/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sındırgıcancel

Balıkesir Sındırgı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Sındırgı Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Sındırgı kiralık konut seçmeyi düşünenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Yazıda ilçenin tarihinden nüfusuna kadar birçok farklı konuya değindik. Yazıyı okuduktan sonra, semti yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Sındırgı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Balıkesir iline bağlı bir ilçedir. Balıkesir ili, ülkemizin en gelişmiş kentlerinden biridir. Sındırgı, şehrin en gelişmiş on birinci ilidir ve kent nüfusunun %2.77’isine ev sahipliği yapmaktadır. Yağcı Bedir halıları ile bilinen ilçenin turizm potansiyeli yüksektir. Bölgede sağlık turizmi gelişmiştir. İlçenin sahip olduğu şifalı sular ve kaplıcalar, hem yerli hem de yabancı turistin ilgisini çekmtektied.r Kent merkezinden yalnızca on kilometre uzakta yer alan kaplıcalara ulaşım çok kolaydır.

Sındırgı Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Sındırgı kiralık daire tercih etmeyi düşünenler için hazırladığımız bu yazının ilk kısmında, semtin tarihi hakkındaki bilgilere yer verdik. İlçede yerleşim çok eski zamanlarda başlamıştır. Milattan önce 6. Yüzyılda bölgede insan yerleşimi başlamıştır. Bölgede ilk yerleşim Helenler tarafından yapılmıştır. İlçeye sırasıyla Lidyalılar, İyonlar, Persler, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. Bilinen ilk ismi Misya’dır. İlçe 200 yıla kadar İran İmparatorluğu’nun topraklarında kalmıştır. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Zaferi’nden sonra, bölgeye akın eden Türkler, ilçeyi kısa zamanda iskan etmiştir. Önce Aydınoğulları daha sonra da Karesioğulları Beyliği kurulmuştur. 1345 yılında Osmanlı İmparatorluğu’na katılan Sındırgı ilçesi, 1845 yılında köy, 1884 yılında ise bucak statüsünü almıştır. 1913 yılında Bigadiç’ten ayrılarak bugünkü statüsüne kavuşmuştur.

Sındırgı Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Sındırgı ilçesi, 1.387 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve bu hali ile semt yüzölçümü bakımından kentin en büyük ilçesidir. Sındırgı’nın rakımı, daha açık bir ifade ile ilçenin denizden yüksekliği 230 metre ve civarındadır. İlçe Balıkesir’in güneydoğusunda yer almaktadır ve Balıkesir-İzmir Karayolu üzerinde bulunmaktadır. Sındırgı’nın kent merkezinden uzaklığı 63 kilometredir. İlçenin kuzeyinde Dursunbey, Bigadiç, güneyinde Manisa’ya bağlı Demirci, Gördes ve Akhisar ilçeleri bulunmaktadır. Kentin batısında ise yine Manisa’nın Kırkağaç, doğusunda ise Kütahya’ya bağlı Simav semtleri bulunmaktadır. İlçenin en yüksek noktası Ulus Dağı’dır ve 1769 metrelik yükseltiye sahiptir. İlçenin %51’i ormanlık, %24’ü tarıma elverişli arazi, %22’si dağlık arazidir. Eğer Sındırgı kiralık ev arayışınızda kararlı iseniz, bu bilgilere sahip olmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Sındırgı Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede 33.924 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %48.18’i erkek, %51.82’si kadındır. İlçenin nüfusu 2007 yılından itibaren düzenli olarak azalmaktadır. Bu durumun en önemli nedenlerinden biri çevre ilçe ve il merkezlerine göçtür. Son yılda semtteki popülasyonun artış hızı %0.51’dir. ilçe, yetmiş dört mahalleden meydana gelmiştir. Balıkesir Sındırgı kiralık ev düşünenler, aşağıda gelişmişlik sıralamasına göre verilen mahallerden bir ya da birkaçını yerleşmek için düşünebilirler:

 • Camicedit Mahallesi

 • Çavdaroğlu Mahallesi

 • Kurtuluş Mahallesi

 • Camikebir Mahallesi

 • Yüreğil Mahallesi

 • Kocakonak Mahallesi

 • Yaylabayır Mahallesi

 • Umurlar Mahallesi

 • Gölcük Mahallesi

 • Osmanlar Mahallesi

 • Kınık Mahallesi

Eğer Sındırgı kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Balıkesir Sındırgı’da kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Sındırgı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.