/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İvrindicancel

Balıkesir İvrindi Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

İvrindi Satılık Daire Tercih Etmeyi Düşünenlere İlçe Rehberi

İvrindi satılık daire bakanlar için semt hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, ilçenin coğrafi özelliklerinden tarihine, demografik durumundan mahallelerine kadar birçok farklı konuda fikir sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. İvrindi, Ege Bölgesi’nin gelişmiş tarım kentlerinden biri olan Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. İlçe, 751 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir ve semtinden rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği 190 metredir. İlçenin doğusunda Savaştepe, güneydoğusunda Manisa, güneyinde İzmir, güneybatısında Burhaniye, batısında Havran, kuzeyinde ise Balya bulunmaktadır. Balıkesir’in merkez ilçesi ise, şehrin kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Dağlık bir arazi üzerine kurulmuş olan İvrindi Kaz Dağları ile Madra Dağı arasında bulunmaktadır.

İvrindi Satılık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Yaşadığınız bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmanız, o bölge ile olan bağınızı güçlendirecektir. Bu sebeple İvrindi satılık ev düşünenler için hazırladığımız bu yazının ilk kısmında semtin tarihinden bahsedeceğiz. İvrindi’deyapılan arkeolojik kazılar, bölgedeki ilk yerleşimin milattan önce 3000’li yıllarda gerçekleştiğini kanıtlar niteliktedir. Uzun süre Bergama Krallığı’nın yönetiminde kalan semt daha sonra Romalıların ve Bizanslıların hakimiyetine girmiştir. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ise, ilçenin kaderini değiştirmiştir. Bölgeye yapılan Türk akınlarının sonucunda ilçede önce Aydınoğulları Beyliği daha sonrasında ise Karesioğulları Beyliği kurulmuştur. 1345 yılında Orhan Bey tarafından alınan ilçe, bu tarihten sonra Osmanlı toprağı haline gelmiştir. Semt, cumhuriyetin ilk yıllarında belde olarak kalmıştır ve 1944 yılında çıkan bir kanun ile ilçe statüsüne kavuşmuştur.

İvrindi Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomisi

İvrindi satılık konut arayanların ilçe hakkında mutlaka bilmesi gereken şeylerden biri de semtin ekonomik durumu ve istihdam potansiyelidir. İvrindi ilçesinin ekonomisi tarıma dayanmaktadır. Modern tarım yöntemlerinin kullanıldığı ilçede buğday, arpa, mısır ve baklagil üretilmektedir. Bunlara ek olarak semtte üzüm, elma, susam ve ayçiçeği de üretilmektedir. Yerel halkın önemli bir bölümü hayvancılıkla da uğraşmaktadır. İlçede en çok koyun ve sığır yetiştirilmektedir. Arıcılık hususunda ise son yıllarda ciddi bir gelişme kaydetmiştir. İlçeye bağlı köylerde dkumacılık yapılmaktadır. Tüm bunlara ek olarak bölgede zengin maden yatakları bulunmaktadır. Bakır, taşkömürü, linyit, antimon ve mermer yatakları işlenerek, ilçe ekonomisine ciddi bir katkıda bulunmaktadır. Son olarak semt sınırlarında yer alan Madra Dağı’nda yetişen ceviz ve kekik üretilen diğer önemli tarım ürünlerindendir.

İvrindi Satılık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 2019 yılı itibari ile 32.758’e ulaşmıştır. İlçede 16.341 erkek, 16.417 erkek yaşamaktadır. Daha net bir ifade ile, ilçe nüfusunun %49,88’i erkek, geriye kalan %50.12’si kadındır. 2007 yılından itibaren düzenli olarak azalan nüfusun artış hızı eksilerde seyretmektedir ve tam olarak -%0.38’dir. İvrindi bir belde ve altmış altı mahalleden meydana gelmektedir. Balıkesir İvrindi satılık evler arayışı içerisinde olanlar, ilçenin en gelişmiş yerleşim birimlerinden birkaçında araştırmalarını sürdürmeyi düşünebilirler:

  • Bedrettin Mahallesi

  • Büyükyenice Mahallesi

  • Kurtuluş Mahallesi

  • Bozören Mahallesi

  • 7 Eylül Mahallesi

  • Gökçeyazı Mahallesi

  • Sakarya Mahallesi

  • Kayapa Mahallesi

  • Soğanbükü Mahallesi

  • Yağlılar Mahallesi

Eğer İvrindi satılık daire arayışınızı mutlu sonla bitirmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden İvrindi satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

İvrindi Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.