/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Susurlukcancel

Balıkesir Susurluk Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Susurluk Kiralık Konut Düşünenlere Tercih Rehberi

Susurluk kiralık konut tercih etmeyi düşünenler için bir ilçe rehberi hazırladık ve kentin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Susurluk, Türkiye’nin en gelişmiş illerinden biri olan Balıkesir kentine bağlı bir ilçedir. Kentin kuzeyinde yer alan semtin doğusunda Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesi, kuzeyinde yine Bursa’ya bağlı Karacabey ve Balıkesir’in Bandırma ilçesi, batısında Manyas, güneydoğusunda ise Kepsut semtleri bulunmaktadır. Semt, 652 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği 50 metredir. İlçenin en yüksek noktası 1336 metre yüksekliğe sahipken, en alçak noktası 50 metredir. Semt, Balıkesir’den 45 kilometre uzakta yer almaktadır.  

Susurluk Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Kısa Tarihi

Susurluk kiralık daire tercih edecekler için hazırladığımız bu yazının ilk kısmında semtin tarihinden bahsedeceğiz. Böylece ilçeyi daha yakından tanıyacak ve bölge ile olan bağlantılarınız kuvvetlenecektir. İlçede bilinen ilk yerleşim çok eski zamanlarda gerçekleşmiştir. Bölgede Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklular egemenlik kurmuştur. Bölgede daha sonra Aydınoğulları ve Karesioğulları beyliği kurulmuştur. 1345 yılında Orhan Gazi tarafından ilçe Osmanlı İmparatorluğu’na katılmıştır. Bilinen ilk ismi Susığırlık olan semte, 1878 Türk-Rus savaşından sonra göçmenler yerleşmiştir. Bu nedenle bölgede Bulgaristan ve Kafkas göçmenleri yaşamaktadır. İlçe, 1892’de bucak, 1926’da ise ilçe statüsüne kavuşmuştur. Bölgenin Rus işgalinden kurtuluşu ise 5 Eylül 1922’de olmuştur.

Susurluk Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Ekonomisi

İlçenin en meşhur ürünü ayranıdır. Bursa- İzmir karayolu üzerinde yer alması nedeniyle bölgede birçok dinlenme tesisi ve fabrika satış mağazası bulunmaktadır. Bahsi geçen tesisler, ilçe ekonomisine büyük katkıda bulunmaktadır. Engebeli bir arazi üzerinde yer alması nedeniyle, ilçede tarımdan çok hayvancılık gelişmiştir. İlçe ekonomisi de hayvancılık ve hayvancılık ile elde edilen ürünlere dayalı sanayi tesislerine bağlıdır. Süt ve işlenmiş ürünler semtin en önemli geçim kaynağıdır. Bölgede bulunan Yörsan Süt ve Süt Ürünleri fabrikası, yerel halkın önemli bir bölümüne istihdam olanağı sağlamaktadır. İlçede 30.000’e yakın büyükbaş hayvan yetiştirilmektedir. Tüm bunlara ek olarak, Susurluk’ta şekerpancarı, domates, biber, ayçiçeği, pamuk ve zeytin gibi ürünler yetiştirilmektedir. İlçede tarıma bağlı sanayi tesisleri de bulunmaktadır. Konserve, hazır yemek ve dondurulmuş gıda fabrikaları da bölge ekonomisine katkı sağlamaktadır. Eğer bahsi geçen sektörlerden en az birinde faaliyet gösteriyorsanız, Susurluk kiralık ev tercihiniz oldukça isabetli olacaktır.

Susurluk Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 39.058’e ulaşmıştır. Semt nüfusunun %49.40’ı erkek, %50.60’ı ise kadındır. İlçe nüfusu düzenli olarak, 2007 yılından beri azalmaktadır. Bu durumun en önemli nedeni ilçede ikamet edenlerin çevre il ve ilçelere göç etmesidir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı bu sebeple, eksilerde seyretmektedir ve -%0.26’dır. İlçe, 54 mahalleden meydana gelmektedir. Balıkesir Susurluk kiralık ev düşüncenizden eminseniz, aşağıda gelişmişlik sıralamasına göre verilen mahallelerden bir ya da birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler :

  • Yeni Mahalle

  • Han Mahallesi

  • Karşıyaka Mahallesi

  • Burhaniye Mahallesi

  • Sultaniye Mahallesi

  • Kışla Mahallesi

  • Göbel Mahallesi

  • Karapürçek Mahallesi

  • Orta Mahalle

  • Dereköy Mahallesi

Eğer Susurluk kiralık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti isteyebilir veya sahibinden Susurluk kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Susurluk Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.