/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beşiricancel

Batman Beşiri Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Beşiri Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olmaya devam ediyor. Beşiri kiralık konut arayan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yaptığınız günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile, ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi edinebilirsiniz.

Beşiri Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Batman’ın önemli ilçelerinden biri olan Beşiri ilçesi 889 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Doğusunda Kurtalan, güneyinde Hasankeyf ve Gercüş ilçeleri, kuzeyinde Kozluk ilçesi yer alan ilçenin il merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 16 kilometredir. Genel hatları ile düz bir arazi üzerinde konumlandırılmış olan ilçede kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise kurak ve sıcak geçmektedir. İlçede yer alan Garzan Çayı bölgenin tek akarsuyudur. Garzan Çayı ilçe içerisinden güneye doğru giderken Dicle Nehri ile birleşmektedir. Doğu, Batı ve Kuzey yollarının kesişim noktasında bulunan ilçenin her bölgesine otobüs ile ulaşım sağlanabilmektedir. Beşiri kiralık konut tercihinde bulunacak olan vatandaşlar ilçeye ulaşım için Türk Hava Yolları uçağı ile her gün Batman Havaalanı’ndan Ankara’dan ve İstanbul’dan aktarmalı seferler ile sağlanabilmektedir. Demiryolu ulaşımı konusunda da gelişmiş olan bölgeden Haydarpaşa-Kurtalan Tren Hattı geçmektedir. Beşiri ilçesinde yaşayan vatandaşlar ilçeye ve komşu ilçelere ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamaktadırlar.

Beşiri Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Ekonomisi

Beşiri kiralık konut arayan vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de ilçe ekonomik faaliyetleridir. Beşiri ilçesinde ilk sanayi kuruluşları 1972 yılında kurulmaya başlamıştır. İlçede Uğurca Köyü Güzelleştirme ve Kalkınma Kooperatifi Un ve Mercimek Fabrikası ile Organize Sanayi Bölgesinde All Alçı Fabrikası, GAP Halı Fabrikası ve Batman Un Fabrikası bulunmaktadır. Halkın temel geçim kaynağının tarım olduğu ilçe nüfusunun yüzde 80’i çalışmaktadır. Halkın geriye kalan yüzde 20’lik kısmı ise toplum hizmetleri alanında çalışmaktadır. İlçede özellikle buğday, arpa ve mercimek tarımı yapılmaktadır. Beşiri kiralık ev tercihinde bulunacak olan vatandaşlar bir diğer ekonomik geçim kaynağı olarak bölgede hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenebilirler.

Beşiri Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 30 bin 445’tir. Toplam nüfusun yüzde 50,57’sini (15 bin 397) erkek, yüzde 49,43’ünü (15 bin 48) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Beşiri kiralık konut arayan vatandaşların ilçede tercih edebileceği 8 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Behrem Yoğun Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Karaduman Mahallesi, Kıyanç Mahallesi, Kobin Mahallesi, Mehmet Yatkın Mahallesi, Milli Egemenlik Mahallesi Turgut Özal Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Beşiri ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Batman Beşiri’de kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Beşiri Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.