/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Edremitcancel
Balıkesircancel

Balıkesir Edremit Kiralık Ev

araması için 85 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Edremit Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olmaya devam ediyoruz. Edremit kiralık konut arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile, ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek kararınızı verebilirsiniz.

Balıkesir ilinin batısında yer alan Edremit, Ege Denizi’ne kıyısı olan bir ilçedir. Balıkesir’in en büyük üçüncü ilçesi olan Edremit zeytincilik faaliyetlerinde oldukça ön plandadır. Edremit kiralık konut arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda Kazdağları’nın bu ilçe içerisinde yer aldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Turizm açısında ülkemizde önemli yere sahip olan Akçay ve Altınoluk bu ilçede yer almaktadır. Antik Çağ’dan günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçe, 1231 yılında Türk akıncılarını 1336 yılında ise Osmanlı Devleti hakimiyetine girmiştir. Kurtuluş Savaşı Dönemi’ne gelindiğinde ise 1920 yılında işgale uğrayan ilçe 1922 yılında tekrardan Türklerin hakimiyetine girmiştir.

Edremit Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Coğrafi Bilgileri

Yüzölçümü 708 kilometrekare olan ilçenin merkezi deniz seviyesinden 16 metre yüksekliktedir. RRge Bölgesi içerisinde yer alan ilçe yerleşimi Edremit Körfezi ile Kaz Dağları arasındadır. Batısında Ege Denizi, Ayvacık, Ezine ilçeleri, doğusunda Havran ilçesi, kuzeyinde, Bayramiç ve Yenice ilçeleri, güneyinde ise Burhaniye ilçesi yer almaktadır. Balıkesir Edremit kiralık konut arayışında olan vatandaşlar bölgeyi yaz sezonu için de tercih edebilmektedir. İlçe sınırları içerisinde yer alan en yüksek nokta 1767 metre ile Kazdağı’nın Sarıkız Tepesi’dir. Kazdağı eteklerinde oldukça geniş ve verimli sulama olanakları bulunan Edremit Ovası bulunmaktadır. İlçede nehir olmamakla birlikte Edremit, Zeytinli, Güre, Kızılkeçili, Altınoluk ve Mıhlı Çayları bulunmaktadır. İlçeye hakim olan iklim Akdeniz iklimidir. Kışlar ılık ve yağışlı, yazlar sıcak ve kurak geçmektedir. İlçede tarım ve turizm faaliyetleri yoğun olarak sürdürülmektedir.

Edremit Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 154 bin 487’dir. Toplam nüfusun yüzde 49,45’ini (76 bin 398) erkek nüfusu, yüzde 50,55’ini (78 bin 89) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Edremit kiralık konut arayan vatandaşların tercih edebileceği 40 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Akçay Mahallesi, Arıtaşı Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Avcılar Mahallesi, Beyoba Mahallesi, Bostancı Mahallesi, Camivasat Mahallesi, Dereli Mahallesi, Doyran Mahallesi, Gazicelal Mahallesi, Gaziilyas Mahallesi, Güre Mahallesi, Hacıarslanlar, Mahallesi, Altınoluk Mahallesi ,Hacıtuğrul Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hekimzade Mahallesi, İbrahimce Mahallesi, Cennetayağı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamcı Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi, Çıkrıkçı Mahallesi, Darsofa Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kapıcıbaşı Mahallesi, Kavlaklar Mahallesi, Kızılkeçili Mahallesi, Mehmetalan Mahallesi, Narlı Mahallesi, Ortaoba Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Soğanyemez Mahallesi, Tahtakuşlar Mahallesi, Turhanbey Mahallesi, Tuzcumurat Mahallesi, Yaşyer Mahallesi, Yaylaönü Mahallesi, Yolören Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Edremit Zeytinli kiralık konutlar için listeme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.