş Gölü’ne, Gönen Çayı ise Marmara Denizi’ne dökülmektedir. Ülkemizin önemli turistik noktalarından biri olan Manyas Gölü ve çevresinde yer alan Kuş Cenneti Milli Parkı her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. İlçenin kuzeyinde Marmara Denizi ve Kapıdağ Yarımadası, güneyinde Manyas ve Manyas Gölü, doğusunda Karacabey ilçesi ve batısında Gönen ilçesi yer almaktadır. Hem Akdeniz hem de Karadeniz ikliminin etkisi altında olan ilçe aynı zamanda Balkanlardan gelen karasal iklimin geçiş özelliklerini de göstermektedir.

Bandırma Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomi Bilgisi

Türkiye’nin en gelişmiş 23. ilçesi olan Bandırma, Balıkesir ilinin en hızlı gelişen ilçelerinden biridir. Balıkesir ilinin sanayi ve ekonomik merkezi olan Bandırma kiralık konut arayan vatandaşlar bölgenin sanayi alanında hızla gelişim göstermesi sebebi ile ilçeyi tercih etmektedirler. İlçe ekonomisi içerisinde 10 bin kişi istihdam edilmektedir. Bandırma kiralık daire tercihinde bulunacak olan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin istihdam hacminin yüzde 50’sinin sanayi, yüzde 20’sinin tarım, yüzde 30’unun ise hizmetler sektöründe çalışmaktadır.

Bandırma Kiralık Konut Arayışındakiler İçin Tarım ve Hayvancılık

Bandırma kiralık konut tercihinde bulunacak olan vatandaşlar bölge hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgede yoğun olarak bitkisel üretim yapıldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Bakla, yulaf, şeker pancarı ve mısırın yoğun olarak üreticiliğinin yapıldığı ilçe tarımsal araziler bakımından oldukça zengindir. Üzüm bağlarının bulunduğu ilçede şaraplık üzüm üretimi yapılmaktadır. Sebzecilik alanında çalışmaların yoğun olarak sürdürüldüğü ilçede maydanoz üretimi de oldukça önemlidir. Tarım faaliyetlerinin yanı sıra hayvancılık faaliyetlerinin de yoğun olarak sürdürüldüğü ilçede sığır ve koyun yetiştiriciliği oldukça önemlidir. İlçede Merinos Yetiştirme Çiftliği bulunmakta olup koyun ve koç yetiştiriciliği yapılmaktadır. Genellikle büyük şehirler ve sanayi kentlerinde yoğunlaşan tavukçuluk da ilçenin önemli geçim kaynaklarındandır. Bunların dışında ilçenin kıyısının bulunduğu Marmara Denizi kıyılarında ve Manyas Gölü’nde balıkçılık faaliyetleri yapılmaktadır.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Bandırma ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Balıkesir Bandırma’da uygun fiyatlı kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Bandırma Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.