/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Savaştepecancel
Balıkesircancel

Balıkesir Savaştepe Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Savaştepe Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet olarak konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmalarına yardımcı oluyoruz. Savaştepe kiralık konut arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile, ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tarihin ilk dönemlerinden günümüze kadar gelen süreçte birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçede Tunç Çağı’na ait kalıntılara rastlanmıştır. Milattan Önce 5. Ve 4. yüzyıllarda ticaret güzergahı olarak kullanılan bölge su kaynakları bakımından oldukça zengindir. 1934 yılında bucak haline gelen bölge 20 yıl bucak olarak kaldıktan sonra 1954 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Savaştepe kiralık konut arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Marmara ve Ege Bölgesi iklimlerinin etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Yazların sıcak ve kurak geçtiği ilçede kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçede birçok tarım ürünü bulunmakla birlikte ilçenin doğusunda ve güneyinde meşe ve çam ormanları yer almaktadır. Ekonomisi tarıma dayalı olan ilçede en çok yetiştirilen tarım ürünleri buğday, baklagiller ve arpadır. İlçede yer alan yolların düzenli bir şekilde yapılmış olmasından ötürü ilçe ulaşımı oldukça kolaydır. İlçe merkezinden geçen Balıkesir-Soma yolu ve İzmir-Ankara-Bandırma demir yolu hattı halkın yaşamını kolaylaştırmaktadır.

Savaştepe Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Tarihi

Savaştepe kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe tarihi ile oldukça yakından ilgilenmektedirler. Yörük köylerinin oldukça fazla olduğu ilçede Yörük kültürü de yoğun olarak yaşanmaktadır. Kültürel anlamda tam bir Ege kasabası olan ilçenin en eski adı Kilesun’dur. Kurtuluş Savaşı zamanında ilçede yaşanan çarpışmalar ve halkın sağladığı destekler dolayısıyla 1934 yılında Savaştepe ismini almıştır. Savaştepe kiralık ev arayışında olan vatandaşlar bölge hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin ilk kuruluş yerinin şu anki lokasyonunun 2 kilometre doğusunda yer aldığı bilgisine ulaşmaktadır.

Savaştepe Kiralık Konut Arayanlar İçin Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 18 bin 243’tür. Toplam nüfusun yüzde 49,80’ini (9 bin 85) erkek, yüzde 50,20’sini (9 bin 158) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Savaştepe kiralık konut arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabilecekleri 50 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Akpınar Mahallesi, Ardıçlı Mahallesi, Çavlı Mahallesi Çiftlikdere Mahallesi, Çukurçayır Mahallesi, Deveören Mahallesi, Dikmeler Mahallesi, Eğerci Mahallesi, Esenköy Mahallesi, Fatih Mahallesi, Güvem Mahallesi, Güvemküçüktarla Mahallesi, Hıdırbalı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İsadere Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kalemköy Mahallesi, Karacalar Mahallesi, Karaçam Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Kocabıyıklar Mahallesi, Kocaören Mahallesi, Koğukyurt Mahallesi, Kongurca Mahallesi, Kurudere Mahallesi, Madenmezarı Mahallesi, Mecidiye Mahallesi, Minnetler Mahallesi, Pelitcik Mahallesi, Sarıbeyler Mahallesi, Sarısüleymanlar Mahallesi, Sıtmapınar Mahallesi, Soğucak Mahallesi, Söğütçük Mahallesi, Söğütlügözle Mahallesi, Tavşancık Mahallesi, Türediler Mahallesi, Yazören Mahallesi, Yeşilhisar Mahallesi, Yolcupınarı Mahallesi, Yukarıdanişment Mahallesi, Yukarıkaraçam Mahallesi, Yunakdere Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden olan Savaştepe Zafer Mahallesi kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.